Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: P.O. AKARYAKIT POMPALARINA BAĞLANAN YAZARK

Ziyaretci
    PETROL OFİSİ AKARYAKIT POMPALARINA BAĞLANAN YAZARKASA RAPORLARI HAKKINDA SORUNLARIMIZ VAR.

1. MAL VERDİĞİMİZ ANLAŞMALI BİRKAÇ MÜŞTERİMİZE YAPILAN İSKONTOLARI POMPALARA BAĞLI OLAN YAZARKASA RAPORLARINDA GÖSTERME ŞANSIMIZ OLMADIĞI İÇİN YAPILAN İSKONTOLAR KAYITLARA YANSIMIYOR.

AMA ORTADA UYGULANAN BİR İSKONTO VAR.

BUNUN KAYDINI NASIL YAPACAĞIZ...?

YENİ SİSTEMDE UYGULAMAYI ÇÖZEN ARKADAŞLAR VARSA Bİ YARDIM RİCA EDİYORUZ

Ziyaretci
    okuyan arkadaşlar bilginiz yokmuuuuuu??

l ü t f e n.........

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya

siz faturanızı kestikten sonra yapılan iskontolara karşı tarafın fatura kesmeesi gerekiyor diye biliyorum bu konuda araştırırsanız daha çabuk çözüme ulaşacağınızı sanıyorum. Yani müşteriniz size iade faturası gibi iskonto faturası keserek çözebileceğinizi umuyor saygılar sunuyorum.
    "Aslında, Bir Çocuğa "YOK" Demekmiş En Zor Olan... hsyn_

Ziyaretci
    İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM BİZDE SUNDUĞUNUZ ÇÖZÜM ÜZERİNDE YOĞUNLAŞMIŞTIK AMA HENÜZ TAM SONUCA ULAŞMIŞ DEĞİLİZ.. MÜŞTERİDEN İSKONTO FATURASI ALMAK UYGULAMADA BAZI SORUNLARLA KARŞIMIZA DİKİLİYOR. NEYSE DEDİĞİNİZ GİBİ ÇOK ÇALIŞMALIYIZ BİZ BUNLARI DA AŞARIZ BİZ MUHASEBECİYİZ.İYİ GÜNLER

Ziyaretci
    satışlarımızı resmi yerlere yapıyorsak iskontoları nasıl düşebiliriz.
    genelde resmi yerlere yapılan satışlarda

Yeni Üye
    Nereden
    Kütahya
    İyi çalışmalar
    İlk önce vuk a göre faturası mal teslimini müteakiben belirli periyotlarla düzenlenen akaryakıt satışlarında bu satışlara ilişkin faturanın 7 gün içersinde düzenlenmesi gerekmektedir.
    myoruk

Ziyaretci

Resmi dairelere sözleşme ile yapılan satışlar 15 ve 30'da fatura kesiliyor. Normal akaryakıt satışında 7 gün diye birşey yok zaten faturalar yazar kasadan anında çıkıyor sadece yanlış plaka girilmesinde elle fatura kesiliyor. Tebliğde yanlış plaka girilmesinin çok sık olduğu taktirde incelemeye alınacak diye bir ibare var iyi çalışmalar.

Müdavim Üye
    Nereden
    Yozgat
    ARKADAŞLAR HERKESE MERHABA...BENİM FİKRİM GELDİ...ŞÖYLE Kİ...YAZAR KASALARDAN KESİLEN FİŞLER TOPLANIP,BUNLARIN TOPLAMI KADAR FATURA KESİLSE VE FATURADA DA İSKONTO DÜŞÜLSE...BU FİŞLER DEFATURANIN ARKASINA İLİŞTİRİLSE...NE DERSİNİZ?..
    Ne kadar bilirsen bil ve ne kadar anlatırsan anlat; senin bildiğin karşındakinin anladığı kadardır...Hz. Mevlana.

Müdavim Üye
    Nereden
    Yozgat
    FİKRİ GELEN YOK MU?..
    Ne kadar bilirsen bil ve ne kadar anlatırsan anlat; senin bildiğin karşındakinin anladığı kadardır...Hz. Mevlana.

Üye
    Nereden
    Samsun
    iyi günler,sn özelerdal66,akaryakıt pompalarına bağlı cihazlardan çıkan fişler işletmeye topluca getirildğinde o miktar kadar fatura kesilebiliryapılacak iskonto fatura üzerinde gösterilebilir.fiş tutarları da z raporlarından mahsup edilerek kayıt altına alınır.getirilen fişler işletmede kalacak fatura suretine iliştirilir.en normal yol budur.
    Bilgi neredeyse ona ulaş