<TABLE id=Aut&#111;number1 style="BORDER-TOP-WIDTH: 0px; BORDER-LEFT-WIDTH: 0px; BORDER-RIGHT-WIDTH: 0px" height=437 cellSpacing=0 cellPadding=0 width=486>
<T>
<TR>
<TD style="BORDER-RIGHT: #e5e5e5 1px solid; BORDER-TOP: #e5e5e5 1px solid; BORDER-LEFT: #e5e5e5 1px solid; BORDER-BOTTOM: #e5e5e5 1px solid" vAlign=top borderColor=#f0f0f0 borderColorLight=#f0f0f0 width=484 borderColorDark=#f0f0f0 colSpan=2 height=17>
<TABLE id=table18 style="BORDER-TOP-WIDTH: 0px; BORDER-LEFT-WIDTH: 0px; BORDER-BOTTOM-WIDTH: 0px; BORDER-RIGHT-WIDTH: 0px" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="95%" border=1>
<T>
<TR>
<TD style="BORDER-RIGHT: medium n&#111;ne; BORDER-TOP: medium n&#111;ne; BORDER-LEFT: medium n&#111;ne; BORDER-BOTTOM: medium n&#111;ne">Kamuya 23 bin personel alınacak </TD></TR></T></TABLE></TD></TR>
<TR>
<TD style="BORDER-LEFT: #e5e5e5 1px solid; BORDER-TOP-COLOR: #e5e5e5; BORDER-BOTTOM: #e5e5e5; BORDER-RIGHT-COLOR: #e5e5e5" vAlign=top borderColor=#f0f0f0 borderColorLight=#f0f0f0 width=397 borderColorDark=#f0f0f0 height=185>
<DIV align=center>
<TABLE id=table19 height=176 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="94%">
<T>
<TR>
<TD vAlign=top>
<DIV id=katman4 style=": left; VISIBILITY: visible; WIDTH: 82px; HEIGHT: 141px">
<TABLE id=table19 style="BORDER-TOP-WIDTH: 0px; BORDER-LEFT-WIDTH: 0px; BORDER-BOTTOM-WIDTH: 0px; BORDER-RIGHT-WIDTH: 0px" width=130 border=1>
<T>
<TR>
<TD style="BORDER-RIGHT: medium n&#111;ne; BORDER-TOP: medium n&#111;ne; BORDER-LEFT: medium n&#111;ne; BORDER-BOTTOM: medium n&#111;ne">
<DIV =resimsec></TD></TR></T></TABLE>TBMM'deyapılan bütçe görüşmelerinde kamuya 23 bin, YÖK'e 5 bin personel alınması kabul edildi.

TBMM Genel Kurulu'nda 2008 yılı bütçe görüşmeleri sürüyor. Kabul edilen bir kanun tasarısına göre, kamu kurum ve kuruluşlarının serbest memur kadrolarına 2007 yılında emeklilik, ölüm, istifa veya nakil sonucu ayrılan memur sayısının yüzde 50'sini geçmeyecek şekilde açıktan veya diğer kamu kuruluşlarından nakil suretiyle atama yapılabilecek.

Bu sınırlar içinde memur ihtiyacını karşılayamayacak idare kurum ve kuruluşlar için ilave 23 bin atama izni verilecek. Yükseköğretim kurumlarına da öğretim üyesi dışındaki boş öğretim elemanı kadroları için ilave 5 bin atama izni verilmesi öngörülüyor. Bu kadroların 480'i, öğretim elemanı yetiştirmek amacıyla araştırma kadrolarına yapılacak atamalar için kullanılacak.

Kamunun işlettiği eğitim ve dinlenme tesisi, misafirhane, çocuk bakımevi, kreş, spor tesisi ve benzeri sosyal tesislerin giderleri, bu tesislerin işletilmesinden elde edilen gelirden karşılanacak. Bu yerlerde, merkezi yönetim bütçesi ile döner sermaye ve fonlardan ücret ödenmek üzere 2008 yılında ilk kez istihdam edilecek yeni personel görevlendirilmeyecek.
<DIV style="PADDING-RIGHT: 5px; PADDING-LEFT: 5px; PADDING-BOTTOM: 5px; PADDING-TOP: 5px"></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>