Sayfa 2 Toplam 53 Sayfadan BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu
Toplam 521 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BSBA'DA "DİĞER" ALANI KALDIRILMALIDIR!

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    AYRICA EN ÖNCELİKLİ KONULARDAN VE OLMAZSA OLMAZLARDAN BİRİSİDE BA-BS FORMLARINA, KANUNİ BİLDİRİM SÜRESİNDEN SONRA DÜZELTME VERİLMESİ HALİNDE 355. MADDENİN UYGULAMASINADA ACİLEN SON VERİLMESİ GEREKMEKTEDİR. YOKSA BA-BS FORMLARINDAN DOLAYI CEZAYA MUHATAP OLMAYAN MESLEK MENSUBU ARKADAŞIMIZ KALMAYACAK VE MÜKELLEFLERİYLE GEREKSİZ BİR SÜRTÜŞMEYE GİRMESİNE SEBEBİYET VERİLMİŞ OLACAKTIR.
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...

Yeni Üye
    benim sorumu cevaplayan var mı?
    diğer kısmını yazmadan gönderdiysek düzeltme vermelimiyiz.

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    tabiki bugün hemen düzeltme verin. yoksa ilerde verirseniz cezai işlem olur.

Yeni Üye

tamam teşekkürler...

Müdavim Üye

vergi idaresi ba bs için geri atmayacaklar öyle görünüyor,öyleyse bizim talebimizde beyanname uzatma yerine bu formların kdv beyannamesi ekinde düzenlenip yapılmasıdır.bunca kağıt masrafına da yazık... emeğimize de,
    SMMM

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana
    hazin21 e katılmamak elde değil
    yaklaşık 25 mükellefim var. şimdiye kadar fazla bir kağıt sıkıntım olmamıştı. ama bu ay 10*2*9*3=540 adet a4 yanlış olan karalama olanları saymıyorum bile. 10 tane mükellef için 540 adet a4 diğer meslek mensblarını da ele alınca Ormanlarımız ve ciğerlerimiz elden gidiyor. İnanın kağıt kullanmamak için elimden gelen herşeyi yapıyorum ama nafile...

Kıdemli Üye
    BA BS DE DÜZELTMEYE VUK 355 E GÖRE KESİLECEK CEZANIN KALDIRILMASI DİLERİM.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul

Değerli Meslektaşlar,
    Form BA ve BS üzerinde yer alan " Diğer" alanı mutlaka kaldırılmalıdır. İlerleyen zamanlarda aylık limit rakamı gittikçedefalarcaaçıklanmıştı. Yukarıda da belirtildiği üzere bildirimlerden istisna tutulan mükellefler de dikkate alındığında bu alanlardan elde edilecek verilerle sonuca gitmek mümkün olmayacaktır. Bizlere kök söktüren bu uygulama asıl uygulama amacına da ters düşmektedir.

Sn. Gülşen ve diğer yorum yazan arkadaşların da belirttiği ortak gerekçelerimizle diğer sütunlarının kaldırılmasını destekliyorum.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

AHMET TÜRKOĞLU
    Kolaylıklar Dilerim.

Üye
    Nereden
    Antalya
    Sn. Mustafa GÜLŞEN Görüşlerinize tamamen katılmakla beraber, vergi mükellefi olmayan kişilerinde dikkate alınarak hesaplanması ayrı bir dert diye düşünüyorum.Çapraz kontrolde nasılkontrol edecek onuda anlamış değilim.

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Sayın Gülşen ben Ba ve Bs nin artık amacına ulaşacağından şüphe duyuyorum. Nedeni de; bu artık danışıklı döğüşe dönmüştür. Her firma diğerine aldığı ve verdiği fatura adedi ile tutarını sorup teyid etmektedir. Cebir okumuş arkadaşlarımızın bileceği gibi eşitliğin her iki tarafına yazdığınız aynı değerler eşitliği bozmaz. Bu şekilde fatura düzenleyip karşılıklı olarak bildirenleri maliye çapraz sorgulama ile nasıl bulacak? Kesinlikle bulamayacaktır, benim sizin teklifinize artı olarak TÜM BA ve BSler kaldırılmalı olarak önerim olacak. Ve bu illaki olacaksa diğer arkadaşlarımında belirttiği gibi KDV ekinde verilmelidir. Gerçekten de bu kadar kağıt sarfiyatına ve elektrik sarfiyatına yazık. Aydınlık TÜRKİYE dileğimle.