Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: mesleki gider

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye
    merhaba arkadaşlar ben yeni ruhsatımı aldım ve bağımsız olarak mesleki faaliyetime başladım. deftere gider ve gelirlerin günü gününe kayıt olması gerektiğini biliyorum bilgisayarın avantajlarından yararlanarak sonradan da ogün kaydetmiş gibi yapabiliriyoruz yanlız asıl sormak istediğim ruhsatımı almadan önce bankaya türmob hesabına ve odama çeşitli ücretler yatırmıştım. bu ücretler ruhsat harcı kaşe bedeli oda giriş ücreti gibi idi. Benim vergi kaydım bunlardan 3 gün sonra başladı ben bunları defterime gider olarak işleyebilirmiyim. bu konuda bakacağım bir kaynak yada bilgi vereck olan olursa şimdiden teşekkür ederim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Kütahya

EREN BEY, MERHABA VERGİ KAYDINIZIN ÜÇ GÜN SONRA BAŞLAMASI DAHA ÖNCEDEN YAPTIĞINIZ MESLEKİ GİDERLERİN İŞLENMESİNE ENGEL DEĞİLDİR, CARİ YILA AİT OLMAK ÜZERE GİDER OLARAK İŞLEYEBİLİRSİNİZ.

ŞİRKET KURULUŞ İŞLEMLERİ GİBİ DÜŞÜNÜRSEK.

SELAMLAR ESEN KALIN

SM BÜLENT TOPRAKTAN KÜTAHYAEdited by: bulent43

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

Bülent bey cevabınaza çok teşekkür ederim

Kıdemli Üye
    sayın mustafa gulsen ındırım giderleri icin bır konuda takıldım Bağkur destekleme primlerinı gıder gosterebılırmıyız mesela mukellefımız emeklı bagkur a destekleme prımı yatırmakta bız bunu gıder gostere bılırmıyz cvplarsanz sevınırm ıyı calısmalar

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    sayın eren yapmış olduğunuz giderleri s.meslek defterine işleyebilirsiniz. sayın bülent43 dediği gibi şirket kurduğumuzu düşünürsek yaptığıız işlemler doğrudur. iyi çalışmalar dilerim. bu arada belgen hayırlı olsun inşallah mesleğimizi severek yaparsın.. iyi çalışmalar
    S.M.M.M. ERDAL ERTAŞ - BURSA

Yeni Üye

EREN BEY İLK ÖNCE RUHSATINIZVEYENİ İŞYERİNİZHAYIRLI OLSUN ALLAH BOL MÜŞTERİLER VERSİN....ARKADAŞLAR GEREKLİ CEVAPLARI YAZMIŞ...RAHAT OLUN.....

Kıdemli Üye
    Alıntı unal Nickli Üyeden Alıntı
    sayın mustafa gulsen ındırım giderleri icin bır konuda takıldım Bağkur destekleme primlerinı gıder gosterebılırmıyız mesela mukellefımız emeklı bagkur a destekleme prımı yatırmakta bız bunu gıder gostere bılırmıyz cvplarsanz sevınırm ıyı calısmalar
    ya cevap verecek bır arkads yokmu cvp beklyrm

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

Sayın Erdal ve Uzel beyler cevaplarınız için teşekkür ederim. Allah hepimize bol kazanç ve iyi mükllefler nasip etsin. Bu arada benim adım nükhet soyadım eren burdan Mustafa Gülşen hocama da selamlarımı gönderiyorum. Ben sizin öğrencinizdim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Kütahya
    MERHABA ÜNAL BEY,

MÜKELLEFİNİZİN EMEKLİ OLMASINDAN DOLAYI ÖDEDİĞİ BAĞKUR DESTEK PRİMLERİNİ GİDER GÖSTEREMEZSİNİZ AMA GELİR VERGİ BEYANNAMESİNDE İNDİRİM KONUSU YAPABİLİRSİNİZ.

İYİ ÇALIŞMALAR

S.M. BÜLENT TOPRAKTAN KÜTAHYA

Kıdemli Üye
    tesekür ederim bülent arkadaşım allah işlerinizde kolaylık versin