Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: staj affı

Yeni Üye
    Nereden
    Adana

1997 döneminde 6 yıllık stajımı başlatmıştım. staj dönemim boyunca oda ile ilişkilerimi çok sıkı tuttum. Yanlız 9 aylık bir dönemim şirket bünyesinde stajımı gösterdiğim için benden bu dönemlere ait sm makbuzu istendi.Nitekim muhasebeci ile mükellef arasında yaşanan çekişmeli dialog benim dosyamı etkiledi ve bu yüzden sm makbuzunu tedarik edemedim. Bu yüzdende meslek onuruna yakışmayan çirkin bir tutum sergileyerek bu makbuzu elden düzenledim.nihayetinde ankara bunun farkına vardı ve c sınavına beni kabul etmeyerek resmi nitelik taşıyan noter tastikli makbuz istedi.bende istek doğrultusunda resmi nitelik taşıyan makbuzu muhasebeciden kestirdim ve noterde tastik ettirdim ankaraya yolladım . herşeyim resmi ve gerçeğe dayalı olmasına rağmen ankara bana yinede red cevabı verdi ve stajımı iptal etti. bu durumda ne yapmam gerektiğini bilemiyorum ve bana yön vermenizi, bir tafsiyede yada yardımda bulunmanızı rica ediyorum. dosyamın yeniden incelenmeye alınması yada 9 aylık dönemin yeniden stajdan sayılarak devam etmesi mümkünmü.ilginize teşekkürler.saygılar.

Üye
    Nereden
    Turkiye
    öncelikle yapmış olduğun şey çok yanlış.sen mesleğe başlamadan önce böyle birşey yaparsan bunun sonu gelmez diye düşünüyorum ama yinede şu tavsiyelerde bulunabilirim.

1-firma ile muhasebeci arasında (varsa) hizmet sözleşmesini sunabilirsin. şayet sözleşme olup da makbuz kesmedi ise muhasebeci hakkında makbuzsuz işlem yapdığı için yasal işlem başlatabilirsin.
    2- firma ile muhasebeci arasında hizmet sözleşmesi yok ise hiçbir şey ispat edemezsin.

yani açıkçası sizin durumunuz biraz zor gözüküyor.

Yeni Üye
    Nereden
    Adana
    TABİKİ YAPTIĞIM HOŞ BİRŞEY DEĞİL BUNUN FARKINDAYIM. AMA TAM SORUNUMU ANLATAMADIM GALİBA. MUHASEBECİ İLE MÜKELLEF ARASINDA YAPILAN BİR SÖZLEŞME VAR VE MUHASEBECİDEN MAKBUZU KESTİRDİM. ORTADA YASALSIZ BİR DURUM KALMADI. ANKARA BU GERÇEK MAKBUZUDA DİKKATE ALMADI. YANİ ANLAYACAĞINIZ DOSYAMDA STAJIMI TAMAMLAMAK VE C SINAVINA GİRMEK İÇİN TÜM BELGELER MEVCUT. ODAYA BAŞVURU YAPIP BAHSİ GEÇEN DÖNEMLERİ KAPSAYAN SÜREDE STAJIMI TAMAMLAMA FIRSATINI VERİRMİ.