Sayfa 13 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 3111213
Toplam 124 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 124 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: "MM" KISALTMASINI KULLANMAK!

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Sitesine girip bakıyoruz isim cisim yok.Bir ticaret erbabı, ben burdayım diyebilmeli. Fiyata KDV dahildir ibaresi olmayınca, belgede düzenlemediği anlaşılıyor.

Bu arada bir arkadaşdan daha evvelbir mesaj almıştım. Başka siteleride böyle rahatsız etmişler.Orada CDyi alan birisi, şikayet etmiş. Sağdan soldan toplama yarım bilgiler ile hazırlanmış, bir çalışma diye.Bunun üzerine aradım bu"kardeşi". Gönder bir CD ne yapıyorsun bakalım dedim. "Parasını ver göndereyim dedi"
    Yaptığının yanlış olduğunu söyledim. Önceden 533 lü bir şiket hattı kullanıyordu. O numaradan kendisinin tespit edilmesinin mümkün olamadı, o numaranın şirket hatttı olduğunusöylemişti. Şimdi gel sen bu kişinin sattığı üründen şüphe duyma...
    Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Üstte görüldüğü üzere, Genel Başkanımız Sayın Masum TÜRKER,odalara gönderdiği bir yazıda"SmMm" ve "Ymm" kısaltmaları kullanıldığı görülmektedir. Burada "MM" nin "Mühendis ve Mimar"olarak daha evvel tahsis edildiğini İzmir Oda Başkanyardımcımız sayın Metin Aksoy ile iki günönceki bir görüşmemde tarafıma aktarıldı.
    https://www.tmmob.org.tr/modules.php?op=modload&name=Sections&file= index&req=printpage&artid=16

Burada amaç, birlikte hareket etmekti. Yani kısaltmanın şeklinden çok kullanımını etkin hale getirmektir. Dava evvel,SM, SMMM ve YMM unvanlarını şu şekilde kullanıyorduk.
    Özcan Dilekyiğit
    SM

Mustafa GÜLŞEN
    SMMM

Masum TÜRKER
    YMM

Şimdi ise;
    Sm. Özcan DİLEKYİĞİT, SmMm. Mustafa GÜLŞEN ve Dr. Ymm. Masum TÜRKER
    şekliyle kullanılması gerektiği öngörülüyor. Konunun netleşmesi için görüşmeler yapacağım.İşin ciddiyetinin bir mesleki karar ile perçinlenmesi önerisini götüreceğim. Yine buradan sizlere bilgi vereceğim.
    Saygılarımla,
    Mustafa GÜLŞEN

Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Mardin
    SAYIN ÜSTADLARAKATILIYORUM...

MAALESEF MESLEĞİMİZİN DEĞERİ BİLİNMİYOR, ASLINDA BUNU DA SORGULAMAMIZ LAZIM...HERKESE SAYGILAR EFENDİM....
    R.ÖZALP
    SMMM

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Konu eski fakat hala yerimizde sayıyoruz galiba