Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: imalat tablosu !!!

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    <<HaYaT>> Umudum Kendimde...

Üye
    Nereden
    İzmir
    teşekkür ederim

Soysal....

Üye
    Nereden
    İzmir
    hasanvolkan arkadaşıma teşekkür etmiştim ama,
    Daha detaylı ve geniş kapsamlı döküm işi ile ilgili maliyetlendirme çalışmaları olan arkadaşlar bana gönderirse seviirim.

soysal
    serdarsoysal2003@mynet.com

Üye
    Nereden
    İzmir
    beni duyan yokmu arkadaşlar......

döküm yapan firmaların imalat tabloları ile ilgili excel çalışmaları rica etmiştim.

elinde olan arkadaşlar gönderirse sevinirim.

serdarsoysal2003@mynet.com

Üye
    Maliyet muhasebesi geniş birkavramdır, bu konuda çalışma yaparken firmanın üretim alanı , üretim süreçleri önemli etkenlerdir , bu süreçler firmadan firmaya farklılık gösterir dolayısıyla her firma için farklılık arz edebilir bunun yanında firmanın insiyatifi politikaları da maliyet muhasebesi süreçlerini bir kat daha farklılaştırır, hal böyleyken benim nacizane tavsiyem, üretim sürecine kesinlikle hakim olun daha sonra maliyet muhasebe kitaplarından maliyet muhasebesi ile ilgili bilgiler edinin size uyan bir metedoları seçin, politikaları işletme yönetimi ile belirleyin, buradan hazır alacağınız tabloları uygulamanız, yada ufak değişikliklerle işletmenize uyarlama çabanız sağlıklı maliyet hesaplamınıza engel olabilir.
    kolay gelsin

Üye
    Nereden
    Bursa

gulsen hn.rica etsem mümkünse eğer imalat tablosunu banada maıl atabılrmısınız?
    çok sevınırım şimdiden tşk ederım. iyi çalışmalar

zeynepsakin@orakcimakina.com

Üye
    Nereden
    Kayseri

MERHABA ARKADAŞLAR

BEN PVC ÜRETİM İ LE İŞTİGAL ETMEDE OLAN BİR İŞLETMEDE ÇALIŞIYORUM ELİNİZDE BU SEKTÖR DE UĞRAŞAN VE İMALAT TABLASU OLAN VARMI ACİL.....!
    BİR TEK SEN VARDIN

Üye
    Nereden
    İstanbul
    sevgili meslektaşlarım
    öncelikle sağlık, mutluluk, mesleğinizde de sonsuz muvaffakiyetler dilerim.
    firmamız serbest bölgede bulunup elektronik balast üretimi aydınlatma cihazları üretimi ile faaliyet göstermekteyiz.Bu konuda çok araştırma yapmama rağmen birebir veya benzer exelde hazırlanmış üretim maliyet hesaplama tabloları ve dönemsonu mahsup işlemlerini gösteren bir şey bulamadım
    bu konuda yardımcı olabileceğinizi düşündüm ilginizden dolayı şimdiden çok teşekkür ederim. İSTANBUL12/12/2007
    saygı ve sevgilerimle Edited by: metin71
    Bilmediğinibilmekeniyisidir bilmeyiptebildiğinisanmak tehlikeli bir hastalıktır bir insanın bildiğini zannettiği birşeyiöğrenmesiİMKANSIZDIR biliyorsankonuşilham alsınlar bilmiyorsansusinsan sansınlar

Yeni Üye
    Nereden
    ön muhasebe
    benim imalat defteri ile ilgili bi sıkıntım var sevgili üstadlarım 20 yaşında bi ön muhasebeciyim ben motosiklet montajı yapan bi şirkette ön muhasebede çalışıorum gözetim belgesi için YMM raporu istenior YMM de bende imalat defterini getir ne kadar imalat yaptığını ordan göriyim dedi bende bilmediğim için daha yazmamıştım imalat defterini ama istediler şimdi ben ne yapmalıyım bide ben maliyet hesaplarımı 7/A seçeneğinde tutuyorum ne olur yardımcı olun hayırlı günler şimdiden teşekkrler ediorum
    \'~~ToLgAyÜkSeL~~\'

Üye
    7/a tutanların imalat defteri tutma zorunluluğu yok diye hatırlıyorum, yeminliden bir teyit alın isterseniz. Ayrıca bu konuda size genel muhasebeniz yardımcı olacaktır eğer varsa bir imalat defteri onlardadır.
    kolay gelsin