Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ankaradan Sıkıldım

Üye
    Nereden
    ANKARA
    Ankaradan gitmek istiyorum, nerelere taşınsam......

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Konyaya beklerim buyrun gelin
    Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Hayırdır Utku bey neden sıkıldınız.Onu bunu bilmemde insan doğup büyüdüğü toprağı nerde olursa olsun arıyor.Askerde bile Angara lı olmak ayrıcalıktı[img]smileys/smiley4.gif[/img]

SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Üye
    Nereden
    ANKARA
    Ümit bey, uzun uzun anlatmayayım ama şunları söyleyebilirim

En azından evimin 15 metre ötesinde baz istasyonu olmasın, sularım kesilmesin, bir yerlere ulaşım çile olmasın, oğlum çimlere basarak büyüyebilsin, hepşeyi pazar tezgahlarından alınarak değil bazı şeylerin dalından da yenilebileceğini öğrensin. Oğlum hayvanlardan korkarak büyümesin, hayvanları sevsin, hayvan dendiğinde aklına sadece muhabbet kuşu ve akvaryum balığı gelmesin. Belgesellerde göreceği bazı hayvanların gerçekten oralarda bir yerlerde olduğunu bilsin. Bir apartmanın 5. katında oturmayayım Biraz toprağım olsun, kendi çapımda uğraşayım emek edeyim, eğleneyim, her allahın günü hır gür çıkaran komşularım olmasın .......

ne bileyim aklıma ilk gelenler bunlardı

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara

Utku bey bunlar hepimizin isteği ve hayali fakat bunlar için babadan ,dededen kalma bayağı iyi bir servet olmalı yada en azından muhasebe işi ile uğraşmamamız gerekiyor.

Ben şirin bir ilçede olmanın avantajını yaşıyorum.Köylere 5 dakikada gidip bağ ve bahçelerden isteğimizi alabilir, trafik sorunu olmadığı için evime rahatça gidebiliyorum.
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Müdavim Üye
    utku bey en güzel tercih ozman karadeniz trafik derid yok pazarlar köylü kadınların sattıgı sebzeler meyvelerle dolu ayrıca bahcenizde hersey yetisdirebilirisniz

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Ankara'da böyle bir yer biliyorum. Şehirin gürültüsünden uzak fakat, şehir merkezine normal zamanlarda otobüsle 30 dakika, sabah trafiğinde ise 1 saat uzaklıkta. Hatta öyleki sabah işe giderken davarlarını otlatan insanlara selam vererek işinize gidiyorsunuz. Öyleki sizde bahçeli bir ev satın alıp, bahçenizde sebze meyve yetiştirebilir, dilediğiniz hayvanı besleyebilir, çocuğunuza yetişdirğiniz doğal ürünleri yedirebilir ve beslediğiniz hayvanları sevdirebilirsiniz. Duyacağınız tek hırgür de hatta tek hırda beslediğiniz köpeklerin yemek yerken birbirlerinin yemeğini vermemeleri için çıkardıkları hırlama sesi olur. Böyle yaparak hem şu andaki düzeninizi bozmazsınız hemde akşam evinize geldiğinizde şehrin gürültüsenden uzak huzurlu bir yaşam sürersiniz.

Yok ben Ankara'nın kendisinden sıkıldım, yukarıda saydığım şekilde yaşamak için maddi durumumda elveriyor diyorsanız da sizin tuzunuz kuru demektir. Size Artvin'i tavsiye ederim. Tamamen doğal. Saygılar...
    <<HaYaT>> Umudum Kendimde...

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA
    SAYIN VOLKAN ANKARADA NERESİ BURASI. BU ARADA YAŞ 55 EMEKLİLİK GÜNÜ DOĞRU KARADENİZ İNŞALLAH AMA DAHA 24 SENE VAR
    Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet\'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin!

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı NEYZENSEL Nickli Üyeden Alıntı
    SAYIN VOLKAN ANKARADA NERESİ BURASI. BU ARADA YAŞ 55 EMEKLİLİK GÜNÜ DOĞRU KARADENİZ İNŞALLAH AMA DAHA 24 SENE VAR
    Forumumuzun bugün itibari ile 13.925 üyesi bulunmakta. Hadi bunun 3.925'i mükerrer kayıt olsun, kalır 10.000 üye. Bu 10.000 üyenin % 20'si nüfusu da dikkate alındığında Ankara'lı olsa; yaklaşık 2.000 kişi Ankara'da yaşıyordemektir. Şimdi ben burada bu bahsettiğim yeri söylersem, bahsettiğim yerin özelliği kaybolur. Çünkü herkes bahsettiğim yere gelir. Özelliğinin kaybolmaması için bu yeri söylemek istemiyorum. Zaten arayan bulur. Birkaç ipucu buraya bazı insanlar pikniğe gelir, villalar vardır, turşucu fatma bacı mı ne işte öyle birşey vardır vb.

Not: Mükerrerlik ile Ankara'lı üye sayısı hesaplaması tamamen hayal ürünüdür. Ciddiye almayın sakın.
    <<HaYaT>> Umudum Kendimde...

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA
    hani paylaşımcılık? (yenikent , ayaş , gölbaşı ?)
    Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet\'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin!