Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TÜRKİYE'NİN KURTULUŞU 869 'DA MI?

Müdavim Üye
    Merhabalar,
    Sayın Mustafa Gülşen'in imzası olarak da ön planda sergilemek istedigi bu yurtsever durumu bilenler oldugu kadar bilmeyenler için de ufak bir destek olma mahiyetinde bahsetmekte fayda var; satın alınan her ürün üzerinde mevcut barkodlarda sayılar vardır, bu sayıların ilk üç rakamı 869 olarak başlayanlar Türk Malıdır. Ankara Ticaret Odası da bu alanda bir uygulama ve kampanya başlatmış ve bir ürün satın alınırken barkod numarası 869'la başlayan ürünlerintercih edilmesi ve paramızın ülkemizde kalması,ülkemiz ekonomisine katkıda bulunulmasını saglamayı amaçlamıştır.

Buraya kadar herşey güzel ve sonuna kadar destekledigimiz bir durum söz konusu..Lütfen herkes de bireysel de olsa, bir ürünü alırken, örnegin bir markette onlarca çeşit meyve suları arasında 869 barkod kodlu olanı seçerse, yerli malını desteklemiş olacaktır.

Yalnız, geçende bir arkadaşımın işyerine gittigimde kafamı karıştıran bir durumla karşılaştım. Yurtdışından aldıgı ürünü şişeleyip, üzerine etiketini yapıştırdıgı ve satılacak hale getirdigi ürünün barkod numarasının 869 oldugunu gördügümde çok şaşırdım.
    Şimdi, bu durumda ithal edilen ve örnegin bidonla alınan ürünü küçük şişelere doldurup, Ticaret Odasından barkod numarası alınıp yapıştırılan etiket nasıl olur da 869 'la başlayabilir? Bu ürün şimdi Türk Malı mıdır yada biz bu ürünü tercih edip aldıgımızda nasıl olur da ülke ekonomimize katkı saglamış oluruz..?

Bu konuda beni aydınlatabilecek birisi var mı acaba?

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Merhaba,
    Globalleşen dünyada artık herşeyi büyük alış veriş merkezlerinden satın almaktayız. Bu firmalar ise işlerini son dereçe titizlikle yürütmektedirler. Böyle bir riski alıp bu sahtekarlığa gözyummayacaklardır diye düşünüyorum.

Sizin olayınız ihtimal dahilindedir. Ancak %'si toplam alış verişte çok düşük kalacağına eminim..
    Saygılarımla,
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.