Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MUHASEBE ÜCRETİ HK.

Üye
    Nereden
    Gaziantep
    Sayın arkadaşlar şöyle bir sistem gelse

nasıl olsa beyannameleri artık internetten gönderiyoruz.

herhangi bir beyannamede muhasebe ücretimizi yazsak ve ay sonunda gidip muhasebe ücretimizi alsak. Şöyle düşünün makbuzlarda vergi + e.k.p.+damga vergisi ve + muhasebe ücreti olarak makbuzlarda yer alsa
    ne kadar güzel olur değilmi. hiç olmazsa kaçak muhasebeciler ortadan kalkar ve mükellefle ücretimiz yüzünden cebelleşmeyiz saygılar

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    sayın mussi ben onu bursa da çok arkadaşıma söyledim. bazıları olumlu yaklaştı bazıları olmaz dedi. aslında çok güzel bir yol her ay sonu bankadan alacaksın paranı alamama derdin olmayacak. birde bizim için büyük bir sorun olan kaçak muhasebeciler ortadan kalkmış olur. iyi çalışmalar
    S.M.M.M. ERDAL ERTAŞ - BURSA

Kıdemli Üye
    Nereden
    Mardin

Bu mesleğin geleceği için böyle bir sistemin gelmesi çok olumlu olurdu ve bu meslek belki ancak o zaman hakettiği yerlere gelebilirdi.Çünkü gerçekten bu meslek yerlerde sürünüyor ben stajerim ve bu kadar belge almak zor iken mesleğin konumu insanı olumsuz etkiliyor ilerde belgeyi aldığımızda ayrı bir stresin bizi beklediği kesin.
    Saygılarımla,

Üye
    Nereden
    Gaziantep
    ya arkadaşlar gelin el ele verelim ve bu sistemi kurmaya başlayalım çünkü birlikten kuvvet doğar demiş atalarımız

NE DERSİNİZ MESLEKDAŞLARIM... VARMISINIZ....

Kıdemli Üye
    Nereden
    KAYSERİ
    ÇOK DOĞRU SÖYLÜYORSUNUZ FAKAT BANKADAN DEĞİLDE ODALAR NASIL OLSA MUSTERI LISTESI ALIYOR AIDAT ALIYOR HIZMETE GELINCEDE FAZLA BIR HIZMET YOK BIZIM YERIMIZE ODALAR TAHSIL ETSE USTUNDENDE KOMISYON ALSA DAHA IYI OLUR DERİM BENCE HEM KACAK MUHASEBECILER ORTAYA CIKAR HEMIDE BAZI ALACAKLARIMIZI ZAMANINDA TAHSIL ETMIS OLURUZ ZAMANINDA ALINMAYAN PARA HIC BIR ISE YARAMIYOR HEM ISLER YOGUN BIRDE PARA TAHSIL ETMEKLE UGRASIYORUZ

HERKESE KOLAY GELSİN

Üye
    Nereden
    Gaziantep
    sizin fikrinizede katılıyorum ama odaların bu işe kalkışacağını sanmıyorum

Kıdemli Üye
    Nereden
    Türkiye

evet muhasebecilerde standart muhasebe ücreti sistemi olmadığından oda bu işe girmez,(politik nedenlerden dolayı yani)
    bence devlet en azından bağkur primlerinden muaf tutsa

Üye
    Nereden
    Gaziantep

benim kanatim şöyle;
    devlet bir standart getirecek fiyatlara yoksa fiyat her muhasebecinin belirlediği fiyat olursa olmaz,
    işletme defteri şu kadar, bundan aşağı fiyat da verilmeyecek yukarıda fiyat verilmeyecek, zaten ne çekiyorsak bu düzensizlikten çekiyoruz...
    müşteriye oda fiyat listesini söylediğim zaman müşteri iki adım geriye çekiliyor,
    hem müşterileri, hemde bu mesleği yapan kişileri düşünecek

yoksa her ay tahsilat için çırpınıyoruz... işi gücü bırakıp tahsilat için uğraşıyoruz
    bence en mantıklısı devletin bankaya ödeme yapması

sevgiyle kalın arkadaşlar

desteklerinizi bekliyorum

Ziyaretci
    Herkese selam
    Arkdaşlar 21 nisanda istanbulda düzenlenen forumda denizliden bir meslektaş bu konu ile ilgili bir çalışma yaptıklarının ve muhasebe ücretlerinin oda aracılığı ile tahsilinin olabileceğini söyledi hatta çalışmalarını kendi odalarına bildirmişler .Aslında buna kesinlikle çözüm bulunabilir ve kaçak muhasebe olayıda eğer idare isterse hemen bitebilir ama yapılmıyor arkadaşlar yapılmıyor nedenini ise hala aklım almıyor

kolay gelsin

smmm ercan arabacı

Kıdemli Üye
    Nereden
    Ordu
    Sayın meslektaşlarım ;
    bence odalar bu tahsilatı nasıl yapacak önemli olan bu.
    en güzeli bence kdv beyannamelerini verirken maliyenin bu ücreti tahakkuk ettirmesi olacaktır.Yapmamız gereken bu uygulamayı Türmob a anlatmak ve kabul ettirmektir.Artık gerisi türmobun elinde olan birşey.
    ERSOY KARAOĞLAN