Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gözümüz Aydın

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya
    <TABLE =tablohaber cellSpacing=0 cellPadding=0 width=455 align=left>
    <T>
    <TR>
    <TD =haber_title colSpan=2>"Bir vergiyi tamamen kaldıracağız"</TD></TR>
    <TR>
    <TD =haber_ozet align=left colSpan=2>Maliye Bakanı Unakıtan açıkladı.

26.02.2008 11:59</TD></TR>
    <TR>
    <TD =haber_text id=habertablosu vAlign=top align=left colSpan=2>

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, kurumlar, gelir ve katma değer vergisi oranlarını kademeli olarak düşürerek ödenebilir düzeylere indirdiklerini söyledi. Unakıtan, "Çocuklarda Vergi Bilinci Geliştirme Eğitimi" toplantısında yaptığı konuşmada, "Yakında bir vergiyi olduğu gibi kaldıracağız; Gelir İdaresi Başkanlığı bu konuda çalışma başlattı, onu da yakında açıklarız" dedi. Unakıtan, gazetecilerin ısrarlı sorularına karşın hangi verginin kaldırılmasının planlandığına ilişkin bir bilgi vermedi Bir soru üzerine "Vergiler olduğu gibi kalkacak değil tabii. Bir vergiyi tamamen kaldıracağız" diyen Unakıtan, bu konudaki çalışmanın önce hükümete sunulacağını sonra da kamuoyuna duyurulacağını vurguladı.

Unakıtan, söz konusu verginin zaman zaman alındığını belirterek, bir gazetecinin, "kalkacak vergi veraset ve intikal vergisi mi" sorusu üzerine de gülerek, "Bakın, çalışanlar görülüyor" şeklinde espri yaptı.

www.Haberturk.com.tr
    </TD></TR></T></TABLE>
    "Aslında, Bir Çocuğa "YOK" Demekmiş En Zor Olan... hsyn_

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara

Gözümüz aydın diyerek kinaye yaptığınızı düşünüyorum. Kinaye yapmışsanız size katılıyorum.
    Aksi takdirde; gerçekten bunubir gelişme olarak görüyorsanız maalesef ben gözümüz aydın diyemeyeceğim. Çünkü yapılan bu uygulamanın kime yarar getireceğini bilmiyorum ama bize yani muhasabecilere yeni külfetler ve belki de zararlar getireceğinden hiç şüphem yok.

Olabilecekler;
    1-Kaldırılacak denilen verginin başka bir isimle alınmaya başlanması; (EKP'nin ÖİV Olması gibi)
    2-Örneğin basit usulün tamamen kaldırılması.
    3-...

Bunlar olursa da gözümüz aydın mı?

O zaman kulaklarımız da Manisa...
    &lt;&lt;HaYaT&gt;&gt; Umudum Kendimde...

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya
    Alıntı hasanvolkan Nickli Üyeden Alıntı

Gözümüz aydın diyerek kinaye yaptığınızı düşünüyorum. Kinaye yapmışsanız size katılıyorum.
    Aksi takdirde; gerçekten bunubir gelişme olarak görüyorsanız maalesef ben gözümüz aydın diyemeyeceğim. Çünkü yapılan bu uygulamanın kime yarar getireceğini bilmiyorum ama bize yani muhasabecilere yeni külfetler ve belki de zararlar getireceğinden hiç şüphem yok.

Olabilecekler;
    1-Kaldırılacak denilen verginin başka bir isimle alınmaya başlanması; (EKP'nin ÖİV Olması gibi)
    2-Örneğin basit usulün tamamen kaldırılması.
    3-...

Bunlar olursa da gözümüz aydın mı?

O zaman kulaklarımız da Manisa...
    Ben daha çok böyle bir şey olacağına inanıyorum kinayeye gelince tamamne haklısınız ucu nihayetinde bize dokunacak olan bir şey mutlaka (Ve bizim yükümüzü hafifletecek bir şey olmayacağı kesin)
    "Aslında, Bir Çocuğa "YOK" Demekmiş En Zor Olan... hsyn_