Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TASFİYE HAKKINDA

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

SELAM...

TASFİYEYE GİRMİŞ BİR FİRMANIN MUHASEBE KAYITLARI HAKKINDA LTF BANA BİLGİ VERİNİZ ÇOK ACİL.

YELDA

Ziyaretci
    <TABLE width=561>
    <T>
    <TR>
    <TD width=555 bgColor=#f9f9ff>

Tasfiye edilecek varlıklar bilançodaki yazılı değerleriyle tasfiye hesabına devredilerek kapatılır.

- Bilançoda yer alan Aktif ve Pasifi düzenleyici hesaplarda tasfiye hesabına alınarak kapatılır.

- Bilançolarda yer alan varlıklar tasfiye dönemi değeri ile ya paraya çevrilir ya da devredilir. ( Alacak senetleri, müşteriler, mallar)

- Borçlar tasfiye dönemindeki değeriyle ya ödenir veya devredilir.

- Tasfiye dönemi içerisinde yapılan giderler, sağlanan gelirler doğrudan doğruya tasfiye hesabına kaydolunur.

- Bu kayıtlardan sonra tasfiye sonu bilançosu düzenlenir. Bu bilançoda tasfiye edilmemiş hesaplar ile tasfiye anında borç veya alacak kalanı veren hesaplar yer alır.

- Tasfiye sonu bilançosunda yer alan hesaplar şöyle kapatılır.

- Sermaye, sermaye unsurları Kar ve zararlar ortakların cari hesabına devredilir. Sözleşme şartlarına göre.

- Cari hesap kalanları ortakların borç veya alacaklarını gösterecektir. Ortaklar borçları varsa ödeyecekler, alacakları varsa tahsil edeceklerdir.

</TD></TR>
    <TR>
    <TD vAlign=top width=555 bgColor=#000066 height=1></TD></TR></T></TABLE>

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

TEŞEKÜR EDERİM ZEYNEP HN,

BU TASFİYE HESABININ KODU KAÇ? BORÇLU MU ÇALIŞIR ALACAKLI MI BANA BİR KAÇ ÖRNEKLE AÇIKLAMA İMKANINIZ VARSA ÇOK SEVİNİRİM..

YELDA...

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye
    SELAMLAR
    BANA CVP VERCEK KİMSE YOK MU ? ZEYNEP HN BU KONUDA BİLGİLİSİNİZ SANIRIM YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

YELDA