Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sm lere smmm geçişi konusunda tanınan haklar

Üye
    Nereden
    İzmir
    iyi çalışmalar
    serbest muhasebecilere serbest muhasebeci mali müşavir olarak hizmete gecmeleri için neler yapmaları gerekiyor

Kıdemli Üye
    Nereden
    Antalya
    ne olacağı belli değil haksızlık yapıldı bence hiç olmazsa lisans mezunlarınaodalar tarafından eğitim tamamlama gibi bir formül bulunabilirdi ama mlsf yine maddi konular girince odalar ve birliğin iştahı kabardı. SM belgemi 5 yıl önce1000 Ytl ye almıştım şimdi yine Mali müşavir belgesi için aynı normal bir stajer gibi sınavlara girerek ve onlarla aynıücreti vererek alacağım bu mantığı hala çözmüş değilim bu kanunlar bize zorluk içinmi çıkıyor artık bunlara bir diyecek yokmu.. O zaman kardeşim bu belge niye son güne kadar verildi SM kanunlarla bir nevi iptal edildi diğer taraftan sınavlar yapıldı yeni meslek mensubu arkadaşlarımız SM olarakmesleğe katıldı
    Odalar bizlerin haklarını savunmaktan çok uzak odalar sadece aidat ödemelerinde bizleri arar sorar oldu eskiden değişiklikleri aylık veya 15 günde bir çıkan kitaplardan takip ederdik şimdi yine aynı yayınları alıyorum ama mlsf kitap gelmedenkanun değişiyorgülelimmi ağlayalımmı bu mu standartları yakalamak!!!!
    Avukatlardan neyimiz eksik diye forumda konular açıldı eksik değiliz dedik hatta fazlamız vardı onlardan ama bence onlara ilk olarak haklarını ne denli iyi savunacakları öğretiliyor bizim bu yönden zaafımız var gibi geliyor.
    arkadaşlarımız dan imdattt Yandıkkk gibi çığlıklar yükseliyor duyan yokk neyse denilecek söz çokk... (1490 ytl lik cezalar bunun en açık göstergesi)
    Son olarak Mustafa Gülşen siz ve sitenize tşk dedriz nerdeyse 4 yıldır sitenizi hergün ziyaret ederim Nette bize bu kadar yardımcı olan başka site yoktur Standart yakalanacaksa ancak böle karşılıklı dayanışma şeklinde sorunları çözerek sağlanmalıdır diye düşünüyorum yoksa hemen hemen her sitede değişen tebliğ ve kanunlar yayınlanmakta