Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Balıkçılar Buraya!!!

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Değerli Meslektaşlarım,

Her insanın bir zaafı vardırya... Benimde balık avcılığına karşı böyle bir zaafım var. Hayır diyemediğimtek spor.Merakı olanlar bana hak verir. Bazen deniz bir yana dünya bir yana dedirtir adama.

Ancak haftada bir tatil günü olması nedeniyleaile fertleri ile sürtüşme kaçınılmaz oluyor. Genelde onlar haklıdır. Ancak bu, insanda öyle birhastalık yaparki, pazar sabaha karşı evden hırsız gibi kaçarsın. Saatin 4,5 unda da yollarda bulursun kendini. Dedim ya merakı olan bilir bunu.

Sanırım avla ilgili tekniklerimizi paylaşabiliriz buralarda.

------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Müdavim Üye
    Nereden
    Avanos
    Vallahi aynı dert bendede var ama benimki nehir balıkçılığı. Malum hem denize uzağım hemde ta karşımda büromun 5 metre ilerisi kızılırmak. Irmak kenarında büyüdüm küçük kurşunsuz oltalarla balık yakaladım. Ama bu meslek beni kopardı bu hobi den.
    Avlanma teknikleri çok farklı biz genelde ağır kurşunlu dip oltasıkullanırız.
    Özüm sözüm
    sözüm TÜRKÇE

Yeni Üye
    Nereden
    Türkiye

Saygıdeğer meslektaşım Mustafa,
    Balık Hobin olması çok güzel, önemli olan tutabilmek, sabah erkenden çıkıp gidiyorsun
    uykunu bölerek yeri geliyor sıcağın bağrında, yeri geliyor dondurucu soğuklarda.
    Birde balık tutamazsın vay haline . Evdekilere ne yalan atacaksın onu düşün bazen bizimkiler tutamadan gelince alay ediyorlar. Sen Balığa değilde başka bir yere mi gidiyorsun diye.
    Teknik olayına gelince bizim buralarda bazı arkadaşlar ilk tuttukları balığı oltanın ucuna bağlayıp tekrar denizin dibine salıyorlar daha büyük balık tutabilmek için. Aslında fena teknik değil, ama genelde 60-70 mt.lerde 100 gr.lık kurşun ile dipten avlıyoruz.
    Saygılarımla

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Sayın Özçelik,
    Önemli olan burada balıktan çok oradaki heyecanı yaşamak olmalı.Sitresinizi nasıl giderdiğinizdir. Bazı arkadaşlar baragadi denemesi yapmaya çalışıyor. Aslında arkadaşlarımızın bu denemesi balıktan çok bu tekniği kavramak,uğraşmak,başarmak. Tüm bumücadele esnasında bir nebze gerginliğiniz hafiflemektedir.Her işte olduğu gibi bu spor dalındada benim için hedef, bir sonraki aşamaya geçebilmektir.

------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    sayın,mustafa gülşen...

bir karadenizli ve istanbul'un deniz kenarında yaşayan bir sakini olarak sizi çok iyi anlıyorum.bu kadar yoğun tempodaki çalışmalarımızdan sonra böyle bir merak ve uğraşının insana kattığı çok şeyler oluyor.

rasgele ......

mehmet kaya
    istmk

Ziyaretci
    Evet arkadaşlar bende saros körfezinin yakınında olmamdan dolayı arada sırada da olsa bu zevki tatmaktayım. Ama inanın gerçekten harika bir uğraş. Hele birde arkadaşlar tam oldumu muhabbetten makaradan balıkları kaçırıyoz valla. Böyle olunca insanın ne derdi ne düşünceleri kalıyo valla. Biz denizde çapari veya yemli olarak 90-100 metrelerde avlanıyoruz.

Herkese rasgele.....

Yeni Üye
    Nereden
    Bursa
    balık tutmak çok dinlendirici ama sabırlı olmak gerekiyor balık tutabilmek için,
    bir de çok özel bir merak insanın yalnız başına uyguladığı bu zevk onu aile bireylerinden uzaklaştırıyor aynı sıkıntıyı yaşadığım için biliyorum
    çok sık olmamakla birlikteben de eşimle gidiyorum, aslında sadece onunla birlikte vakit geçirebilmek için. onun hayatında önemli olduğu için saygı duyuyorum...
    insanın bir şeylerle meşgul olup kendini tüm düşüncelerden uzaklaştırabilecek bir yol bulması ender oluyor keşke ben de yapabilsem.
    saygılar.......

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Benim çok isteyipte yapamadığım bi hobi
    Saygılarımla,

Mustafa YILMAZ

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya

Evet Arkadaşlar katılıyorum ama aynı aile problemleri bizde de var maalesef, biz bunu şu şekilde çözmüştük,sahilden avlıyorum onlarda denize giriyorlar yani hem onlar hem ben memnun oluyordum sahilden pek tutulmuyor ama oltaya bir tanesinin tık demesi insana dünyayı unutturuyor.Şimdi yeni bir taktik peşindeyimbirbalık takımıda hanıma yaptım kargı makara v.s. onuda alıştırıyorum sonuç başarılı tavsiye ederim sorun burada çucuğu olanlar için oluşacaktır onuda Allah Razı olsun Babaanneve Anneanne lerden. Şimdieşimde merak saldı, kendisi gidelim diyor iki haftadır.Birde bir kaç tane tuttumu gelecek hafta seyredin siz, sizebalığa gidelim diyecektir. Buböyle bir merak işte bir yakaladımı bırakamıyor insan.Yapmayanlara tavsiye ederim. Yapanlarada RASTGELE..... (Bu arada pazar günü sahilden öylesine takılmak için gitmiştim yemim bitti geri döndüm 3 saatte 1,5 kilo balıkla döndüm bende şaşırdım nasıl oldu şimdiye kadarbu kadar kısa zamanda bu kadar balıkpek rastgelmemişti.)Edited by: Muhasip
    "Aslında, Bir Çocuğa "YOK" Demekmiş En Zor Olan... hsyn_

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    Mustafa abi keşke Konya da deniz olsada bende oltamı alıp balığa çıka bilsem
    Mersinde yaşarken ara sıra fırsat buluyordum ama Konya da yerleşmeye bayladığımdan beri Balığı ancak Balık pazarında görebiliyorum.
    Saygılarımla
    insanlar basaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler