Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: eğitim öğretim istisnası ile ilgili dilekçe örneği

Yeni Üye
    eğitim öğretim istisnası ile ilgili Maliye Bakanlığına verilecek dilekçe örneği olan yardımcı olursa sevinirim.. Edited by: volkan19

Ziyaretci
    SAYIN VOLKAN BEY
    BENDE MUKTEZA SONUCUNU BEKLİYORUM DİLERİM VERDİĞİM ÖRNEK İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRIR ÜZERİNDE EKLEMELER YAPABİLİRSİNİZ. BENDEN ÖNCE CEVAP ALIP BİLGİYİ PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM
    İŞLERİNİZDE BAŞARILAR

......................... DEFTERDARLIĞI <?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P></O:P>
    (Vatısasız Vergiler Gelir Müdürlüğü) <O:P></O:P>
    <O:P></O:P>

......................Vergi Dairesinin...............sicil numarasında kayıtlı ...............vergisi mükellefiyiz. <O:P></O:P>
    254 Seri no lu genel tebliğe göre; 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun mülga 20 nci maddesi başlığı ile birlikte yeniden düzenlenmiş, Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunlarında yapılan düzenleme 1/1/2004 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girmiş olduğundan, 1/1/2004 tarihinden itibaren faaliyete geçen okul ve rehabilitasyon merkezlerinin kazançları, faaliyete geçilen dönemden itibaren 5 vergilendirme döneminde gelir ve kurumlar vergisinden istisna olacaktır.<O:P></O:P>
    Rehabilitasyon merkezlerinin kazançlarına istisna uygulanabilmesi için bu merkezlerin Bakanlar Kurulunca vergi muafiyeti tanınan vakıflar ile kamu yararına çalışan derneklere bağlı olması gerekmektedir. <O:P></O:P>
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Sorumuz Şudur:[/B] 05,06,2006 tarihinden itibaren Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işletmekteyim . 193 sayılı gelir kanununa göre vergi istisnasından faydalanıp faydalanmayacağımız konusundadır . Bu konu hakkında görüşleriniz.<O:P></O:P>
    Bu konuda tarafımıza görüş bildirilmesini arz ederiz. <O:P></O:P>

Saygılarımızla, .../.../200.... <O:P></O:P>

Mükellefin Adı Soyadı, Unvanı <O:P></O:P>

İmza <O:P></O:P>

Adres: <O:P></O:P>

Tel: <O:P></O:P>

Müdavim Üye
    Nereden
    Türkiye

sayın smmmfiliz
    aynı durum bendede var.

mukteza sonucunu alınca bu sayfada bilgilendiriseniz. sevinirim.

teşekkürler.iyi çalışmalar