Sayfa 3 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 94 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Meslek Odalarına Aracılık Yetkisi Geliyor

Ziyaretci
    sayın yalıncak netürmobun nede istanbul odanın sitesinde bu konu ile ilgili hiç bir bilgi yok ilgileneceklerinide zannetmiyorumkoltuklarına yapışmışlar bir kere sanki babaları oturttu oraya yıllarca aynı kişiler.

Üye
    Nereden
    Mersin
    Bence Herkese Kızıyorz Ama Suç Hep Kendimiz. Çünkü Meslek Odalarına Hak verildi ama Bizim içimizde meslek odalarından daha ucuza defter tutan arkadaşlarımız var. Ben Şahit oldum İşletme Defteri parasına ltd.Şirket defteri tutan kişiler var. Peki bunlar meslek odalarında dahamı iyiler. Bunlara tepki nedere. İlk önce kendi içimizde düzelmeliyiz. birbirimize sayğı göstermeliyiz.

Ziyaretci
    NE KADAR TELAŞLANIYORSUNUZ SANKİ YAPILACAK BAŞKA İŞMİ YOK BİZDE DERVİŞ GÜNDAY GİBİ " ŞOFÖRLÜK" BENDEVİ PALANDÖKEN GİBİ " BÜFFECİLİK" SUAT YALKIN GİBİ MANİFATURACILIK YADA UN SATICILIĞI YAPARIZ OLMAZ MI SANKİ. ÇELİŞKİLER YUMAĞI İÇİNDEYİZ HASILI

Kıdemli Üye
    Nereden
    10
    arkadaşlar böyle bir sirkü yayınlanması esnaf odalarının isteğiyle olan birşey. hatırlarsanız e-beyanname kapsamı genişletilince tepki gösterdiler bakanlık geri adım attı.şimdi de esnaf odalarının isteği ile kapsam genişledi.sonuç odaların tekelinde üylerinin işlemlerini yapabilmek.

böylece bizim kendi meslek örgütümüzün maliye bakanlığı ve hükümet nezdinde olan etkisini de görmüş olduk.

Müdavim Üye
    Nereden
    Denizli
    Kendinizi kandırmayın arkadaşlar. Bu sitede ne insanlar var burada ahkam kesipte kendisi salkımıyla yiyen. Biz beraber değiliz ve hiç bi zamanda olamayız. Niyemi ? Çünkü topluca kazanmak yerine günü kurtarma derdindeyiz. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın. Çok yaşasın. Bakalım nereye kadar o yılanlar s(b)ize dokunmayacak. En sonunda elde koca bir sıfır kalınca bakalım yok sm yok smmm yok yeminli yok defter tasdik yok basit diye tartışacak neyimiz olacak. Atı alan üsküdarı geçmekte arkadaşlar. Siz hala yok kongreye gidilsin yok isyan edilsin havasındasınız. Her alanda olduğu gibi bu alandada SAYGI GÖRMEK İSTİYORSANIZ SAYGI GÖSTERMELİSİNİZ/GÖSTERMELİYİZ. Hasanvolkna abinin bi imzasında şöyle diyordu Hipokrat yemininden "Kardeşim kardeşimdir. yada buna benzerdi kendisi daha iyi bilir. Hanginiz meslektaşını bu gözle görüyor. Artık odaya türmoba basit usule suç bulmak yerine radikal kararlar alarak kendimizi düzeltmeliyiz. Bu mesleğe biz sahip çıkmazsak unutmayın elbet bi sahip çıkan bulunur.

Yazdığım yazıda polemik içerecek birşey yoktur. Artık İğneyi kendimize batırma vakti gelmiştir.

Saygıyla kalın.....

Ferdi Arslanyolu
    www.mustafagulsen.com

Müdavim Üye
    geçen gün meclis tv 56 sıra nolu kanun çalışmalarında, avukatlarla ilgili bir yasa çalışması vardı. şöyleki belirli birsermayedeki aş ler ve yapı kooperatifleri avukat tutma zorunluluğu olacak diye.
    adalet bakanı ve teklif veren tüm partilerdeki avukat milletvekilieri bu yasayı elbirliği ile kabul ettiler. mesleki dayanışma bu olsa gerek, maalesefmecliste onlarca meslek mensubu var ama bişey yaptıkları yok
    SMMM

Müdavim Üye Canbolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumda yazmış
    Vehbi_26
    yeni işletme kuran bir şahıs beyaz eşye ve kuyumculuk işi yapacak işletme defteri olarak defter açtım.Bunda bir sakınca varmı ? çok acilll teşekkür ederim (Bkz.Ana menü bugün gönderilenler 09:26)

Bu sitede bu tür sorular soran bir sürü meslektaşlar var.Böyle meslektaşlar varken biran odaların ve birliğinde beyanname göndermesinde bir sakınca olmayacağına biraz kızarak hak verdim.[img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]

Müdavim Üye
    Aglarız gözyaşımızı silen olmaz
    Yalnız kalırız arayıp ta soran olmaz,
    Adımız bile unutulur söylenmeye söylenmeye,
    O güzelmesleğimize bir gün karlar yagar,
    Kitaplar arasında kurumus güllerle avunuruz,
    Aynalar düsmanımız olur,
    Gözlerimize bir sis çöker karanlıkta,,
    ...
    yıldızlar kadar uzak

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Günaydınlar,

Galiba sirküler biraz farklı yorumlanmış. Yoksa bu öfke doğmazdı..

Sirkülerde, söz konusu odalara defter tutma yetkisi verilmiyor. Dikkat..

Verilen sadece, baraj altında kalıp bir meslek mensubuyla bağlantı kurmak zorunda olmayan, kendi defterini kendisi tutan ödevlilerin, e yoldan verilmesi zorunlu beyannamemeleri için aracılık etme yetkisi..

Bu defter tutma yetkisi değil.

Alınacak ücret de, doğallıkla defter tutma ücreti değil.. e beyannameye aracılık etme ücreti..

Eğer verilen yetki defter tutma yetkisi olsaydı, haydi sokağa derdim..

Ama, sadece e yoldan beyanname gönderme yetkisi..

E, vatandaş kendi defterini (baraj altında olduğu için) kendisi tutuyormuş, beyannamesini de kendisi veriyormuş, şimdi odası aracılık edecekmiş..

Zaten bizde değildi ki...

Neslek bu kadar kolay elden gider mi?Edited by: Nusret KURDOĞLU
    Saygılarımla
    SMMM Nusret KURDOĞLU

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı Hüseyin URAY Nickli Üyeden Alıntı
    sayın meslek mensubu üyeler ;
    herkez bu konu hakkında başbakanlık ve bakanlıklara yazılı bir talepte bulunursa dikkate alacaklarını düşünüyorum.
    Burada isyan etmek kimseye fayda getirmez bence.
    sadece 2-3 YTL posta parası ve bir dilekçeylee bu işi çöze bilirsiniz.
    Tüm meslek mensupları bu konuda baskı yaparsa ve herkez bir talepte bulunursa istekler doğrultusunda bir değişim söz konusu ola bilir.
    Bizler biiriken ödeyemediğimizbağkur pirimlerimizin ve parasını almadan zor zahmet ödemeye çalıştığımız kdv altında ezilirken;
    Bizlere yeni iş fırsatları ortaya çıkarması meslete kaliteyi arttırması siyasilerim ekonomik ve vergisel karaları alırken meslek mensubundan yana bir taraf sergilemesini beklediğimiz meslek kurulumuş TURMOB ÇOK pasif durumdadır.
    Bu gün Çoğu vatandaşımız ATO başkanının adını sorunlara çözüm önerilerini yada Çeşitli oda başkanlarını ve çözüm önerilerini biliyoken TÜRMOB'Un adı sanı (vergisel ve ekonomikkararlarda bilirkişi olması beklenen ve ayrıca meslek mensuplarının lehinde hareket etmesi beklenen)
    Başkanımızın adınedense çoğu meslek mensubumuzda dahil olmak üzere( buna bende dahilim) kimse tarafımdan bilinmemekteve zikr edilmemektedir.
    Bence burda TÜRMOB baskıcı olmalı karalarda etkin olmalı vergi adeleti için gerçekten danışman olmalıdır.
    Ve en önemlisi TURMOBUNayakta durmasını sağlayan bizlere, bize çok şeyler katacağının inandığımız hedeflerimizi ve kariyerimizi ona göre çizdiğimiz
    'Serbest Muhasebeci Mali mÜşavir' ünvanının alabilmek için çektiğimiz cefaya ve belgeyi alabilmek için girdiğimiz borçların hatırına, bu konuda baskıcı, çözüm bulucu, yeni iş alanları açıcı ,bir çalışmada bulunmasını, bu işe yeni başlayan bir meslek mensubu olarak istiyorum ve bu konuda tüm meslek mensuplarını Sayın Hüseyin Beyinde Dediği gibi mektupla talepte bulunmasını istiyorum.