İnşaatta çalışırken taşıdığı demir çubuğun yüksek gelirim tellerine teması sonucu elektriğe çarpılan Mehmet Tezcan (42), yüzde 95'lik sakat raporu olmasına rağmen malulen emekli olamıyor. Emeklilik hayaliyle yaşayan Ahmet Tezcan, iki elini kullanamıyor ve yürümesinde de problem yaşıyor

Kazanın ardından işçi Ahmet Tezcan, Başkent Hastanesi'nde 4 ay yoğun bakımda tedavi gördü. Sigortalı olduğu için 70 bin YTL'lik hastane masraflarını devlet karşıladı. Geri kalan 13 bin YTL'yi ise müteahhitt ödemedi ve tedavisi yarıda kaldı.

Tam teşekküllü üç hastaneden yüzde 95 sakat raporu verildiği halde devlettin kendisini emekli etmediğini belirten Tezcan, "41 yaşındayım sağlığımda kazandığım malları teker teker satıp evimin geçimini ve çocuklarımın tahsilini sağlıyorum" dedi.

Kırıkkale Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na müracaat ettiğini, ancak olumsuz yanıt aldığını belirten Tezcan, "Ben sigortalı iken kaza geçirip sakat kaldım ama devlet sahip çıkmıyor. Bize kim sahip çıkacak. Çocuklarım perişan durumdalar. Yetkililerinden biran önce malulen emekli edilmemi bekliyorum. Sağlık hizmetlerinden yararlanıp, protez el taktırsınlar" şeklinde konuştu.

Eşi Hakimiye Yıldız ise "Biz çok mağduruz ve eşimi böyle gördükçe psikolojim bozuluyor. Bu raporlarla neden yardım yapılamıyor. Ne olur bize yardım edin" dedi.

29.05.2008 ZAMANEdited by: LiFe is LiFe