Sonuç: Kendinizi Nasıl Hissediyorsunuz?

Katılımcı sayısı
168. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Bittim,Tükendim.

70 41.67%
  • Çok Yorgunum.

33 19.64%
  • Yorgunum.

35 20.83%
  • İdare Eder.

9 5.36%
  • İyiyim.

21 12.50%
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KENDİNİZİ NASIL HİSSEDİYORSUNUZ?

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    arkadaşlar bizim meslek çok güzel bence iyisiyle tatlısıyla 10 yıl bitti inanın mesleğimizi severek yapıyorum. şu ana kadar herhangi bir şikayetim yok. allah nasip ederse sonuna kadar yapacağım.
    S.M.M.M. ERDAL ERTAŞ - BURSA

Üye
    Nereden
    mardin
    ben 32 yaşındayım 12 senedir bu mesleği yapıyorum ama gerçekten guçum kalmadı beyinen kendimi yorgun hissediyorum arkadaşlar

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya
    bende 29 yaşındayımticaret lisesi stajınıda sayarsak yaklaşık 13 yıldır bu mesleğin tozunu yutuyoruz. Bazen ilkyıllarıhatırlıyorumda ayda 15-20 gün rahat boş kalırdık bir de defterler elde tutuluyordu, (bilgisayar çıktı Mertlik Bozuldu :) ve biz rahat rahat diğer işlerimizi yapıyorduk.Şimdi isetatil dinlenme bir yanaakrabaları bile ziyarete vakit bulamıyoruz.Sanırım üstad neyzen gibi bir 10 seneye kadar tansiyon kalp rahatsızlıklarıAllah uzunÖmür versin 15 seneye kadar sekte i kalpten huzura emekli.
    Aslında bize hepsi müstehak çünkü en sessiz meslek grubuyuz ne derlerse tamam diyoruz bütün kabahat yine bizlerin. Sağlıcakla Kalın Edited by: Muhasip
    "Aslında, Bir Çocuğa "YOK" Demekmiş En Zor Olan... hsyn_

Yeni Üye

MERHABA DİYORUM TARİH : 28 ŞUBAT 2006 SAAT : 23,05 VE DAHA HALA BÜRODAYIM.....KISA VE ÖZ.....ÖDEMELERİ YAPTIM BİTTİ.....BENDE "MUHASİP" GİBİ 13 YILDIR BU İŞİ YAPIYORUM.....ASLINDA İŞİMİ SEVİYORUM AMA BU NASIL SEVGİ ANLAMADIM.....SABAH 08.00 DE GELDİM SAAT KAÇ BAKARMISINIZ......BİRDE EN SİNİR OLDUĞUM SORU "OTURARAK ÇALIŞIYORSUNUZ" BÖĞLE BİR MANTIK VARMI...AYAKTAMIDEFTER İŞLEYECEZ VEYA BİLGİSAYAR KULLANACAZ.. ONUDA ANLAMIŞ DEĞİLİM .....
    -GÖZLERİM BOZULDU (DOKTOR BİLGİSAYAR YÜZÜNDEN DEDİ)

-ÇOK ASABİ OLDUM (BEN BÖĞLE BİRİ DEĞİLDİM)

BİRDE ÖZEL HAYAT DİYE BİRŞEY KALMADI....GECE 1-2 DE GELİPTE BÜROYA ÇOK VİZİTE KAĞIDI VERDİĞİMİ BİLİRİM...BİRDEAFEDERSİNİZ AMA ADAM TUVELET İHTİYACINI BİLE BİZE SORUPTA YAPACAK O HALE GELDİ ARTIK....

BIKTIM.......BİTTİM.......ÖZEL HAYAT YOK......SAĞLIK PROBLEMİ ÇOK.......

Ziyaretci
    değerli meslektaşlarım.
    ben 32 yaşındayım mesleği 13 yıl mali müşavirin yanında çalışarak ve 2 yıldır da kendi büromda toplam 15 yıldır yapıyorum. her mesleğin olduğu gibi bizim mesleğin de güzel ve kötü yönleri mevcuttur. ancak çevremize bakalım hangi meslek grubu çok iyi. biraz kaanatkar olmakta fayda var derim. diğer taraftan sıkıntılarımız var tabii ki. ancak sıkıntılarımızı biraz daha alt seviyelere çekmek elimezide aslında. örnek 150 adet müşteri var ise stress our tabii ben kendi büromu açarken hedefim en fazla 30 müşteri idi ve yavaş yavaş da hedefimi yakalıyorum. 30 a kadar ben kendi başıma yapabilirim belli bir yaşa kadar ama 30 dan sonra başka mükellefler ile ilgilenmek yorar insanı. dolayısıyla 30 müşterimi de iyi seçmeye çalışıyorum.
    her gelen ile çalışmıyorum. parası olan düşünceleri ve projeleri olan insanlar ile çalışmak hedefim. belirli standartlar koyarak kendi hayatımızı ve iş hayatımızı düzene sokabiliriz alsında.
    hepinize saygılar sunarım. işleriniz güzel moraliniz her zaman yerinde olsun...

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye
    slm arkadaşlar bunları okudukça üzülüyorum
    v.a.

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye
    sm stajyeriyim ve açıköğretim 2. sınıf öğrencisiyim bazen diyorum, devlet memurluğunu kazansam bu mesleği bırakırımiş-kur a yerleşen arkadaşlarım var 900 ytl maaş alıyorlar, tatil var ve çok rahatlar acaba devlet memurluğu daha mı iyi bana yardımcı olun görüşlerinizi bek. yoksa hiç düşünmeden mesleğe devam mı edeyim...
    v.a.

Müdavim Üye
    Nereden
    Mersin
    Süperim yılmak yok, bitmek yok bittim diyenlerin seçecek başka şansalrı da vardır yolları açık olsun ....
    İşte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen Türk İstiklal ve Cumhuriyetini korumaktır....

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    [QUOTE=smmmozyer]Süperim yılmak yok, bitmek yok bittim diyenlerin seçecek başka şansalrı da vardır yolları açık olsun ....
    Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar. Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir

vedat21 , ben de Açıköğretim İktisat fakültesinden mezun oldum.Daha sonra staja başlamak için 900 YTl yatırıp dosya açtırdım.Staja başlama sınavına girdim fakat yeterli çalışmadığım için kazanamadım...Şu an dosyam açık duruyor..Çok karasız durumdayım yani bu mesleğe devan edip etmemek konusunda..İnsanı fazlasıyla yıprattığını düşünüyoroum..

Bir de konuştuğum SMMM arkadaşlar bayanlarda bu işi yapanların daha az olduğunu, bu mesleğin çevre ile yapılmasının daha mümkün olduğuna benzer düşüncelerle soğumama neden oluyorlar...
    gmz