Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: muh.bey.ile ilgili dilekçe

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    beyana tabi ödeme olmayan aylardamuhtasar bey.verilmeyecektir.şeklinde verilen dilekçelerin bir kısmı vd.ince kabul ediliyor bir kısmı ise boş beyanname verin diye geri gönderiliyor.dilekçelerin kabul edilmesi gerekmezmi.

Ziyaretci
    Sayın Erdo;

Ben edirnede faaliyetimi sürdürmekteyim. Muhtasar beyannamemizi vermemizi gerektirecek bir ödeme bulunmadığı zamanlarda dilekçe ile bildiriyoruz. Ve bugüne kadar herhangi bir şey olmadı. beyan edilecek ödeme olmadan beyanname verilmesi mantık dışı herhalde vergi dairesi tahsilatları artırmak için (damga vergisi) böyle bir uygulama yapıyo. Dilekçe verebilirsiniz. Kolay gelsin

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    saol.da verilen dilekçelerin bir kısmı geri geliyor. hatta aynı daire içinde farklı uygulama dahi var.Edited by: erdo7

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Bizim bölgemizdeki uygulamada Sayın Batu'nun açıkladığı gibi

Üye
    Nereden
    Turkiye

kesintiye tabi herhangibi bir ödemenizin 0lmadığı dönemlerde muhtasar beyanname için dilekçe vermenizede gerek yok onunla ilgili bir özelge olması gerekiyor ama hatırlayamadım herhangibi bir müeyyideyle karşılaşmassınız ancak o dönenlerle ilgili muhasar beyanname vermenizi gerktiren bir ödemeniz olup olmadığını tebliğ ederlerse o zaman dilekçe yazarsınız iyi çalışmalar
    aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun insana sevgi duy kalmasın alaka duymadığın bir mahsun gönül

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Bir Mükellef ödemesi olmadığı aylarda Muhtasar beyanname verip vermiyeceğine dair Mükteza istemiş.Gelirler Genel müdürlüğünün Valilik Kanalı ile Makelefe verdiği 19.03.1987 Tarihli cebabi yazısında ödeme olmadığı zaman Muhtasar beyaname verilmesine gerek olmadığı yönündedir.Bende Ödeme Olmadığı zaman Boş Muhtasar beyanname vermiyorum ve dilekçede vermiyorum.1987 den bu tarafa soranda olmadı.

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya
    Adapazarında faaliyet gösteriyorum. Bende dilekçe falan vermiyorum hiç kimsede neden vermiyorsun demedi.
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Erdal ÇİNAL

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    merhaba bursa da dilekçe veriyoruz.ama son zamanlarda dilekçe de almamaya çalışıyorlar . siz boş beyanname verin ileride başınız ağırmasın gibi laflar ediyorlar. mutlaka almadığınız muhasebe için 15-20 ytl makbuz kesin getirinhatta geriye dönük stopaj için yoklama tutuyorlar neden verilmedi diye. herhangi bir ceza alan olmadı benim bildiğim kadarıyla iyi çalışmalar
    S.M.M.M. ERDAL ERTAŞ - BURSA

Yeni Üye
    Nereden
    Osmaniye
    Dilekçe verilmediği için Beyana çağrı arkasından TKK ile geriye dönük cezalı tarhiyat yaptılar dava lehimize sonuçlandı kolay gelsin
    Ayrılık; ümitlerin ötesinde bir şehir..

Yeni Üye
    ben hep dilekçe veriyorum ve hiçbir şey olmadı ama dilekçe vermediğimiz zaman neden diye yoklama tutuyorlar dilekçe verip işi garntiye alıyorum kolay gelsin