Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Damga Vergisi Beyannamesi Siteye Yüklendi

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Dosya Adresi:

https://www.mustafagulsen.com/download/indir.asp?id=162

Özellikle bu çalışmamüşterilere ait Muhasebe Hizmetlerimiz için hazırlanan sözleşmelerin damga vergilerinin müşteriler adına beyan edilmesi için hazırlandı.

Göz önünde bulundurulması gereken diğer konu ise Damga Vergisi Kanunu 43 Seri Nolu genel tebliğidir. İlgili maddesi aşağıdaki gibidir.

a) Maliye Bakanlığınca belirlenen mükellefler, kurum ve kuruluşlar tarafından bir ay içinde düzenlenen kağıtların vergisi, ertesi ayın yirminci günü akşamına kadar vergi dairesine bir beyanname ile bildirilir ve yirmialtıncı günü akşamına kadar ödenir.

b) (a) bendi dışındaki hallerde, kâğıdın düzenlendiği tarihi izleyen onbeş gün içinde vergi dairesine bir beyanname ile bildirilir ve aynı süre içinde ödenir.

Bu nedenle beyanname üzerine yazılacak sözleşme düzenleme tarihlerine dikkat edilmelidir.

Sözleşmelerin düzenlenme tarihlerinin bugüne atılmasında her hangibir sakınca duymadım. Bu konuda aksini düşünen arkadaşım var ise foruma yazmasını rica ediyorum.
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Öncelikle çalışmalarınızdan dolayı ve bu çalışmalarınızı bizlerle paylaştığınız içinsizeteşekkür etmek istiyorum.

Yaptığınız dosyada, Kuruşa ait bilgiler kuruş sütununda çıkmıyor. YTL ve Kuruş sütunlarına göre ayırma yapılabilir.

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Sayın Kaya,

Tespitiniz doğru. Ancak, kuruş hanesini formule edilebilmesi şuan için çözemediğim sorunlardan biri. Ancak Maliyeye şuan elinizde olan çalışmayı kabul etmektedir. (Şuana kadar verdiklerimde problem yaşamadım.Tahakkuklarını aldım)

Uyarınız için teşekkür ederim.

------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya
    TEŞEKKÜR EDERİZ SAYIN MUSTAFA GULSEN....
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Erdal ÇİNAL