Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MSN ADRESLERİNİN AMACI DIŞINDA KULLANILMASI

Ziyaretci

Arkadaşlar,
    Msn adreslerimizi verdiğimiz forum 10129 kişi tarafından ziyaret edilmiş farkettiniz mi?
    Ama meslekikonuları tartıştığımız forumlar 50-100 bilemedin 500 kişi..
    Ben her msn yi açtığımda adresimin, en az 3-4 kişi tarafından eklendiğini dehşet içinde görüyorum..Ekleyip, engelleyerek silmek zorunda kalıyorum...
    Ayrıca, işin en kötü yanı birçok meslektaşım gibi mesleki site olduğu için gerçek adımı ve mail adresimi vermiştim..
    Bu konuyu gündeme getirme nedenim şu, konuştuğunuz zaman konuşma tarzından karşınızdaki kişinin meslektaş olmadığını anlıyorsunuz..
    Bence,mail adreslerimiz meslektaşımızolmayan kişilerin eline geçerek amacı dışına çıktı..
    Özellikle bayan arkadaşlar dikkat etsinler..

İyi Günler....

Müdavim Üye
    Nereden
    Karabük

Arkadaşlar;

Necla arkadaşımın yukarıda yazdıklarına aynen katılıyorum. Bence bayan arkadaşlar buraya bir süre adres bırakmasın. Çünkü bayan arkadaşları rahatsız ediyorlar.Bu msn adresi konusuna ortak bir çözüm bulmamız gereklidir diye düşünüyorum.

S.M. DURSUN SÖKEL

Ziyaretci
    Sayın Forumdaşlar,
    Bu rahatsız edici olay karşısında yapılabilecek bir şey göremiyorum. Bu tadsız olayların yaşanmaması için daha MSN adresiniyazan arkadaşlarımızın mesajlarını silmeleri yeterli olacaktır. Ayrıca malesef yenibir msn adresi alarak mevcut listelerinide aktarmaları gerekecektir.

Ziyaretci

Merhaba,
    Sayın Yusufsefag,
    Bıraktığımız mesajı silmek ve yeni bir mail adresi almak önerileriniz çok doğru...Hatta yeni mail adresini önerisini uyguladım bile ve mesajımı da sileceğim.Ancak, bu önlemlermail adreslerimizin meslektaşımız olmayan bir sürü insanda mevcut olduğu gerçeğini değiştirmiyor ne yazıkki....Buraya yazma nedenim ise, meslektaşlarımızın dikkatli olması konusunda uyarmaktı...
    İyi Günler

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye
    Bana günde 100-150 civarı istemediğim mail geliyor. Ben bunların neredeyse tamamını açmadan tek kalemde çöpe atıyorum.
    Ben derdim Hackerlar; günde en az 2-3 tane hacker mailime saldırıyor. Adresi eline geçirmek için mücadele ediyor. Bazen aldığıda oluyor. hotmailinde msn nin de açıkları var. Aslında açık değil bunlar kullanıcıya sağlanan kolaylık ama bu kolaylığı hackerlarda kullanıyor.
    Bir an dalgınlığınıza gelse evet deseniz elinizden mail adresinizi alacaklar.
    Sayın necla hanım sanırım istenmeyen mail dünyanın derdi sadece bizim değil.
    Maili değiştirmek sorun değil. Mail adresi alenidir bunun gizli olduğunu sanmayın. Adresinizi size bazı spider türü programlarla bulmak ve hatta işin kötüsü mail firmalarının bubu reklam amaçlı para ile vermesi vs. nedenlerinden dolayı mail alenidir.
    Bu şuna benzer meslektaşın adı adresi alenidir. Hani bir ara odalara para verip üye etiketleri alınırdı ve reklam gönderilirdi onlara normal PTT ile.
    Bu da onun elektroniği.
    BENCE TEHKLİKE MAİLE İSTENMEYEN POSTANIN GELMESİ DEĞİL HACKERLARIN MAİLİNİZİ ELLERİNE GEÇİRMESİDİR. DÜŞÜNSENİZE SİZİN MAİLİNİZDEN BİRİLERİNE MAİL GİDİYOR.
    Yada web de etkinseniz örneğin web sayfanız varsa bütün işlem mailde başlıyor. Mailde onların eline geçerse sayfanızı kökten hacklarlar. (çökertirler)
    Galiba bunlar yaşamın parçaları arkadaşları. Yaşıyorsak her alanda mücadeleye devam. Hareket ve mücadele Yaşamın belirtisidir. Bunlar yoksa yaşam bitmiş demektir. Bu nedenle yaşamaya ve mücadeleye devam.
    Tevfik Doğan
    S.M.Mali Müşavir

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Arkadaşlar,

Turmob'a meslek mensubu veya stajyer olarak baş vurduğunuz takdirde pop3 (Outlook Expres ile de kontrol edilebiliyor, web sayfasına gitmeden) özelliği olan 10mb. e-posta adresi verilmekte. xxxxxx@turmob.org.trşeklinde oluyor e-posta adresi.

Hotmail veya diğer e-posta adresleri bedava olduğundan yarın ne olacağı belli değil. Bir bakmışsınız e-posta adresiniz kapatılmış, önemli bilgilerinizde gitmiş olabilir veya size gelmesi gereken e-posta gelmeye bilir.

e-posta adreslerimizi meslek mensubu olarak turmob' tan almamız daha iyi olacaktır.

MSN Adreslerini yazdığımızsayfakonusunda da şunu söylemek istiyorum. Maalesef bazılarının tamarayıptabulamadığı cinsten. Kötü niyetli kişiler bu adresleri Hem reklam amaçlı kullanabilir hem de vs...

Ben böyle bir şeyin olabileceğini tahmin ettiğim için buraya msn adresimi yazmadım.

Birbirimize msn adreslerimizi vermemiz gerekiyorsa bence özel mesajlar bölümünü kullanmamız daha iyi olacaktır.

Ayrıca internete bağlandığınız bilgisayarınızda virüs koruma programı kurulu olsun ve sürekli güncelleme yapınız.Edited by: kaya

Üye
    Nereden
    Turkiye
    Merhaba Arkadaşlar;

Görüşlerinize bende katılıyor ve bir kaç ilavede bulunmak istiyorum. Evet toplumuzda çok çok afedersiniz bayanlara (bu özellikle kültür, eğitim ve sosyal faaliyetleri yok denilecek kadar az kişiler için) nasıl tarif etsem işte sadece bayan olarak bakılıyor.

Yani onların toplum içinde üstlendikleri rolü ufacık bir pencereden görüyorlar. Ki benim türk kadınım cefakâr bir anne, başarılı bir iş kadını, her meslekte icratta bulunabilen yetenekli ve kabiliyetli bir insan, toplumda eşit haklara sahip kültürlü, eğitimli bir bilim insanı ve en önemlisi ise geleceğimiz olan çocuklarımızın gelişiminde bir anne, bir abla, bir kreş görevlisi, bir öğretmen, bir toplum bireyi olarak en önemli görevi üstlenen yüce insandır.

Peki çok afedersiniz bu niçin oluyor derseniz. Bunun malesef ki en büyük nedeni işte o bahsettiğim sözde ERKEK'ler. Benim bildiğim erkeklik, mertlik, delikanlılık bu değildir. Benim bildiğim bu karakterler; topluma ve gelecek nesile her şeyi ile örnek teşkil eden karakterler, bayanlara karşı nezakatli ve saygılı olan kişidir.

Bu konu çok derin ve bende bu konuda çok dertliyim. (Yani konuşmam asla bitmez :-( )

Bayan arkadaşlarımızın böyle şeylerden uzak durabilmeleri için benim kafamda şekillenen iki türlü çözüm var;

Birincisi; mevcut msn adreslerinde gerçekten meslektaş ve diğer bizim için önemli kişilerden meydana gelen yeni msn adresleri ve bunları yayınlamamak, bunun yerine meslektaşlar aracılığı ile aktarımını sağlamak.

İkincisi ise; yine bir yeni adres ve bu adreste bayan olduğumuzu belli etmemek :-)

Yeni gelişmekte olan nesilin bizim gibi bilinçli ve titiz insanlar sayesinde bu kötü imajı üzerinden atarak herkesin hak ettiği demokratik, adil bir TÜRKİYE ümidi ile;

İyi çalışmalar, hoşçakalın.
    BU MESLEĞE AŞIĞIM!

Üye
    Nereden
    Türkiye
    Ben bir stajerim.Çoğu konuda yardıma ihtiyacım oluyor.Özellikle sınav zamanlarında. Bu msn adreslerinin verilmesi benim için ve benim gibi stajerler için iyi bir kaynak olabiliyor.Ama böyle olayların olabileceğini bildiğim için msn adresimi vermeye çekindim.Özellikle bayan meslek mensupları açısından böyle şeyler olabileceğini tahmi ettiğim için kimsenin msn adresini de kayıt edemedim.Yanlış anlaşılmaktan korktuğum için. Sizlerinde bahsettiğiniz gibi maalesef iyi şeyleri böyle kötü yönde kullananlar var. Onlar yüzünden bizlerde mağdur oluyoruz. Buradaki msn adreslerinden faydalanarak bilmediğim konularda yardım almak ve uzman muhasebecilerle tanışmak isterim ama ne yazık ki bahsedildiği gibi kötü niyetli kişiler de var.

Ziyaretci
    Merhaba
    Arkadaşlar, Msn adreslerimizin verilmesi, birbirimiz ile tanışma ve mesleki bilgilerin paylaşılması açısından mükemmel bir fikirdi.Ve bu sayede çok değerli meslektaşlarım, üstadlarım ve kardeşlerimle tanışma fırsatı yakaladım.Bundan dolayı da çok mutluyum.
    Benim anlatmak istediğim şuydu...Özellikle bayan arkadaşlarımın adres eklenmesine izin verirken,dikkat etmeleri ve karşılarındakinin meslek mensubu olmayabileceğini, olumsuz durumlarla karşı karşıya kalabileceklerini anlatmaktı...
    Msn adreslerimizi yazdığımız forum ve sitemiz, bence meslek mensubu olmayan kişilerce keşfedilmiş durumda ve bu kişiler birbirimize ulaşmak için başlattığımız uygulamamızı, anlayabilecek kapasitede değiller.
    Tabiki, hackerlerin mail adreslerimize saldırması, virüslü-trojanlı mailatmaları daha kötüdür.Ayrıca,msn adresleri gizli değillerdir, bunun farkındayım.Hepimizin msn lerinde 30-40 kişi tanımlı, bir adresi ele geçirmekle, hackerler 30-40 adres daha elde etmiş olacaktır.Bu noktalara dikkat çekmeniz ve korunma yöntemlerinden bahsetmemizde güzeldir.
    Msn adreslerimizin, sadece bizlerin bileceği şekilde yayılmasını sağlamamız gerekiyor galiba...Bu nasıl yapılır bilmiyorum.

Deneyin, bir bayan ismiyle üye olun ve msn adresini bırakın.Ne demek istediğimi anlayacaksınız...

Hepimize kolaylıklar diliyorum

Kıdemli Üye
    Nereden
    KAYSERİ

HERKESE SELAMLAR
    NEJLA HANIM HAKLISINIZ ALLAH SIZE SABIR VERSIN ASLINDA MSN COK IYI BIR ILETISIM ARACI AMA BURDA MESLEKLE ALAKALI OLMAYAN KISILER ELLERINE BAYAN MSN SI GECIRIP BASKALARINA DAGITIYORLAR BEN BUNA BIR KAC KEZ SAHIT OLDUM O YUZDEN BURUN BAYAN ARKADALARA VE ABLALARIMA SABIR DILIYORUUM BENCE EĞE ADRESLERİNİZ DEVAM EDIYORSA ENGELLEYİN VE SİLİN MAIL KUTUNUZADA YABANCI KISILERINDE MAILLERINI ACMDAN ENGELLEYİP SİLMENİZDİR BEN IKI MSN ADRESI CALDIRDIM))
    NEYSE TEKRAR SABIR DILIYORUM HERKESE IYI CALISMALAR DILIYORUM