Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TAHSİL EDİLMEY.ÜCRETLER İÇİN YASA TEKLİFİ

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya
    Kesinlikle katılıyorum herkes elinden geldiğince bölgelerindeki meslek mensubu millet vekillerine veya diğer millet vekillerine odalardan yardım alarak ulaşmaya çalıssınlar arkadaşlar değilse bu melekten beklediğimiz beklentiler bizim hazırda bekleyen birikimlerimizi gün gelecek götürecek herkes duyarlı olsun. BUgün itibariyle ben odamla görüşecegim bu konuyu.
    ns

Üye
    Nereden
    Antalya
    HAK VERLMEZ. ALINIR. BİRİLERİNİN SİZE HAK VERMESİNİ BEKLERSENİZ ÇOK BEKLERİZ. BİZ MİLLET OLARAK SADECE SÖYLENİRİZ. GEREKLİ YERLERE VE GEREKLİ ZAMANINDA YAPILMAYAN İŞ İŞ DEĞİLDİR. BU SORUN YILLARDIR VAR AMA OKUMUŞ HESAP KİTAP BİLEN MESLEK MENSUPLARI OLARAK BU KONUNUN NE KADAR SAVUNUCUSU OLDUK NE KADAR BU YANLIŞ ÜZERİNDE ÇABA GÖSTERDİK Kİ...

Üye
    Nereden
    Rize
    Yasa teklifi için emeği geçenlere teşekkür ediyorum, fakatbu yasa teklifi sorunu yine de kökünden çözemeyecektir.

Tahsilat sonununa çare bulunmadıkça kangren devam edecektir.

Saygılar,
    Hayatta, ya tozu dumana katarsın, ya tozu dumanı yutarsın!!!

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Arkadaşlar bu konuyu dillendirmek gerek...
    Saygılarımla,

Mustafa YILMAZ

Ziyaretci

Arkadaşlar birlik ve beraberlik içinde sorunlarımızı çözeceğimize inanıyorum.

Üye
    Nereden
    Rize
    Sayın üstadım,acizane fikrimbu konuyu dillendirmek ve sesimizi duyurmak için Maliye Bakanlığı'nı faks yağmuruna tutabiliriz veya başka ne yapabiliriz fikirlerinizi paylaşırmısınız. Mevcut odalar hali hazırda bu konuyla ilgili aşama kaydedememişler.
    Hayatta, ya tozu dumana katarsın, ya tozu dumanı yutarsın!!!

Yeni Üye
    Nereden
    İzmir
    BAKIYORUM DA.....
    SAYIN ONURSAL BAŞKANIMIZ MUSTAFA ÖZYÜREK İN İMZASI YOK.....
    KENDİSİNİN BU YASA TEKLİFİNİ HAZIRLAMASI VE İMZAYA AÇMASI VE TBMM YE SUNMASI GEREKİR DİYE DÜŞÜNMÜŞTÜM....

İYİ NİYETİMİ KULLANARAK ; SONRA ATMIŞTIR HERHALDE DİYORUM....

Moderatör KAYALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Turkiye
    Arkadaşlar ücretimizi tahsil edemedik kdv ödemeyelim yerine tahsilat yapalım kdv.yide ödeyelim. nasıl olacak? Şöyle olacak. nasıl ki özel hastanelerde muayene olan bağkurludan hastane muayene ücreti almıyor siz reçeteyi eczanede yaptırırken eczane muayene ücretini tahsil edipbağkura aktarıyor,hastanede parasını bağkurdan tahsil ediyor. benzer durum bizdede olabilir.ücret tarifemiz zaten bakanlıkça belirleniyor.biz sözleşmemizi daireye verir , hangi mükellef adına kdv beyanı tanzim ediyor isek ;e-beyanda kdv yanında tahakkuk eden damga vergisi gibi muhasebe ücretide tahakkuk ettirilir, mükellefte vergisini öderken muhasebe ücretinidedaireye ödemiş olur ,meslek mensubu da stopajda olduğu gibi ücretini daireden tahsil eder.hemtam vergi matrahımız ortaya çıkar(muhasebeciler vergi kaçırıyor diyemezler) , kaçak muhasebe büyükölçüde yok olur,maliyemuhasebeciden alacaklarını peşin mahsup eder (KDV,muhtasar vb.) meslek mensubuda stopajdaki gibitahakkuk etmiş ücretini daireden alır.Mükelleften daire nasıl olsa tahsilat yapar.

NASIL AMA...

Moderatör KAYALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Turkiye

Dikkat ederseniz dilekçeyi imzalayan sayın vekilimiz avukat .dolayısıyla "serbest meslekerbabı için mal veya hizmet karşılığı bedelin tahsil edilmesi” ifadesi avukatlık mesleği düşünülerek kaleme alınmış gibi bir intiba veriyor.
    Eğer bir çözüm aranıyor ise; madem biz mükellef-gelir idaresi arasında aracıyız ,tahsilat kaygısından uzakta çalışabilmek için yukardaki teklifimin dillendirilmesi gerekir diye düşünüyorum.Hem böylelikle avukat, mimar,mühendis vb.gibi büyük bir kesimi ilgilendiren yukarıdaki dilekçe yerine meslek için bir şeyler yaparak kanunun sulandırılmasını da önlemiş oluruz.

Yeni Üye
    Nereden
    Afyonkarahisar
    bölgemin 7 vekiline email gönderdim. inşallah aslın biz olduğunu unutmamışlardır da kulak verirler.