Sayfa 3 Toplam 53 Sayfadan BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu
Toplam 521 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BSBA'DA "DİĞER" ALANI KALDIRILMALIDIR!

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Ahmet beyin görüşüne katılıyorum.Birisi hariç KDV beyannamesi ile birleşirse çoğu arkadaş hayatta yetiştiremez.Şu durumda 24 ile 5 arasında 12-13 gün ek bir süre veriyor.Kdv ile birleşirse dediğim gibi çoğu arkadaş yetiştiremez.Ahmet bey ile bizim için sorun değil ama[img]smileys/smiley4.gif[/img]
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Ziyaretci

ümit bey size bir sorum olacak bir mükellefimizde leasıng faturası vardı biz bu leasıng faturasını kdv beyannamesinde göstermedik.yalnız 8000 ytl gçti için ba da gösterdik diger bölümündende bu miktarı düşüp ba formunu gönderdik.Düzeltme olarak diğer bölümüne o miktarı eklememmi gerekiyordu.acil cevap veririseniz çok sevinirim

Ziyaretci

???????

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Sayın merday , ba da gösterdik demişsiniz diğer Kısımdan düştük demişsiniz Yani tablo 2 de beyan etmişseniz tablo 3 e yazmayacktınız.Acaba benmi yanlış anladım.Dönem kayması falanmı vardı.
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana
    Sn. Gülşen önerinize katılıyorum.

Kıdemli Üye
    Sn. Gülşen önerinize aynen katılıyoruruz. İyi Çalışmalar.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Balıkesir

Sayın Meslektaşım bu konudaki görüşlerinize kesinlikle katılıyorum. Diğer meslektaşlarımızında bu konudakatkıda bulunmalarınırica ederim.

Üye
    Nereden
    Antalya
    değerliarkadaşlar ba ve bs formlarında asıl amaçlanan büyük firmaların ve kobilerin hasılatını kontrol etmek.. işletmelerin yaptığı diğer giderler konusunu sayın yöneticininde belirttiği sebeplerden ötürü net rakamına ulaşmak mümkün değildir..ve bunun kaldırılmasıda gayet mantıklıdır..
    çıraklığını yapmadığın işin patronluğunu yapamazsın...

Üye
    Nereden
    Denizli
    Günaydın Sayın Meslektaşlarım,

Sayın M.Gülşen beyin dediği gibi BS ve BA daki Diğer sütunları zaman kaybına ve bunun devamında masraflardan kaçınmak imkansız. Dilerim bu mesajlar dikkate alınır. Yoksa bu işi sonu yok her geçen gün işimiz yoğunlaşacak. Hepinize kolay gelsin
    MuratAy

Yeni Üye
    sayın üstadlar: BA ve BS formlarını tamamen kaldırsalar, KDV beyannamesine ayrı bir bölüm açsalar ve +8000 ytl üzeribndeki alış ve satışları oraya girsek nasıl olur acaba