Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: VERGİ LEVHASINDA ONAYINDA ÜCRET ALIMI

Üye
    Nereden
    Turkiye
    SLM ARKADAŞLAR;

BEN VERGİ LEVHASI ONAYINDA ÜCRET ALINDIĞINI İLK DEFA BU SİTENİN FORUMUNDA DUYDUM. MÜŞTERİNİZE NE SÖYLEYİPTE ÜCRET TALEP EDİYORSUNUZ BENDE ÖĞRENEBİLİRMİYİM LÜTFEN.
    trakya

Müdavim Üye
    Nereden
    Karabük
    SAYIN TRAKYA
    VERGİ LEVHASI ONAYINDA ÜCRET ALANLAR AZINLIKTA.... YANİ ÇOK AZ KİŞİ.
    DEĞMEZ. ÜCRET ALIRSINIZ AMAZARARINI GÖRÜRSÜNÜZ. O YÜZDEN DÜŞÜNMEYİN. BENİM ARKADAŞLARIMDAN BİRKAÇ KİŞİ DE ALIYOR. AMA ZARARINI GÖRÜYORLAR. O YÜZDEN HİÇ DÜŞÜNME BENCE SAYGILAR

DURSUN SÖKEL

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye
    yok daha neler, olurmu öyle şey
    v.a.

Kıdemli Üye

bencede cok sacma arkadaslar yoksa muhasebecıler hakkında cok kotu dusnmeye hala devam edecekler

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa

merhaba arkadaşlar vergi levhalarını eskiden vergi dairesine gidip tastikletiyorduk.ücret almıyorduk şimdi almaya kalkarsak adımız kötüye çıkar. vergi dairesinde çalışan yoklama memurundan duyduğum olayı aktarayım. Muhasebecinin(kendini bilmez)biri kredi çekecek kişilere hayali hesap özeti ve vergi levhası düzenleyip kendi kaşesini basıyormuş. karşılığında yüksek bir ücret alıyormuş. olay ortaya çıktığında bizim ki kayıplara karışmış.V.D. de bu olayuzun bir süre gündemde kaldı muhasebeciler işte böyle yapıyorlar.arkadaşlar biz helal'inden üç kuruş kazanalım yeter. iyi çalışmalar dilerim.
    S.M.M.M. ERDAL ERTAŞ - BURSA

Üye
    Nereden
    Turkiye
    selam arkadaşlar; sn erdal beyin dediği doğrudur, bankadan kredi çekmek için karını yükseltip altına da kaşesini vuran meslektaşlarımız ne yazıkki var.
    hatta bu konuda banka çalışanlarıda akıl vermekteler. geçenlerde bir mükellefim gerçek dışı karlı işletme hesap özeti düzenlememi ve kaşaleyerek kendisine vermemi istedi. Tabiki olmaz dedim ama banka çalışanı falan muhasebeci yapıyor evraklarını götür ona ver demiş, mükellefim defterlerini alıp o meslektaşıma gitti. İşte bu dürüstçe ve helal para değil arkadaşlar çok zoruma gitti.
    trakya

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Geçmiş olsun sayın Ertekin. Peki mükellefinize defterlerini verirken devir tutanağı düzenledinizmi.? Düzenlediyseniz devir teslim tutanağına, defterlerin sizden alınış sebebini yazdınızmı.?
    Saygılarımla,

Mustafa YILMAZ

Üye
    Nereden
    Turkiye
    sn mustafa bey; devir teslim tutanağı düzenlememize rağmen sebebini yazmadım yazacak olsaydımda zaten o şekilde onaylamayacak ve mükellefle beni karşı karşıya getirecekti. Ancak mükellefe iki çift sözüm oldu.
    Saygılar.
    trakya

Üye
    Nereden
    Türkiye
    EĞER BENİM MESLEKTAŞIM VARSAYALIM 5ytl VERGİ LEVHASI PARASI ALMAYI KENDİSİNE BİR AR SAYMIYORSA BU KENDİSİNİN ACZİDİR.

Ziyaretci
    Bu tür davranışları bu forumda taştışmak bile bence yanlış. Bizlere bu ünvanlarımıza yakışmayan hareketler ama maalesef her zaman dediğim gibi mesleğe saygı yok herşey çıkar meselesi haline gelmiş mesleğin onur ve haysiyetini düşünmeyeler arkadaşlarımız var maalesef. Ama inanıyorum ki isterlerse doğru yolu bulacaklarına inanıyom.

Saygılar....