Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MÜŞTERİ RORTFÖYÜ OLAN MUHASEBE ELEMANLARI...

Yeni Üye

Muhasebe ve büro yönetiminde deneyimli ve müşteri portföyü olan, kendi işini kurmak isteyen, SM veya SMMM ruhsatı olmayan muhasebe elemanları aranmaktadır.
    princo_r@hotmail.com

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Bu ne şimdi?
    <<HaYaT>> Umudum Kendimde...

Ziyaretci
    .Edited by: erdemmuharrem

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Sm veya SMMM ruhsatı olmayan bir kişi nasıl olurda kendi işini kurabilir sayın Princo_r .Yaptığınız emeğe ve bu mesleğe saygısızlıktır.Şu günlerde bu mesleğin çıtasını ve kalitesini yükseltmek adına tartışmalar yaşanırken bu yaptığınız etik değil ve saygısızlıktır.

SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Yeni Üye

BU yazdıklarını güzel de siz bunları önce;
    ''yanımda çalıştırdığım SM veya SMMMM ruhsatı olmayan elemanlarım 10 defter de yazsa 100 defter de yazsa aynı parayı ödüyorum'' diye düşünerek, ne alırsam kardır diye düşünüp ne kadar defter bulursa toplayan, listenin altında ücrete pazarlık yapıp defter ''ÇALAN'' eski ÜSTAD'larınıza ve bir meslek mensubunun bürosunu kapatacağını öğrendiği zaman, işyerini kapatacağını duydukları meslek mensubunun defterlerini aramızda bnasıl paylaşırız diye elli takla atan oda yöneticilerine ve yeni meslek mensuplarına sahip çıkmayan odalarınıza bir anlatın.

Edited by: princo_r

Yeni Üye
    Nereden
    Muhasebe

Sayın princo_r_ İyi ama meslek odamızın yapmış olduğu hatalarına birde bizmi hata ekleyip birbirimizin ayağına çelmemi takmamız lazım. Sayın meslektaşımızın ümit beyin çok haklı uyarısını ciddiye almak yerine odanın yapmış olduğu hataların arkasına sığınmak ne derece bizleri haklı çıkarır.Eski bir meslek mensubunuz olarak size tavsiyem daima haksızın yanında değil haklının yanında yer almanızdır.Bizim emeğimizin korunmasını odaya havale etmeden önce bizlerin savunması gerekmezmi. Mesleğe saygınlığımızı ancak böyle kazandırabiliriz.
    Benim linkim

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA
    vahim ki ne vahim
    Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet\'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin!

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya
    bence bu durum son derece doğal ve yasal. sonuçta mükellef kendi isteyerek
    muhasebecisini değiştiriyor.

Belgesi olan arkadaşın büro deneyimi olmaması nedeniyle müşterisi olmaya bilir, ancak biryerden de başlaması gerekir, belgesi olmayan ama müşterisi olan birisiyle ortaklık yapması iyi bir ortaklık

belgesi olmayıp portföyü olan arkadaşlar ( benim bildiğim bu insanlar eleman olarak çalışmaktan bıkmış ücret sıkıntısı hat safhada olan mesleki yeterliliğini tamamlamış insanlar ) için kabuğunu kırmak için bir fırsattır.

ancak ortak çalışmanın olmaması durumunda sadece belgenin kiralanması kabul edilebilir bir durum değil. buna ben de karşıyım.

ancak baştan belirttiğim gibi belgesi olanla müşterisi olanın beraber çalışması çok güzel, buna mesleki dayanışma bile denebilir.

zamanla belgesi olmayan arkadaşım belgesini alır, müşterisi olmayan arkadaşın da müşterisi olur daha sonraşartlar olgunlaşınca ayrılabilirler ancak bunun için çalışmak gerekir.

Edited by: faikaykac
    Hesabı sağlam olanın muhasebeden korkusu olmaz.

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Şu princo_r_ rumuzlu her kim ise,

Hangi ilde acaba? Hangi ilin hangi oda yöneticisi, ne zaman ve neden bu iddialarla karşılaşmış?

Öbür türlüsü çamur at izi kalsın?

Sayın faikaykac,
    Daha stajyer iken, belgesi olmayanın müşterisi olsun'u savunmaya başlamış iseniz, bu mesleğin geleceği olan gençlerimizin bazılarının dahi yaklaşımı böyle ise, YANDI GÜLÜM KETEN HELVA !

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya
    Burada göz ardı edilen bir durum var o da müşterinin tercihi.

Belgesi olmayan defter tutmasını savunmuyorum,

Müşteri personelin verdiği hizmetten memnundur

Ancak bu personel asgari ücret seviyelerinde ücretle çalışmaktadır. Yıllardır bu durum devam etmektedir.

Bu durumda daha iyi şartlarda başka bir büroya geçerse .

Müşteri de defterinin bu büroda tutulmasını isteyebilir.

İşin özü budur bence.

Kanunda şöyle bir düzenleme var diye biliyorum Meslek mensuplarını korumak veya başka amaçla.

Bir meslek mensubunun yanında çalışan stajyer var.
    stajyer belgesini alıyor.
    büro açıyor.
    stajyer iken yanında çalıştığı meslek mensubunun onayı olmadıkça stajyerinde tutulan defterleri tutamıyor. yasak.

müşteri sen tut defterimi diyor.
    yeni meslek mensubu tabi tutarım diyor.
    ancak önceki meslek mensubu yok olmaz o benim defterimdi diyor.

Hesabı sağlam olanın muhasebeden korkusu olmaz.