Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: mali tatil

Yeni Üye
    zaten mali tatil tasarısında adımızın geçmemesi normal.çünkü bizim bağkur veya ssk.dan mükellefin dosyasını istemeye ve bakmaya hakkımız bile yok.ama arzuhalci abilerimiz istediği gibi kurumlara girip çıkıyorlar.dosyayı alıp inceliyorlar.bize ise mükellef gelsin diyorlar.vekalet olsa bile.kaldı ki vekalete ne gerek var.muhasebecilik veya mali müşavirlik hukuki bir konum değil mi?
    yoksa sadece kendi çatımızda mı bu hukukilik geçerli?dışarıda esamemiz bile yok.yokuz.sanki birer parazit gibi görülüyoruz.

Üye
    Nereden
    Türkiye
    Mükelleflerin gözünde üç beş evrak işleyerek oturduğumuz yerde para kazanan insanlarız. Devlet dairelerinde ise sadece iş takipçisiyiz. Memurun karşısında el pençe divan duruyoruz.Boşu boşuna okul okuyup yıllarca staj yapıp belge almaya çalışıyoruz. Bunlar hiçbir zaman düzelmeyecek ve böyle gidecek. Benim kanaatim bu. Mali tatil ise hayal. Baksanıza Maliye memurları tatil yapamıyormuş. İşleri aksıyormuş. Ne iş yapıyorlarsa anlamadım. Bütün işi biz yapıyoruz artık. Beyannameleri internetten tahakkuk ettirip bankalara ödemeleri yapıyoruz. Bu mesleği seçtiğime çok pişmanım. Bu durumumuzu düzeltecek kişiler ve kurumlar ise hiçbir girişimde bulunmuyorlar. Ne tür bir çıkarları var onu da anlayabilmiş değilim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye
    sayın ilksur

düşüncelerinize sonuna kadar katılıyorum bende bir smmm stajeri olarak 1 yılım geçti keçse hiç girmeseydim bu mesleğe dediğim zamanlar oluyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    Kütahya

ARKADAŞLAR GÖRÜŞLERİNİZE TAMAMEN KATILIYORUM. ÜNVANIMIZ SORUMLULUK ALMAKTAN ÖTEYE GİTMİYOR. HUHUKİ OLARAK YETKİLİYİZ AMA DEVLET KURUMLARINDA İŞ TAKİPCİSİ OLARAK GÖRÜLÜYORUZ. BİRLİK YÖNETİCİLERİMİZDE HİÇ BİR ŞEY YAPMIYOR.

S.M. BÜLENT TOPRAKTAN KÜTAHYA

Yeni Üye
    Nereden
    Türkiye

slm

Evet sonuna kadar size katılıyorum. Ama unutmayalım en azından Vergi Dairelerinde birazcık eskisine göre yol aldık onlar bizi tanımak zorunda kalıyorlar. Ama diğer kurumlar özellikle SSk,Bagkur dabizi meslek mensubu olduğumuzu anladıkları anda davranışlar değişiyor mümkün olduğunca en ufak bişeyde fırça yemek haklı nedenlerde dahi suspus kalmamıza neden oluyor. Vergi Dairelerine uğramadan artık işlerimizi halledebiliyoruz. ama ssk bagkurda hala bizi tanımıyolar. adamın hertürlü evragını doldurup kuruma veren biziz, Verirken MUhasebeci bildirimini ısrarla isteyen onlar şifreyi alabilirmiyiz dediğimizde vekaletin varmı diye soran onlar. Bunlardan dolayı meslek odaları ya bişey yapamıyolar yada hala onları da tanımıyolar. Bu yasalar çıkarken bizihesaba katmayan adam yerine koymayanlara türmobnapıyor merak ediyorum. Biz SSk dan neden vekalet olmadan şifre alamıyoruz. Yada aracı olarak hizmet bildirimini oda onaylı verdiğimiz her mükellef adına neden vekil olarak işlem yapamıyoruz. Herkese iyi çalışmalar.
    CAFER SARI-SMMM
    HATAY

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Değerli meslektaşlar,

3568 Sayılı Meslek Yasamızın aşağıya aldığım 5'nci maddesinde haksızlık başlamıyor mu?

Özel şartların birinci önceliği hukuk mezunu olanlar diye başlıyor. Her şeyin hukuk sistemi içinde var olmasıçok normal ancak, mali müşavir olmak için hukuk fakültelerinde ne gibi eğitim veriliyor? Mecliste hukukçuların çoğunlukta olmasından dolayı birçok meslekte başta hukuk fakültesi mezunları ibaresi var. Saygısızlık ve haksızlık buralarda.

Ne dersiniz?

<CENTER>
    <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0>
    <T>
    <TR vAlign=top>
    <TD></TD>
    <TD width=680>Serbest Muhasebeci Malî Müşavir Olabilmenin Özel Şartları</TD></TR>
    <TR vAlign=top>
    <TD width=76>Madde No</TD>
    <TD width=680>5</TD></TR>
    <TR vAlign=top>
    <TD width=76>Kapsam</TD>
    <TD width=680></TD></TR>
    <TR vAlign=top>
    <TD width=756 colSpan=2>
    <DIV align=justify>A) Serbest muhasebeci malî müşavir olabilmek için aşağıdaki özel şartlar aranır.

a) Hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilimler dallarında eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan veya denkliği Yükseköğretim Kurumunca tasdik edilmiş yabancı yükseköğretim kurumlarından en az lisans seviyesinde mezun olmak veya diğer öğretim kurumlarından lisans seviyesinde mezun olmakla beraber bu fıkrada belirtilen bilim dallarından lisansüstü seviyesinde diploma almış olmak. </TD></TR></T></TABLE></CENTER>

AHMET TÜRKOĞLU
    Kolaylıklar Dilerim.

Ziyaretci

BENCE DURUM ŞU:
    İNANDIĞIMIZ GİBİ YAŞAYAMAZSAK YAŞADIĞIMIZ GİBİ İNANMAYA BAŞLAYACAĞIZ. VE BAŞLADIKTA ...İNANDIĞIMIZ DOĞRULTUDA YAŞAYALIM NE DERSİNİZ? BELKİ BİR ŞEYLER YOLUNA GİRER... MADEM TOPLULUK OLARAK BİRŞEY YAPILAMIYOR... BİREYSEL ÇABALARIMIZ NE GÜNE DURUYOR ? GÜÇLÜ VE DİK DURALIM SADECE ... PES ETMEYELİM...

Yeni Üye
    Nereden
    Van
    Öyle ya Vergi Mahkemelerine Dava açarak kazanamadıkları halde tonla parayı işkembe-i Kübraya onlar götürüyor. Aslında Hemen bütün mesleklerin yasalarında bu tür komediler var
    Aşk Bir Muhasebedir. Giren Borçlu Çıkan Alacaklı

Ziyaretci
    ARKADAŞLAR GÖRÜŞLERİNİZE TAMAMEN KATILIYORUM. ÜNVANIMIZ SORUMLULUK ALMAKTAN ÖTEYE GİTMİYOR. HUHUKİ OLARAK YETKİLİYİZ AMA DEVLET KURUMLARINDA İŞ TAKİPCİSİ OLARAK GÖRÜLÜYORUZ. BİRLİK YÖNETİCİLERİMİZDE HİÇ BİR ŞEY YAPMIYOR. BU GÖRÜŞ VE SATIRLARA AYNEN KATILIYORUM. HERTÜRLÜ SIKINTI BİZDE AMA SEVGİ SAYGI YOK. Bİ DÜŞÜNÜN BAYRAMLARDA CELENK KOYUM ESNASINDA BİLE AVUKATLARDAN SONRA BİZİM KOYMAMIZ GEREKİRKEN EN SON BİZ KOYUYORUZ. HİÇ BİR YERDE SAYGINLIĞIMIZ YOK. DAHA SONRA NELER OLACAK BİLMİYORUM. SAYGILAR. KOLAY GELSİN BU DA ZOR YA NEYSE.....

Yeni Üye
    Nereden
    Aydın
    slm