Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Sıkıştığınız Zaman Ne Zaman

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya
    Evet Madem Konuyu Ben Açtım İlk sıkışma olayını anlatayım.
    Tarih 30/05/2005 yani bir muhasebecininsaniyesinin bile değerli olduğu anlar Enflasyon muhasebesi ve yıllık beyanname yapılmaya çalışılıyor. Sabah doktordayız ve aldığımız cevap hastahaneye buyrun kızınız geliyor. Sevinsemmi Üzülsemmi o an bilemedim ama o günün gecesini hiçbir zaman unutamam çünkü akşam bütün herkez gittikten sonra büroya döndüm ve sabaha kadar beyanname yapmaya çalıştım. Çalıştım diyorum çünkü gündüz hastahane koşturmacası gelen giden derken bitmiştim zaten.
    Ömrüm boyunca bu kadar sıkıştığımı hatırlamıyoum ve umarım birdaha da olmaz, yani sıkışma yoksa bu tatlı şeylere doyum olmuyor, birisiyle yetinilmez.
    (Amanerden bilirdimki asıl uykusuz gecelerin yeni başladığını. ))
    "Aslında, Bir Çocuğa "YOK" Demekmiş En Zor Olan... hsyn_

Ziyaretci

Tarih : 25/10/2000 o yıllarda K.D.V. nin son günü yani. Benim ikinci hamileliğim ve doğuma yakın ... Ama ben hala işimin başındayım. Evrakları gelmeyen müşteri ile görüşüyorum. yoldayım gelicem diyor bana... Akşam 6 ya kadar mesaimi dolduruyorum evrak bekliyorum. Gelen giden yok . Eve gidiyorum. Veee yarım saat sonra 6,30 doğmu sancıları başlıyor. Hastaneyede giderken her dakika sürekli sancı. Evraklar gelmedi ama bebek geliyor. Ve hastaneye varıyoruz. Sancılar son safhada ... Saat gece 10 a kadar devam ediyor sancı ve ben bir bakıyorum evraklarını getirmeyen mükellef hastaneye gelmiş elinde faturaylasancıdan konuşacak durumum yok ama konuşmasam mükellef cezaya girecek . Tedbir olsun diye de dosyayı eve götürmüşüm Allah tan... Can havliyle evdeki dosyanın yerini tarif ediyorum mükellefe. Gidiyor ve bir komşumuz var muhasebeci ona yönlendiriyorum onu ... Tabi bunları anlatırken kan ter içindeyim. ve nihayet beyanname yapılmış postaya veriliyor . haberi aldıktan yarım saat sonra kızım dünyaya geldi... İşte görev aşkı

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya

SANIRIM NE SIKINTILAR ÇEKTİĞİMİZİN RESMİ SAYIN BAKANIMIZ BUNLARI OKURDA BELKİ BİZLER İÇİN BİR TETBİR ALIRLAR.
    BEN DÜŞÜNÜYORUM HANGİSİNDEN BAŞLAYAYIM DİYE ŞU YOĞUNLUK BİR GEÇSİN BENDE EN SIKIŞTIĞIM ANLARI ANLATMAYA DEVAM EDECEĞİM.
    insanlar basaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    Tarih 20/07/2005.KDV ve MUHTASAR' ların son günü.Cep telefonum çaldı ses abimin sesi idi hafif ağlamaklı bir sesle Konya numune hastanesine gelmemi istiyordu.Acilen işi gücü bırakıp hastanenin yolunu tuttum.Bir şeylerin ters gittiğini anlamıştım.Hastaneye vardığında:abim,eniştem,ablam ve diğer yakınlarımız hepsi ağlıyor.Allahım dayanılmaz bir manzara,bir ay önce kaza geçiren yeğenim komadan çıkamayıp ölmüş haberini aldım.O an kendimi kaybettim ve bayılmışım.Acile hemen kaldırılıp sakinleştirici iğne yapmışlar.Beyannamelerim ne olacaktı,yetişmiş elemanımda o günlerde yok,yardımcı olabilecek meslektaşlarım yanımda yok,o kadar sevdiğim arkadaşlarım dostlarım yanımda yok.Allahın yardımı ile akşam saatlerinde biraz kendime gelebilmiştim.Bu ara,
    öldürmeyen Allah öldürmez:yeğenimin duran kalbi tekrar çalışmaya başlamış,bu haberide alınca kendimi biraz daha iyi hissetmeye başladım,fakat uyuşukluk halim devam ediyordu.Beyannmeleri 10, 11 sularında gönderebildim.Gönderirken çektiğim sıkıntıyıanlatmakla bitiremem.E- beyan olmasa idi, ben ne yapacaktım.Bu hizmette emeği geçenlere bu vesile ile tekrar tekrar teşekkür ediyorum.Allah onlardan razı olsun.
    Bir sene geçti ,yeğenimin beynindeki ödem tamamen yok oldu,şu an yavaş yavaş yürüme talimlerine başladı bile.

Allah kimseyi sevdikleri ile imtihan etmesin.(Amin)

<font color=RED>Ahiret\'te Seni Kurtaracak Bir Eserin Olmadığı Takdirde Fani Dünyada Bıraktığın Eserlerede Kıymet Verme..!!! {Mesnev-i Nuriye}</font>

<font color=BLUE>SMMM Mehmet DEMİRAYAK </font>

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya
    Birde bütün muhasebeciler sıkışıklıktan yakınır, hiç kimse yazmadığına göre bu meslekte pek de sıkışıklık yok galiba
    "Aslında, Bir Çocuğa "YOK" Demekmiş En Zor Olan... hsyn_

Üye
    Nereden
    Turkiye
    tebrik ederim sizi anne.......... Bu kadarıda pes doğrusu.... Gerçekten bu mesleği şimdi anladım benden daha çok severek yapıyorsunuz Tebrikler...... ve Başarılar

Yeni Üye
    Nereden
    Osmaniye
    Selamlar ; Benzer sıkıntıları hep yaşadık, yaşıyoruz, hatta sıkışıklıktan bişeyler dahi yazamadıkİşin kötüsü bunları anlayan ne mükellef ne de başkası var. Sizlere tavsiyem ara sıra meslekdaşalarınızı ziyaret edin arada bi yerlerde toplanın dertleşin hiç olmazsa bu gibi durumlarda yardımlaşacağınız birileri olsun bizi bizler daha iyi anlıyoruz inanın hafifleyeceksiniz.
    Ayrılık; ümitlerin ötesinde bir şehir..

Yeni Üye
    Nereden
    Trabzon
    selam 20/02/2006 günü arkadaşımın büroda elektirkler kesildi. bürosu benim büroya çok yakın yolda çalışma varmış o nedenle kesilmiş ama benim büroda kesilmemişti. arkadaşım evrakalrını toplayıp benim büroya geldi akşam saat 10,30 a kadar onunla beraber ve başka bir arkadaşımla onun beyananmelerini yolladık ve bürodan ayrıldık yollarda kar vardı kartopu oynaya oynaya dolmuşlara gidiyoruz bir ağacın dalındadaki karları arkadaşların üzerine düşüreyim derken ayağım kaydı ve karların içine yuvarlandım ben arkadaşıma güleyim derken gülünen ben olmuştum ama sıkıntılı bir gün olamsına rağmen çok daeğlenceli bir gündü bizim için

Ziyaretci
    merhaba 30/06/2004 sigorta ödemeleri bitirdik. Sabahında ilk bebeğimi kucağıma almak üzere hastaneye gittim. 01/07/2004 de kızımızı dünyaya getirdim. Sezeryanla dünyaya getirmiştim.Dinlenmem gerekirken hastaneden çıkarçıkmaz bilgisayarı eve götürdük ve başladım kayıtları yapmaya kucağımda yeni doğmuş bebeğim bilgisayarın karşısında. Daha sonrada büroya döndüğümde anneanne ve babası emdiği sürece büroya taşıdılar. Kızım ilk 6 ayının coğunu büroda geçirdi diyebilirim. İkinci bebeğimizi istiyoruz ama korkuyoruz ya beyanname zamanında doğarsa diye. Muhasebeci cocuğunun doğacağı zamanı bile planlaması gerekiyor ancak sadece Allah'ın kararında olanı nasıl değiştirelim. Kanunlarımız bizleri unutmuş.Bizler olmasa devlet nasıl vergi toplayabilecekse.Tatil istiyorum tatil. İşi düşünmeden tatil.

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya
    BENDE TATİL İSTİYORUM BİZ OLMASAK BU DEVLET PARA TOPLAYACAK.
    ACABA BU MALİYE BÜROKRATLARI BÜTÜN VERGİLERİ MÜKELLEFLERİN Mİ, YATIRDIĞINI FALAN ZANNEDİYOR YA&lt;...
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Erdal ÇİNAL