Sayfa 1 Toplam 13 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 124 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: "MM" KISALTMASINI KULLANMAK!

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><O:P></O:P>
    Değerli Meslektaşlarım,

Az evvel Bursa Odası Yöneticilerinden değerli meslektaşımız Özcan Dilekyiğit ile mesleki sıkıntıları görüşmemizdeki bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim.
    <O:P></O:P>
    " MM kısaltmasının meslek mensuplarıncaisimlerinin başında kullanımı."<O:P></O:P>

Bu kadar sorun var iken,önemsiz gibi görünen bu konu göz ardı edilmemelidir diye düşünüyorum. Dr., Av., Müh. gibi kısaltmalara sahip olan meslek örgütlerinin, toplumda edindiği itibar tartışılmaz. Diğer mesleklere göre henüz 18’inde yani genç olan meslek örgütümüzün itibarı, elbetteki sadece şeklen değişikliklerle yükselmeyecektir. Ancak, mesleğe artık değişim her yönde olmalıdır. Konu hakkında sizlerinde düşünceleriniz meslek için önem arzetmektedir.

Av. Rafet CANBAZ
    Dr. Ahmet KÖSE
    SM. Özcan DİLEKYİĞİT
    MM. Mustafa GÜLŞEN
    YMM. Masum TÜRKER
    Saygılarımla,<O:P></O:P>
    MM. Mustafa GÜLŞEN<O:P></O:P>
    <O:P></O:P>Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Bence güzel bir şey, türmob nezdinde girişim başlatılmalı, örgütümüz genç ama mesleğimiz çınarlıktır sayın gülşen burada resmiyette değil fiiliyatı baz göstermek gerekir yetkililere
    selamlarımla
    Düşmanlarımıza tek bir borcumuz var: onlara karşı adil olmak\'\' Bilge Kral - Aliya İzzetbegoviç

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Düşüncenizi paylaştığınız için teşekkür ederim. TÜRMOB'A konu iletilecek. Ancak yemeği burada bir pişirmek istiyorum.
    İkinci bir konu web sitelerinin uzantıları. "ymm.tr" "mm.tr" "sm.tr"uzantılı web siteleri konusunda ODTÜ'ye müracaatınıdadüşünüyorum. www.nic.tradresini ziyaret ederseniz, meslek örgütlerinden avukatlara "av.tr" ve doktorlara "dr.tr" tahsis edildiğini görebilirisiniz.

Ancak üstte yazdığım üzereMM kısaltması konusundadüşünceleriniz öncelikli.
    Saygılarımla,
    Mustafa GÜLŞEN
    Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Kıdemli Üye
    Nereden
    TRABZON

Sayın Gülşen çok teşekkürler;
    böyle bir konuyu taşıdığınız için. Uzun zamandır düşündüğüm bir şeydir. İnsanlar Av.,Dr. deyince daha farklı bir durum sergiliyor. Bizede "muhasebeci ne olacak" şeklinde tavır gösteriliyor. halbuki SM MM ve YMM'ler enaz onlar kadar hatta avukatlardan daha da fazla eğitim ve çaba sarfederek bu ünvanı elde edebiliyor. Bu konuyu TÜRMOB'a iletip resmiyet kazandırmak lazım.

Moderatör
    Nereden
    Antalya
    tamamen katılıyorum, bizim Dr dan Av dan neyimiz eksik, fazlamız bile vardır eminim

Kıdemli Üye
    Nereden
    Nevşehir
    Evet aynen katılıyorum. Uygulanırsa meslek mensupları açısından iyi bir uygulama olacağına inanıyorum.
    Hasip ŞENGÜL

Üye
    Nereden
    Bursa
    Hangi meslek olursa olsun,işini idame ederken mutlaka bir de 'Muhasebeci' ile çalışmak zorundadır.Kendi kendimize meslek tatmini yapmak için söylemiyorum,konunun bu şekilde olduğuna hiçbir meslek grubu itiraz edemez..O zaman biz de kendimizin ve mesleğimizin onurunu sembollerimizde de vurgulayalım..
    İyi çalışmalar..
    ÜMİT METİN

Ziyaretci
    belki böylece mesleğimize saygınlığıda artırabiliriz.

Ziyaretci
    BENCEDE BİZLER BU ÜNVANLARI ALMAK İÇİN ÇOK EMEKLER VERİYORUZ.SONUÇTA BU ÜNVANI ALMAYA HAK KAZANIYORUZ.NEDEN KULLANMAYALIM ÜNVANLARIMIZI.DİKKAT ÇEKEN ARKADAŞA TEŞEKKÜR EDİYORUM.BİR AN ÖNCE TÜRMOB'DAN BU KONUDA GİRİŞİM BEKLİYORUM.

Kıdemli Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    MESLEĞİN SAYGINLIĞININ ARTIRILMASI İÇİN GÜZEL BİR UYGULAMA İNŞAALLAH OLUR DİYORUM.TABİ BİZDE DAHA ÜNVAN YOK AMA İNŞAALLAH OLDUĞU ZAMAN KULLANIRIZ BİZDE.