Sonuç: Kendinizi Nasıl Hissediyorsunuz?

Katılımcı sayısı
168. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Bittim,Tükendim.

70 41.67%
  • Çok Yorgunum.

33 19.64%
  • Yorgunum.

35 20.83%
  • İdare Eder.

9 5.36%
  • İyiyim.

21 12.50%
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KENDİNİZİ NASIL HİSSEDİYORSUNUZ?

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Sayın SMMM Muammer Sokollu isteği üzerine...
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Yeni Üye
    Nereden
    Turkey

yaşım 30 ve meslek mensupları ömrün var ise 10 yıl daha çalışırsın diyorlar. Yani bitmek ve tükenmek üzereyim.

Üye
    Nereden
    Turkey
    bu meslek insanın beyninden çok şey götürüyor malesef sadece 5 yıldır bu mesleği yapıyorum işimi çok sevmeme rağmen kendimi tükenmiş hiisssediyorum bu beş senedir bir haftalık tatile bi kere bile çıkamadım desem inanır mısınız....
    bjkceyhun

Ziyaretci

mesleği öğreninceyekadar başkaları yanında çalıştık. muhasebeci olduk büromuzu açtık kendimizi tanıtıncaya kadar para kazanamayacağız, malumunuz. para kazanmaya başlayınca da yaşlanmış olacağız. o yaştan sonra para kazansak ne olur kazanmasak ne olur... ama seviyoruz işte bu mesleği sevmeden yapılması mümkün değil. işe eleman alırken önce muhasebeyi sevip sevmediğini soruyorum.Sevmiyorsa güle güle diyorum. gençliğimiz gitti. [img]smileys/smiley19.gif[/img]

Yeni Üye
    Nereden
    Türkiye

yaşım 30

mesleğimi seviyorum ama sağlık yönünden benden alıp götürdüklerini sizlerde tahmin edebiliryorsunuzdur. Etrafımdaki arkadaşlarımda aynı durumdalar yüzlerimiz gülüyor ama beynen ve vücutca yorgunuz ve hayattan bazen bıkıyoruz. [img]smileys/smiley19.gif[/img]

Yeni Üye
    Nereden
    Türkiye

Arkadaşlar öncelikle merhaba diyerek birkaç cümle yazmak istiyorum.

Muhasebecilik mesleğinin esasen zor bir meslek olduğuna inanmıyorum. Severek yapıyorsan tabi. Yalnız öyle bir konu varki odaşu ;

Değerli büyüklerimiz ? hergün çıkartmış olduklarıkanunlarla , tebliğlerle , genelgelerle, içtihatlarla v.sbir önceki uygulamada olan konularahep birşeyler eklemekte ve bu bize herzaman ek bilgi ve ek iş yükü olarak geri dönmektedir.

zaten bunca iş yükü , sıkıntı arasında birde hergünbitmek tükenmek bilmeyen yeni kanunlarıtebliğleri alıp okuyoruz diyemiyorum çünkü çoğu zaman okuyamıyoruz , tebliğ okumaktan , kanun okumaktan inanın sıkıntı geldi

evet öğrenmek , yenilenmek güzel birşey ama her gelenkendi doğrularını kanun diye yayınlarsa ortada doğru kalmaz.İnanın şu beynime her gün değişen bilgileri sokmaya çalışmaktanmesleğimden nefret eder oldum.

istediğim şu ki,

kanun yapıcılar kanunları ileriye dönük. ileriyi görerek yaparlarsa her ay gelen dergilerin arkasında sayfalarca değişen uygulamalar görmeyiz diye düşünüyorum.

bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz.

ayrıca mesleğimizi sevelim ve sahip çıkalım temennisiyle bütün arkadaşlara başarılar

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

DEĞERLİ ARKADAŞLAR,

Mesleğimizin yorucu ve yıpratıcı etkilerini belirtmişsiniz. Ayrıca herkes bu işin bir sevgi işi olduğunda hemfikir.

İşin aslına ve özüne bakıldığında uğraştığımız işin mevzuat yönü hayatımızın her alanına yansıdığı şekli ile KIRK YAMALI BİR BOHÇA. Her gelen saygıdeğer büyüğümüz de bir yama da ben vurmalıyım diye eskiyen yamayı değiştirdiğini zannediyor ama o yamalarda kalitesiz kumaşlardan olduğu için ertesi güne çıkmadan deforme oluyor. Hadi bakalım başka yama.

Tabi moda her dönem hatta hergün değiştiği için bunu gören değerli büyüklerimiz de bizleri moda esintisinden yoksun bırakmamak adına bu yamaları sürekli değiştiriyor. Değiştirmesinler de rezil mi olalım?

Değerli meslektaşlarım; işin özü, mevcut mevzuatın günün koşullarına uygun bir şekilde temelden değiştirilmesinden başka kısa ve kestirme çözüm olduğuna inanmıyorum. Saygıdeğer merhum işadamı Üzeyir Garih mesleki bir toplantımızda yetkililerimizn huzurunda bu konu gündeme geldiğinde ilgililere dönerek

" KANUNA BAKIYORUZ. EN FAZLA BİR CİLT. ONU AÇIKLAMAK İÇİ ÇIKARILAN UYGULAMA KİTAPLARI (TEBLİĞ, YÖNETMELİK,TÜZÜK, KHK, ÖZELGE,GENELGE VB) CİLTLER DOLUSU. " demişti de, ne güzel demişti. O günkü büyüklerimizin bir çoğu hala görev başında. (Yani masasının başında)

Kolaylıklar dileğiyle....

Edited by: AHMET TÜRKOĞLU
    ATÜRKOĞLU

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL

Merhaba Arkadaşlar....

Bu ayla birlikte yedi sene bitti.... İnanın çok güzel bir mesleğimiz var insanlarla hep içiçe oluyoruz fikir alışverişi çok ama inanın bazen yaşadığımız olumsuzluklar güzel günleri gölgeliyor. Bu kadar kanun değişikliğine yetişmek imkansız birde her kurumun keyfi uygulamaları bizi çileden çıkartıyor. Ama inanınbugün çıkıp kurtulacağım bu meslekten diye diye yedi sene bitti. Müşterilerin muhasebecilerinsadece kötü haber veren.... Sadece para isteyen kişiler olarak görmesi beni olduğu kadar hepinizi üzüyordur umarım... Ama dışarıdaki mesleklere kıyaslıyarak bakıldığında çok güzel bir meslek... Birde tatilimiz olsa bu meslek üzerine meslek tanımam... Hepinize başarılar dilerim...

Ziyaretci
    Merhaba Arkadaşlar
    Bende, tüm meslektaşlarım gibi yorgunum.. Bitmek bilmeyen Kanun değişikliklerinden, her değişikliğin bize ekstra iş yükü getirmesinden, uzun çalışma saatlerinden,emeğimizin karşılığını alamamaktan...Ayrıca hepimizin sürekli stres altında olmaktan kaynaklanan sağlık sorunları da var.
    Amabu mesleği yine seviyorum, hemde üniversitede ilk muhasebe dersine girdiğim günden beri...Kim ne yaparsa yapsın mesleğimi sevmekten vazgeçmeyeğim... Stres atmak için yöntemler arıyorum,tam başaralı olamadım ama deniyorum..Çalışırken camı acıp5 dk.da olsatemiz havayı koklamak gibi, bulduğum kısa anlarda kitap okumak gibi.. Hepimize sabır diliyorum

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    Değerli Formdaşlarım

Mesleğimi seviyorum.

Yaklaşık üç senedir kalbimde ritim bozukluğundan mütevellit doktor kontrolündeyim.Sebep:stres yoğun çalışma.......eyvallah.

Yapmam gerekenler:

1-Stres ortamından uzak duracam(malum mesleğimizin adı stres)
    2-Bol bol spor yapıp efor sarfetmem lazım (vaktim olursa)
    3-Sigaradan uzak duracağım (Gelde uzak dur)
    4-.................................................. .............................................
    5-.................................................. ..............................................
    formdaşlarım kendimi hiç iyi hissetmiyorum.Bu arada yaşım 36

(ALLAH' ım ne olur mesleğimden nasibimi al)

<font color=RED>Ahiret\'te Seni Kurtaracak Bir Eserin Olmadığı Takdirde Fani Dünyada Bıraktığın Eserlerede Kıymet Verme..!!! {Mesnev-i Nuriye}</font>

<font color=BLUE>SMMM Mehmet DEMİRAYAK </font>