Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: cezaya uğramış meslek mensubu

Ziyaretci
    Arkadaşlarherkese selam
    şimdi aşağıdaki kanun maddesine göre meslek mensubu mükellefle beraber ceza ve faizlerden sorumlu tutuluyor.
    hiç mükellefe gelen ceza nedeniyle böyle sorumlu olan meslek mensubu oldumu

Vergi Usul Yasası'nın 227'nci maddesinde yer alan yetkilendirme ile beraber Maliye Bakanlığı uygulamaya yönelik usul ve esasları da belirlemeye, bu hükme göre beyannameyi imzalayan veya tasdik raporu düzenleyen meslek mensuplarının imzaladıkları beyannamelerde veya düzenledikleri tasdik raporlarında yer alan bilgilerin defter kayıtlarına ve bu kayıtların dayanağını oluşturan belgelere uygun olmamasından dolayı ortaya çıkan vergi ziyaına bağlı olarak salınacak vergi ve ceza, gecikme faizlerinden mükellefle birlikte müştereken ve müteselsilen sorumlu tutulacağı ayrıca hükme bağlanmış bulunmaktadır.

Ziyaretci
    V.U.K.nunlarına göre mükerrer 227 nci madde böyle ama bende henüz böyle birşeyle karşılaşan meslek mensubunu duymadım. İhşallah da olmaz.

Saygılar

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya
    Bizim Sorumlu olmadığımız Bir Şey Varmı ki ???

Bende Duymadım ve İnşallah Olmaz.
    "Aslında, Bir Çocuğa "YOK" Demekmiş En Zor Olan... hsyn_

Müdavim Üye
    Nereden
    Kütahya
    BİZİM SORUMLULUĞUMUZ OLMADIĞI BİRŞEY YOK AMA BU SORUMLULUK MESLEK MENSUBUNUN İHMALİ VE KASTI OLDUĞU KESİN OLARAK KANITLANIRSA SORUMLULUKTAN DOĞAN CEZAYI MÜEYYİDE SÖZ KONUSU.

ŞU ANA KADAR BENDE DUYMADIM. İNŞİALLAH OLMAZ.

S.M. BÜLENT TOPRAKTAN KÜTAHYA