Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BELGELİ BİR SMMM VE MESLEKİ BİLGİ YETERSİZLİĞİ

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM

MRB BEN SMMM BELGEMİ ALDIM.ANCAK BELGEYİ ALANA KADAR HİÇ MESLEĞİMİN İÇİNDE BULUNMADIM.BUNUN SONUCU OLARAKTA BELGELİ AMA BİLGİSİZ BİR SMMM OLDUM.ŞU AN 1.200 YTL MAAŞLA BİR ŞİRKETTE MUHASEBE ELEMANI KONUMUNDA ÇALIŞMAKTAYIM.ANCAK İŞİMİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM VE GEREKLİ AZMİMİN OLDUĞUNADA İNANIYORUM.OKULUMU HİÇ YIL KAYBETMEDEN BİTİRDİM,STAJ BAŞLATMA SINAVINI İLK GİRİŞDE VERDİM VE BİTİRME SINAVINIDA 2. GİRİŞDE VERDİM.ÖĞRENME KONUSUNDA SORUNUM YOK .ANCAK ÖĞRETEN VE ÖĞRENECEK KAYNAK BULAMIYORUM.ŞİMDİKİ ÇALIŞTIĞIM ŞİRKETTEKİ MUHASEBE MÜDÜRÜMÜZ PAYLAŞMAYI SEVMEYEN BİR İNSAN.ÖNEMLİ OLAN İŞLERİ (MALİYET ÇIKARMA İMİŞ GEÇİCİ VERGİ İMİŞ )KENDİSİ BİZ GÖRMEDEN,GEREKİRSE EVİNDE HAZIRLAYIP GETİRİYOR, DİĞER BASİT İŞLERİ DİYEYİM, TABİRİ CAİZSE BİZE BIRAKIYOR.BÖYLE BİR ORTAMDA ÇALIŞIRKEN BEN İŞİMİ NASIL ÖĞRENECEĞİM YADA ÖĞRENMEK İÇİN NE YAPMALIYIM.

Müdavim Üye
    BİZZAT MESLEĞİN İÇİNDE BİREBİR OLSANIZ DAHA İYİ OLURDU TABİİ.. ANCAK ALDIĞINIZ MAAŞTA KÜÇÜMSENEMEZ. TABİİ İLLE DE BEN BU MESLEĞİ YAPICAM DDİYORSANIZ Kİ HAKKINIZDIR BU YANLIŞ ANLAMAYIN.O ZAMAN BİR MUHASEBE BÜROSUNDA ÇALIŞMANIZDA İŞLERİN VE KANUN MADDELERİNİN BİREBİR İÇİNDE OLMAKLA BAŞLAMALISINIZ.

HAYATTA BAŞARILAR DİLERİM..

Üye
    Nereden
    Ordu
    bence önce bir defter alın ve onu tutun
    1 yıl içinde öğrenirsiniz

Moderatör KAYALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Turkiye
    Alıntı Hasan Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı
    bence önce bir defter alın ve onu tutun
    1 yıl içinde öğrenirsiniz
    Sayın Yılmaz , lütfen yanlış yönlendirme yapmayınız.
    Bağımlı çalışırken hariçten defter tutmak suçtur.

Müdavim Üye
    sayın kayalı ben sze böyle ellitane sayarım adamlar hem bagımlı hemde defter tutyor doğru değil bende biliyorum ama aksini yapan parmakla gösterilecek kadar az

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Alıntı TRABZON Nickli Üyeden Alıntı
    sayın kayalı ben sze böyle ellitane sayarım adamlar hem bagımlı hemde defter tutyor doğru değil bende biliyorum ama aksini yapan parmakla gösterilecek kadar az
    Sayın Trabzon,
    Sayın Kayalı gibi her daim uyarıları yapmak durumundayız.Yasaya aykırı davranış sergileyenlerin odaya bildirilmesi ihmal edilmemeli. Her meslek mensubu elini taşın altına koymalı. Yoksa tahsilat sorunumuz nasıl çözülecek diyearanır dururuz.Sorunların temelindede bu yatmıyor mu? Her zaman savunduğum üzere,Elektonik defteri yürürlüğe koyacak cesur iadrecilere ihtiyacımız var.
    Saygılarımla,
    Mustafa GÜLŞEN
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Üye
    Nereden
    Ordu

sayın kayalı bağımlı muhasebeciler 1 adet defter tutabilir inceleyin ben 1 tane dedim 2'incisi yasak sonra yasak ben ne dediğimi biliyorum çözümün bir parçası olmak mı sorunun bir parçası olmak mı arkadaşımız smmm belgesi almış hoş geldin aramıza demeyelim mi

Üye
    Nereden
    Ordu

şoförler odasından yetkili nakliyeci mükellefime defterini odaya tuttur yoksa işlemlerini yapmam diye tehdit etti oda başkanlarımız ikili ilişkilerle hallet diyor peki bu yasaya ne? aykırı kı peki ymm arkadaşlar kılıfına uydurup sm yada smm lerle anlaşıp defter tutuyor ya bu

Üye
    Nereden
    Ordu
    o zaman şöyle önerelim sayın damladd bir meslek mensubu ile ltd büro kurun imza yetkisi almayın ve 1 değil bir çok defter tutabilirsiniz ve dayanışma çok iyidir

Ziyaretci
    Alıntı Hasan Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı

sayın kayalı bağımlı muhasebeciler 1 adet defter tutabilir inceleyin ben 1 tane dedim 2'incisi yasak sonra yasak ben ne dediğimi biliyorum çözümün bir parçası olmak mı sorunun bir parçası olmak mı arkadaşımız smmm belgesi almış hoş geldin aramıza demeyelim mi
    Sn. Yılmaz

1 adet defter tutabilir oda şuanki çalıştığı yer olmalı zaten sosyal güvenceside ordan sağlanıyordur. Dışardan bir başka defter tutması suçtur..