Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SMMM LER HAKKINDA

Kıdemli Üye
    SELAM ARKADASLAR; Birkac ogrenmek istedigimseyler var eger yardimci olursanizcok sevinirim simdiden teskurederim

1) sm ve smmm ler internet sitesi kurabilirlermi yasal proseduru nelerdir?
    2) sm ve smmm ler sube acabilirlermi eger acabilirlerse prosedurleri nelerdir?
    3) sm ve smmm lerirtibat burosuacabilirlermi eger acabilirlerse prosedurleri nelerdir?
    4) Gayri faal isletmelerde ucret tarifesi indirimli mi? Tam ucretmi ? uygulanacak
    5) Belediyelerden calisma ruhsati almak zorundami?

Kıdemli Üye
    mümkünse cvp bekliyorum arkadaslar

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye
    Sayın Ünal,
    Herhalde şaka yapıyorsunuz . sm veya smmm olup da bunları bilmemek herhalde ayıp olur.
    Site kurulmasında birsakınca yok.
    Şube elbette açabilirsiniz
    gayrifaal işletme ücretleri tarifenin %40 oranında uygulanır.
    çalışma ruhsatı almak zorunda değilsiniz bununla ilgili meslek sitelerinde ilgili yazılar yayınlandı .

Kıdemli Üye
    ben muhasebecı degılım ancak bır arastırma yapıyorum ayrıca sartları ve prosedurlerıde sormustum onlarada cvp verırsenız memnun olurum ben sadece arstırma yapyrmogrenmek ıcın yanı kıscası muhasebecı degılımmm t.ederım

Kıdemli Üye
    ayrıca irtibat bürosu acabılırmı bunu da ogrenmek ıstyrm

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye
    sayın ünal bey sorduğunuz sorudan anlaşılıyorki biraz acemisiniz. ortaklık burosu şeklinde kurulan meslek bürolarında iki sm veya smmm olursa dediğiniz olay olabilir . bir meslektaş bir şubede diğeri bir şubede işin başında olmak kaydıyla olabilir diye biliyorum.. tek başına mesleki faaliyet sürdüren meslektaşlarımız ise şube ve irtibat burosu açamazlar.Web sitesi sorunuza gelince: soruyu yazdığınız site kime ait bir bakarsanızcevabını zaten bulursunuz değilmi. haydi iyi çalışmalar.

Kıdemli Üye
    sayın gurkan bey ben acemıyım anlamam sız yardımcı olu verın bır zahmet sadece ben talebeyım bu konu hakkında yorumlarınız almak ıstemstım acemeilk dedınızde ben muhasebecı degılım olsam tabıkı bılırım sadece ogrencıyım hadı sana ıyı calısmalar usta ogretıcı arkadas gurkan

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye
    SM veya SMMM burolarına açma ruhsatnamesi almak zorunlu değildir.

Üye
    Nereden
    Turkiye
    bu sitenin anasayfasında bulunan ZORUNLU MESLEK KARARLARI VE MESLEK MENSUBU KURALLARINI okursan SM VE SMM ile ilgili bütün sorularına yanıtı bulmuş ve daha çok bilgi sahibi olabilirsin.