Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 82 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: NASRETTİN HOCANIN FİL HİKAYESİNİ BİLİRMİSİNİZ?

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Değerli Meslektaşlarım,
    Hüseyin Uray Bey kardeşimle,bugün yayınlanan SSK yönetmeliği üstünde konuşuyorduk. Daha evvel taslağı beraberce incelediğimizde 26.Madde gözümüze ilişmişti. Bugün bu taslak resmi gazetede yayınlandı. <<Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği>>

Sigortalı işten ayrılış bildirgesi
    MADDE 26 – (1) Sigortalılığın sona ermesine ilişkin bildirimler, Kanunun 4 üncü maddesi birinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerine tabi olanlar için Ek-5, (c) bendine tabi olanlar için ise Ek-5-A’da bulunan sigortalı işten ayrılış bildirgesiyle sigortalılığın sona ermesini takip eden on gün içinde e-sigorta ile yapılır.

Ek1ve Ek2 nin kaldırılacağını bekler iken, bu yönetmelikle "SSK ya işçinin çıkışını 10 güniçindebildirmek" Nasrettin Hocanın Timurlenk'le ilgili fil hikayesini akla getirdi. Bu yaşananlar kamera şakası mıdiye etrafıma bakar oldum.Müşteriden bin bir çile ile evrak alabiliyorken, 10 güniçindenasıl bu bilgi bize nasıl ulaşacak merak konusu. Hadiulaştı,ozaman bu ek iş için emeğimin karşılığını kimden alacağım. Biz ne söylesek boş. Sonuç olarak bitmeyen angaryalarımızabir yenisi daha ilave oldu.
    ( Lütfen tepkilerinizi beni sorumluluk altında bırakmayacak şekilde dile getiriniz.)

Saygılarımla,

Alıntı Mustafa Gülşen Nickli Üyeden Alıntı
    Değerli Arkadaşlar,
    Biz nedesek boş. Bu iş ya yapılacak ya yapılacak. O zaman,program üzerinde konuşalım derim. Basit bir arayüzyaptım.

Aklıma oluşanı uygulamaya döktüm. Programcılara yön vermek için üstünde biraz düşünülmesi gerekiyor.
    <<Buda exe'si>>

- 2 seçenek olabilir. İsteğe göre girilen tarihler arasında rapolanır veya artık bu iş için kendimize vadeler belirlemeliyiz. 10 20 31 gibi.
    Saygıyla,
    Mustafa Gülşen

Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA
    ( Lütfen tepkilerinizi beni sorumluluk altında bırakmayacak şekilde dile getiriniz.)

SİZİ ZORA SOKMADAN YORUM YAPMAK KOLAY DEĞİL [img]smileys/smiley1.gif[/img]EN İYİSİMİ ALLAHA HAVALE EDELİM.

Moderatör KAYALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Turkiye
    Ek 5'i incelerseniz sadece çalışan 4-a lılar için değil; mükelleflerin (4-b lilerin) terkini durumunda da aynı form on gün içerisinde kuruma verilecek sonucu çıkıyor.

Onu unutma,diğerini atlama , mükelleflerin üç göbekten alt soy, yan soy, üst soylarını araştır,

EVİN YOLUNU,KENDİ SOYUMUZU UNUTTUK.

Üye
    Nereden
    Balıkesir
    ek5 kimler için verilecek ne zaman verilecek bunlara ulaşacağım bir site ismi verrirmisiniz.

Müdavim Üye
    ben bu yazıyı okuyunca tabiri caizseböyle bakakaldım
    geçen gün bir korku filmi izledim adamın sevgilisi kız ölüyor adam yüzünden sonra kızın ruhu adamdan intikam almak için adamın tepesinde oturuyordu sonra adam kamburlaştı sırtına yapışmıştı kendimi bir an adam gibi hissettim

ek-1 ek -2 kaldırsın denirken birde bu çıktı arkadaşlar nolur devletten birşey istemeyin ne alaka anlamadım zaten ssk bildirgesinde çıkış yok mu var bune şimdi yada amaç ne
    sırtımıza bir yük daha devlet baba çok iyi biliyor bu işi ceza yiyeceğimiz bir kanuni süremiz daha oldu yani bir ceza kapımız daha doğdu yeni bebeğimiz hayırlı uğurlu olsun

Yeni Üye
    Nereden
    ön muhasebe
    EVET ÇOK HAKLISINIZ KENDİ T.C KİMLİK NUMARAMIZI BİLMEZKEN ÇOĞU MÜKELLEFİN T.C. SİNİ EZBERLEDİK TELEFON NUMARALARINI EZBERLEDİK AMA KENDİ AİLEMİZİ UNUTTUK
    \'~~ToLgAyÜkSeL~~\'

Ziyaretci
    Alıntı SmFatma Nickli Üyeden Alıntı
    ben bu yazıyı okuyunca tabiri caizseböyle bakakaldım
    geçen gün bir korku filmi izledim adamın sevgilisi kız ölüyor adam yüzünden sonra kızın ruhu adamdan intikam almak için adamın tepesinde oturuyordu sonra adam kamburlaştı sırtına yapışmıştı kendimi bir an adam gibi hissettim

ek-1 ek -2 kaldırsın denirken birde bu çıktı arkadaşlar nolur devletten birşey istemeyin ne alaka anlamadım zaten ssk bildirgesinde çıkış yok mu var bune şimdi yada amaç ne
    sırtımıza bir yük daha devlet baba çok iyi biliyor bu işi ceza yiyeceğimiz bir kanuni süremiz daha oldu yani bir ceza kapımız daha doğdu yeni bebeğimiz hayırlı uğurlu olsun
    DOĞRU SÖZE NE DENİR...

Ziyaretci
    BURDAN TEPKİ VERMEK YETERLİ OLUR MU ACABA?HERKES AYNI ANDA SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNU MU ARAMALI Kİ YADA ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞINI? BU KARARLARI ALIRKEN KOMİSYONDA Bİ TANE MUHASEBECİ, MALİ MÜŞAVİR YOK MU ACABA? TABİSADECE BELGESİ OLAN MESLEKTAŞLARIMIZDAN DEĞİL

Müdavim Üye
    Nereden
    izmr-ist-samsun
    it ürür, kervan yürür...! yine dünya eski hamam, eski tas...! atalarımız zamanında ssk denen kurum yoktu nasılda tahmin etmişler bugünleri.
    Oğuz YETKİN

Müdavim Üye
    slmlar merka ettigim en önemli sey bu kanunları cıkarırıken cok sevgili türmob cuların fikir alınıyormu yada ankara merkez ne is yapar yazık bize süper olsak dahş unuturuz elimde 120 ssk dosyası var acırım halime