Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SİGORTALI TİCARİ MALLARIN HASAR GÖRMESİ

SAYIN MESLEKDAŞLARIM

ENVANTERİMİZDE BULUNAN SİGORTALI TİCARİ MALLARİN HASAR GÖRMESİ SONUCU SİGORTA ŞİRKETİNDEN TAZMİNATIN GELMESİ BUNUN KAYITLARININ DÜŞÜLMESİ HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ MESLEKTAŞLARIN YARDIMINI BEKLİYORUM.
    ASIL PROBLEM ŞU Kİ ; ENVANTERE GİRİŞİ YAPILMIŞ TİCARİ MALLARIN İNDİRİLEN KDV SİNİN İNDİRİM KONUSU YAPILAMAYACAĞI, YAPILMIŞ İSE TEKRAR BU KDV NİN YÜKLENİLMESİ GEREKİYOR. 191 HESABA İNTİKAL ETMİŞ BİR MEBLAĞI HANGİ HESABA KARŞILIK 391 HESABA ALMALIYIM KONU HAKKINDA FİKİRLERİ BULUNAN MESLEKTAŞLARIN MESAJLARINI BEKLİYORUM ...
    TEŞEKKÜRLER

DÜŞÜNCESİ OLAN KİMSE YOK MU?

55 kez okunan bu foruma bir cevap verecek bir meslekdaş yok mu Edited by: MURATACİKEL

Kıdemli Üye
    Nereden
    Antalya
    Merhab değerli meslektaşım,
    Öncelikle hasar gören mallar için takdir komisyonu kararı ve mahkeme kararı gerektiğini belirtmek isterim.Yoksa gider yazılamaz
    yapılacak kayıtlarda, hasar gören malın maliyet bedeli+indirilmiş bulunan KDV 689 a alınır
    -----------------/---------------------------------------
    689-Diğ.Ol.Dışı Gel.Ve Karlar xxx
    153-Ticari Mallar xxx
    391-Hes.Kdv xxx
    01-(Hasar Gören
    Mallar Kdv si)
    -----------------/------------------------------------------
    Öyle horozlar vardır ki;öttükleri zaman güneşin doğacağını sanırlar.....Hasan ERDOĞAN

Müdavim Üye
    Nereden
    Kütahya

MERHABA

HASAN BEYİN DEDİĞİ GİBİ İŞLEM YAPABİLİRSİNİZ AYRICA SİGORTADAN GELEN HASAR TAZMİNATINI DA 679 HS.BA GELİR OLARAK KAYDETMENİZ GEREKİR. HASAR TESBİTİNİ SİGORTA EKSPERİ YAPTIĞI İÇİN MAHKEME KARARI GEREKMEZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM

S.M. BÜLENT TOPRAKTAN

YARDIMLARINIZDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM