Sonuç: Karşıt inceleme tutanağı hazırlama ücret alıyormusunuz?

Katılımcı sayısı
293. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 50 YTL ve altında alıyorum!

15 5.12%
  • 50 YTL üstünde alıyorum!

13 4.44%
  • Almıyorum!

238 81.23%
  • Bu iş ücretsiz yapılmalıdır!

27 9.22%
Sayfa 7 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 567
Toplam 69 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 69 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karşıt inceleme tutanağı hazırlama Ücrt.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Siirt
    BEnce Müşteriden Gelen Her karşıt incelemde için ücret talebinde bulunulmalı...
    \"BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA GÜZELDİR.\"

Arkadaşlar ortada bir kanun var ve bunun gereği öyle-yada böyle yapılacaktır!! Ancak kanunungerektiği gibi yapılmalıdır. Bu nasıl olabilir? Yeminli Mali Müşavir iş yükünü kaldırabileceği kadar mükellef almalı ki; denetim ve karşıt incelemelere kendisi bizzat gidebilsin. Neden? Kanun kendisinin yapması gerektiğini vurgulamaktadır. İncelenecek firma ya da kanuni temsilcisi olan muhasebeci de herşeyi kitabınagöre uygulayarak; YMM'ye istediği her evrakı, bilgi ve belgeyi sunacak!Bunlar ülkemizde yapılıyormu? Her iki açıdan da maalesef yapılamıyor. Dolayısı ile polemik içerisine girip çatışmalar yaşamaktansa:YMM elemanı gelecek sizde mevcut düzen sınırları içerisinde cevap vereceksiniz. Bunun para-pul ile çözümü yoktur. İhracatçı ve büyük firmalar ile çalışan mükelleflerinizden yılbaşı kırtasiye giderleri adı altında alacağınız ücrete karşıt inceleme hizmet bedelini de eklersiniz, ekleyebilirseniz....

Yeni Üye
    2005 te paylaşmışsınız yıl 2011 vermemiz gereken formlarda artış, angaryada artış, tahsilat sıkıntımızda artış...

kalp krizinden, beyin kanamasından vefaat eden meslek mensuplarında artış....

Kıdemli Üye
    Nereden
    ANKARA

Merhabalar?

Ücret talebinde bulunan var mı? Varsa 2011 yılı için ne kadar talep ediyorsunuz?

Syg.

Kıdemli Üye
    2 gün once yolladığı tutanağı bugün HEMEN İstiyormus .. hesapları kapatcakmıs beni bekliyormus ... 5000 lik fatura için imza sirkulerinden muavinine alış fat fotokopisinden kdv ödeme makbuzuna herseyi de istiyor... 10 tane fatura şartmıs .. kardeşim yok 10 tane o cins aldığım mal- yok istiyormus .. baska yazayımmıs o zaman...ve bu ymmm firması 3 sokak paralelimizde ... ya sabır ..Allah hepimize sabır versin !

Ziyaretci
    Arkadaşlar bu kaçıncı karşıt inceleme tutanağı, kaç lira alıyorsunuz?

Yeni Üye
    Nereden
    ANKARA
    Merhaba sayin meslektaşlarim bende ymm lerin işlerinden ötürü biraz sikinti çeken bir meslek mensubuyum bağimli çalişiyorum ama bana gelen ymm tutanaklarinin haddi hesabi kesilmiyor. şunu belirtmek isterim ki bağimli çalişan ve müşterisi olan mali müşavir meslektaşlarimin gerçekten müşterisi ve patronu dürüst ve müşavirinin yaninda olmasi bu meslekte bizi öne çikaran bir durum olarak görüyorum. Gerçi kimse bize zorla birşey yaptiramaz maliye dişinda belirtmek isterim ki müşterimiz olan firma ymm si sürekli yolladiği tutanaklardan yildim ve artik kendisinden para istediğimi belirttim yoksa şirketimize buyurup çayimizi kahvemizi içerek tutanaklarini doldurmalarini yönetimimizin bu şekilde denetimimizi de sağlamasini istedik. Tabi ymm buna yanaşmadi. Bizi firmaya bildireceğini para konusunun kendileriyle alakali olmadiğini sözde söylüyorlar. Ancak denetimi yapma sorumluluğu kendisinde olduğunu çok iyi biliyor. Iş güzarlik yaparak tabi firmayla aramiza kara kedi koyan sayin ymm ve çalişanlari bu işi doğru yaptiklarini karşi taraftaki uzay mühendisi olarak gördüklerini zannediyorum. Ben dürüst ymm görmedim hatta yanlarindada çaliştim. Ama mesleğimize en başta saygi duymasi gerekenlerin kendileri olduğunu bildikleri halde hem mesleğimize hem emeğimize saygi vermedikleri düşüncesindeyim. Kisacasi bana saygisi olmayan hiç bir ymm saygim olamaz ki haklarimizi hiç bir konuda arayamayan ve kendi menfaatlerini çok iyi düşünen insanlara insanlik yaramiyor. Bu yüzden mesleğimizde size gönderilen tutanaklarda ücret alinmasi konusunda baskici ve israrli olmanizi ve birbirimize lütfen destek olalim.
    MEHMET SEÇER

Yeni Üye
    Merhaba arkadaşlar.
    Karşıt inceleme sorumluluğu YMM lerde. Onlar gelip formlarını dolduracaklar. Eğer bizden talep ediyorlarsa bedelini de ödeyecekler. Ben 250,00-TL istiyorum. Gönderirlerse doldurup cevaplıyorum. Göndermezlerse de hiçbir işlem yapmıyorum.
    Bu kadar iş yoğunluğunda benim zamanın değerli. YMM lerde bu zamandan pay ayırarak onların sorumluluğunda olan işi yapmamı talep ediyorlarsa bedelini ödeyecekler. Ücret talebi için bir yasaya ihtiyaç yok. Hizmet veriyorum hizmetimin karşılığını istiyorum.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    artık o kadar çok karşıt inceleme geliyorki sadece bizim büroma ayda en az 30-35 karşıt inceleme geliyor bir elaman önemli bir vaktini buna harcıyor karşılığı varmı yok artık çözüm bulunması gerekiyor yeri geliyor ymmye gelin burada karşıt inceleme hazırlayın desekte bir kişi ile olacak iş değil artık odalar bunu dikkate almalı