Sonuç: Şirkte Kuruluşlarında Ücret Alıyormusunuz?

Katılımcı sayısı
129. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 200 YTL ve Altında Alıyorum!

13 10.08%
  • 200 YTL Üstünde Alıyorum!

54 41.86%
  • Almıyorum!

60 46.51%
  • Bu iş muhasebecinin görevidir!

2 1.55%
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şirket Kuruluşlarında Ücret Alıyormusunuz

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    sevgili alper arkadaşım sen saçmalamışsın kardeşim bu kadarda olmaz bir sen mali müşavirmisin yomsa muhasipmisin arada vark olması lazım emek veriyorsan emeğin karşılığını alman lazım. Bu kafa ile gidersek yarın bizi evede çağırırlar temizlik yapmaya
    o zaman okumanın ne mantığı var ve bir ruhsatın bedelini biliyorsunuz ne kadara mal oluyor sayın meslektaşlarım.

Müdavim Üye
    Nereden
    Avanos
    Kardeşim sen piyasayı bilmiyorsun heralde yeni bir büro açtınmı hiç.
    Asıl sen saçmalamışın benim dediğimi anlamadan benim demek istediklerimi yazmışın.
    Bizim mesleğimizde seviye çok aşağılardahala birbirinden defter çalmak için neler yapıyorlarbilmiyorsun.
    Ben mali müşavir tabelasını asıpta müşterisinin bağkurunu yatıran yazarkasasını yaptıranları görünce utanıyorum.

Özüm sözüm
    sözüm TÜRKÇE

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Değerli Meslektaşlarım,

Sizi anlaya biliyorum. Ancakhaksız rekabet yaratarakvemeslek etiğine uygundavranmayarakkazanç sağlamak kısa vadeli bir çözümdür. Bu hem mesleğe hem size zarar verecektir.

Önce inanalım. Bu meslek sizlerin ve bizlerin gayretiyle hak ettiği saygınlığı kazanacaktır. Mücadelemiz bu yönde olmalıdır.

Son olarak ise, öncekapımızın önünü süpürelim kikomşunun kapısının önüne söyleyecek sözümüz olsun. Bir birimizi gözetelim.

------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Müdavim Üye
    Nereden
    Avanos
    Mustafa bey inanın radikal çözümler lazım. Ben kapımın önünü temizliyorum ama olmuyor haksız rekabet bitmiyor çünkü müşteri almak için takla atanlar olunca sen istediği kadar neslk ahlakı de dur.
    O şahısların müşteri listesi kabarıp gidiyor.
    Amaçta para kazanmak olunca hizmette sınır taımıyorlar.
    Özüm sözüm
    sözüm TÜRKÇE

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    merhaba arkadaşlar
    şirket kuruşlarından bende ücret alıyorum. itiraz edenlerdeoluyor.her zaman kaliteli iş yapan kazanır arkadaşlar. işlerimize dört elle sarılalım,meslek onuru için geleceğimiz için önemlidir. birde korsanla mutlaka savaşmalıyız. iyi çalışmalar dilerim...
    S.M.M.M. ERDAL ERTAŞ - BURSA

Müdavim Üye
    Nereden
    Avanos

Şimdi kaliteli iş yapıyorsun doğru bende hayatımda hiç bir işimi kötü yapmam. Şirket kuruluşu için para istiyorsun adamın sanki canını istiyorsun verdiği cevabı ayne yazıyorum" yav muhasebeci........ para almadan kurarım diyor defterininide 50 liraya turatarım dedi " gelde kaliteli hizmet vermeye çalış.
    Geçen bir şirket kuruluşu vardı mecburen kuruluşa para isteyemedim. 10 tane otobüs şirket kuracaklar ama ferdi işletmeleri devam edecek geldiler bize fiyat ver diğer muhasebecilerden fiyat alıyoruz karar vericez dediler.

Şimdi düşündüğüm 1000,00 ytl nin altında alcam kuruluş ücreti bir şey değil 200,00 lira alsam bunlar 200,00 lira fark için diğer arkadaşa kurdurur bu sefer 10 otobüs defteri ve birde şirket defterinden olucaz.

İnanın ne diyecimi bilemedim. Dedim tamam işte kuruluşu giderleri şu kadar bende sembolik masraflarım içinşunu alırım dedim. Tabi olmadı gelmediler kooperatif kurmuşlar yani bir standart yokki hepimizin rakamı aynı olsunda adam kaliteye baksın.
    Özüm sözüm
    sözüm TÜRKÇE

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya
    iyi çalışmalar arkadaşlar...şirket kuruluşlarında ben de ücret alıyorum...çok şükür muhasebe ücretlerimi dezamanında alıyorum.

Ziyaretci
    bugune kadar hıç almadık verende olmadı

Ziyaretci
    Alıntı Mustafa Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı
    Ben Alıyorum. Tek sıkıntım ücret almayan arkadaşlarımızın bu konuyu fazla dillendirmeleri.
    ne mutlu size

Müdavim Üye
    Nereden
    Karaman

Merhaba arkadaşlar,
    Konu başlığı ile ilgili olup yorumsizlerin.

Şu an elimde ÖKC servisine ait bir fatura var.

Mali hafıza bedeli, işçilik bedeli gibi iki kalemin yanında bir de devir tutanak bedeli olarak 25,00 YTL olmak üzere toplam KDV dahil 173,46 YTL.

ÖKC servisleri bu iş için aldıkları işçilik ve mali hafıza bedeli yanına bir de devir tutanak bedeli eklemişler.

(Meslek mensubu olarak kendimizi ÖKC servisleri ile kıyaslamakşeklinde algılanmasın.)
    AHMET AKCA
    SMMM