Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SMMM İLE MÜKELLEF SÖZLEŞMESİ

Müdavim Üye
    İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR BİR MALİ MÜŞAVİR İLE İŞE YENİ BAŞLAYAN MÜKELLEF ARASINDA YAPILAN SÖZLEŞME GEREĞİ ÖDEMECEK AMGA VERGİSİNİN İÇERİĞİNİ ANLATIR MISINIZ?

Müdavim Üye
    Sözleşme örneği Turmob ca hazır olarak bulunmakta ücret tabiki sözleşme gereğince ödenecek ama bu tabi görünüşte öyle ama bide bize sorun nasıl tahsil ediyoruz. Sözleşmede yer alan damga vergisini mükellef adına 4047 kodla vergi dairesine bildirmen gerekmektedir. Tabi kendi adına damga vergisi mükellefiyeti başlatmışsan sen ödeyip damga vergisi defterine kayıt etmen gerekecektir.
    1 Temmuz tarih için önemsiz bir ayrıntı gibi görünse de dünyada yaşayan 7 milyar insana ilaveten ben doğmuşum... Eeeee madem doğmuşum birkere ne desem boş... iyi ki doğmuşum...

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Sayın Fatma hanım,
    Türmob'dan alınan sözleşmenin damga vergisini acaba kim ödemekle yükümlü acaba?
    Mezardakilerin hesabını veremedikleri dünya malları için insanların birbirlerini yedikleri tezini düşündükçe ürperiyorum

Müdavim Üye
    eğer sözleşmeyi mükellef adına yapıp vergi dairesine bildirirseniz mükellef ödeyecek . bazen meslektaşlarımz kendi adına damga vergisi mükellefiyeti başlatıp kendileride ödemektedirler.
    1 Temmuz tarih için önemsiz bir ayrıntı gibi görünse de dünyada yaşayan 7 milyar insana ilaveten ben doğmuşum... Eeeee madem doğmuşum birkere ne desem boş... iyi ki doğmuşum...

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Odalardan alınan sözleşmeler iki nüsha olarak düzenlendikleri vakit (bir aslı bir suret) damga vergisini ödemek hem muhasebeciye hem de iş sahibine aittir.
    Mezardakilerin hesabını veremedikleri dünya malları için insanların birbirlerini yedikleri tezini düşündükçe ürperiyorum

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    siz sözleşmeyi bir nüsha yapın damga vergisini de ödeyin işi sağlama alın ancak özel hükümlere " iş bu sözleşme bitim tarihi nden (aralık ayının )15.gün öncesine kadar fesh edileceğine dair hukuki ihtarname çekilmez ise otomatik olarak bir yıl uzar " hükmünüü koyun bir daha da damga vergisi ödemezsiniz çünkü yeni bir sözleşme yapmadığınızdan deevam edn yıllarda dmga vergisi olmaz
    BİLMEDİĞİ BİLMEK EN İYİSİDİR.BİLMEYİPTE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.
    bilge her şeyi bilmez ahmaklar herşeyi bilir

Kıdemli Üye
    Nereden
    istanbul
    İşbu sözleşme 30/09/2009 tarihinde ve ........................................’da hizmet sözleşmesinin bir eki olarak iki nüsha düzenlenmiş ve taraflarca imzalanmıştır. boluk kısmına ne yazılıyo acaba ilk defa yapıyorumda sözleşmeyi

Kıdemli Üye
    Nereden
    istanbul
    bu sözleşmeyi vergi dairesine bildirme zorunluluğu yokmuş öyle bi duyum aldım doğrumu acaba