<B style="mso-bidi-font-weight: normal">A-GIDA SANAYİİ VE ÜRÜNLERİ[/B]:<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
1-Her türlü gıda maddesi, et, şarküteri ve meşrubatı toptan ve perakende satışı, pazarlaması, dağıtımı, temsili ve taahhüdü.
2-Mercimek , Nohut, Bulgur, Makarna ekmek her türlü bakliyat, biküvi, Salça fabrikaları, işleme merkezleri, imalathaneler. Toz şekeri küp şekere çevirme imalatı.
3-Sanayii yoluyla kurutulmuş, dondurulmuş, sıvı hale getirilmiş veya öğütülmüş her türlü meyve, sebze, nebati yağlar, et, balık, un, nişasta ve pastacılıkta kullanılan mamuller ile kakao ve müstahzarları, sigara ve benzeri tütün mamulleri. Gıda sanayiinde kullanılan her türlü hammaddeler.
4-Deniz ve su ürünleri alıp satmak, bu faaliyet için gerekli tesis ve teçhizatın kurulması, kiralanması ve işletilmesi işlerini yapmak.
5-Arıcılık ve bal üretimi.
6-Konservecilik sanayiinde kullanılan kimyevi maddeler, konservecilik, makine ve aletleri, hazır yemek ve vakum salçaları.
7-Süt ve süt ürünlerine dayalı faaliyetler. Süt ve süt mamulleri tesisleri kurmak, pastörize süt, tere yağı, peynir, yoğurt gibi her türlü süt ve süt mamullerini ve diğer yan ürünlerini imal etmek.
8-Her türlü tarım ürünleri, çiftlik, sera ve tesislerini kurmak, bu ürün ve mamulleri, üretimi, depolanmasını, dağıtımını ve sevkıyatını yapmak, bu alanda entegre veya müstakil tesisler kurmak, teşvik tedbirleri ve kredilerden yararlanmak, tarım işletmeciliği yapmak, bu alanda her türlü tarım iş makineleri araç yedek parça madde ve malzeme, gübre ilaç araç ve gereçlerini ve mamullerini almak, satmak ve imal etmek ve taahhütlerine girişmek. Seracılık, çiçekçilik ve ilgili malzemelerinin alımı satımı
9-Özel ve resmi kuruluşlara ait yemek ve iaşe ihtiyaçlarının sağlanması için hazır yemekler temin etmek, kurum bünyesinde veya dışında yemeklerin hazırlanması, bunun için gerekli olan malzemelerin teminini sağlamak. Yemek ve benzeri ürünlerin imalatını, satımını, pazarlamasını ve dağıtımını yapmak. Bu işle ilgili imalathaneler, fabrikalar kurmak, gerektiğinde yemek vb. ürünlerin faaliyetlerinin devrini yapmak veya devrini almak. Bu işlerle ilgili taahhütlerde bulunmak ve ihalelere katılmak

Medeni ARİFOĞLU
SMMM-BİNGÖL
medeniarifoglu@hotmail.com