Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: VERGİ LEVHASI TASDİKLERİNİN BİLDİRİMİ

Üye
    Nereden
    Turkey

Değerli Meslektaşlarım,

Herkesin bildiği bir konu fakat o kadar yoğunuz ki bu yoğunluk hatırlatma sistemlerimizide bazen aşıyor o nedenle hatırlatmak istedim.

272 sayılı VUK tebliğine göre Vergi Levhalarını tasdiklediğimiz müşterilerimize ait listeyi Haziran ayının 25'ine (bu yıl 25'i Cumartesiye rastladığından 27'sine) kadar bağlı bulunduğumuz vergi dairesine vermeyi unutmayalım.
    Saygılarımla

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Değerli Üstadım,

Hatırlatmanızdan dolayı teşekkür ediyorum. Burada listelerin nasıl verileceği konusunda birçok uygulamafarklılıkları mevcuttur.

Benim uygulamam,

Her vergi dairesine, bir dilekçe ekinde müşterileri listesini yaparak(adı soyadı,vergi no, vergi dairesi, tasdik tarihi) veriyorum.
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Üye
    Nereden
    Turkey

Sayın Gülşen,

272 sıra numaralı VUK tebliğine göre levhası tasdiklenen müşterilerin adı,soyadı (tüzel kişilerde ünvanı) ile vergi kimlik numarası yeterli görülmüş fakat bağlı bulunduğu vergi dairesi ismini yazmakta da yarar var zira meslek mensubu bulisteyi sadecebağlı bulunduğu vergi dairesine verecek vergi daireside durumu müşterilerin vergi dairelerine bildirecek.
    Saygılarımla

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir

Sayın GÜLŞEN,

Daha önceleri bende sizin gibi müşterilerin bağlı olduğu vergi dairelerine bilgi vermiştim. Tebliğden çıkan yorumbizim yaptığımızın doğru olduğu yönündedir.Fakat benim bağlı olduğum vergi dairesi ise ben iç genelgeye göre hareket ederim diyerek tarafıma 355/1 maddesine göre özel usulsüzlük kesti. Tabiki bu olayı dava ettim. Vergi barışı gelince o yılda mahkeme sonucunu beklemeden, malumunuz vergi barışı ile açılan usulsüzlük davaları geri çekildiği için mahkeme sonucu belli olmadan dava düştü. Fakat devametseydi kanacağımdan emindim.bu olayıda paylaşmak istedim sizlerle............

Saygılarımla,

Mustafa YILMAZ

İzmir - SM

Saygılarımla,

Mustafa YILMAZ

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Sayın Yılmaz,

Bilgilendirmenizden dolayı teşekkür ederim.
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Üye
    Nereden
    Turkey

Sayın Yılmaz,

Vergi Dairesinin yaptığı uygulamayı dayandırdığı "İç genelgeyi" araştırdınızmı bilmiyorum.Bildiğim kadarıyla bu yönde iç genelge veya mukteza yok.Kaldıki Maliye Bakanlığı tebliğle gerekli düzenlemeyi yapmış bu tebliğe aykırı iç genelge çıkartması düşünülemez.Bu tür durumlarda vergi dairesi personelince ileri sürülen mevzuatı varsa incelemenizde yoksa Defterdarlığa müracaatla düzeltme talep etmenizde yarar vardır.Ve Defterdarlıklar bu konularda gerekli düzeltmeyi genellikle yaptırmaktadır.Zira dava açmanında bir külfeti var.
    Saygılarımla