Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: STAJ BAŞLATMA SINAVI

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

Sana sonuna kadar katılıyorum sayın hırs. Biz köklü bir değişiklik istiyoruz . Gerçekten umutlandığım zamanlarda , "hayır ben yapacağım, sonuna kadar gideceğim "diyorum vefırsatlar aramaya, kaçırdıklarımı tekrar yakalamaya çalışıyorum.Amakarşılaştığım sorunlar "aman vazgeç bu sevdadan" dedirtecek noktada. AMa biz yılmayacağız arkadaşım. Birileri bizi değiştirmeden, kuzuya çevirmeden sesimizi duyuracağız.
    Ve başlı başına Kocaman bir sorun olan bu not sistemi tamamen kalkmalı. Böyle bir uygulama mantık dışı ya. Herkes gerçek anlamda başarısına göre mi alır o notu. Gerçekten hakedene verildiğini . Gerçekten hakedenin sınava hak kazandığını hiçbir zaman anlayamazlar.
    Ben henüz sınava başvurmadığım için bu sistem hakkında detaylı bir bilgiye sahip değilim ama staj başlatma sınavını kazanıpta SMMM yetelilik için hazırlananlar için değil mi bu uygulama. Eğer öyleyse ne gereği var ki. gerçeği yansıtma payı eksilerde gezen bir belgeye göre sınav hakkı kazanmak. Sınavın amacı en zaten. Staj sırasında öğrendiklerimizi ölçmek değil mi ? İşveren puanına ne gerek var ? Anlayan beri gelsin...
    <<Gül Ün>>
    Sevgilerimle...

Yeni Üye
    arkadaşların söylediklerine yürekten katılıyorum sınav muhakkaki olmalı fakat talep edilen ücretler çok fazla stajerleri gelir kapısı olarak görmek çok yanlış ücretlerin asgari seviyeye indirilmesi şart sınav sorularıda ağırlaştırılmalı önüne gelen ruhsat alamamalı tabi staj bitirme sınavlarıda objektif olmalı mesleğin daha saygın bir hal alması şart malesef mesleğimiz ayağa düşmüş
    ZİNNUR ÖZESMİ

Kıdemli Üye
    simdi öz olarak ben sunu soyleyeyim

çark bu şekilde dönüyor

yapanlar utansın

ha bide üzülmeyelim ilerde biz de yaparız

ne verirsen elinle o da gider seninle

yada bunun gibi seyler ....

Yeni Üye
    Nereden
    Malatya
    arkadaşlar stajı başlatma sınavını bende 12 kasımdaki sınavda kazandım.Bir stajer olarak bence staja başlama sınavı gerekli.çünkü mesleğimize karşı yoğun bir talep var.
    rmustafa

Müdavim Üye
    Nereden
    Avanos
    Arkadaşlar bir meslek mensubu olarak sizin geçtiğiniz yollardan bende geçtim. Sigortamı kendim yatırdım. Evet haklısınız ücretler yüksek ama bu paralar odalaın can damarı onun için ne kadar bağırsakta alırlar.Birde ruhsat kısmına gelin de bakın bu harcadıklarınız devede kulak kalır.

Sınav konusunda ise gerekli olduğu tartışlmaz hatta dahada ağrlaştırmalılar çünkü seviye yükselmeli.

Edited by: alper
    Özüm sözüm
    sözüm TÜRKÇE

Yeni Üye
    Nereden
    Türkiye
    Değerli Arkadaşlar;

Yaklaşık Dört yıldır bu mesleğin içindeyim kazandığım sataj başlama ile ilgili tecrübem 4 kez staj başlama sınavına girdim.56-57-58-59 aldım ensonunda 59.26 ile beni yine koydular.Burda şunu öğrendim hersınav kafalarına göre hesaplama yapıp en az kazanan hangi şıksa onu devreye sokuyorlar.Yok efendim aşırı talep varmış çok basit ticaret meslek liselilerini almassın seviye düşecek tabi düşer sen serbest muhasebecilere özel sınav açıp birgün önce son iki seninnin soruları çıkacak çalışın dersen olmayan seviye düşer burda çalışan insanların hakkını yiyorlar.Burada maksat farklı bunların seviye ile falan işleri yok bu insanları nasıl sömürüz onun düşüncesindeler arkadaşlar musebeci olmuş yıllarca bu işi vapıyor ne kanundan haberi var ne ondan ne bundan sen öğlelerin önünü açıp seviyeyi yükseltecek insanların önünü tıkıyorsun.Bu memlekente insan gayırma işleri son bulmadığı müttetce bu memleket düzelmez.Arkadaşlar buna bir son verilmesi lazım malesef bizim meslektaşlarımız amam bana dokunmasınlar mantığı ile yaşıyor allah sonumuzu hayır etsin

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya
    Mezarda muhasebeci oluruz ancak........
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Erdal ÇİNAL

Üye
    Nereden
    KDZ.EREĞLİ
    Bu ne şimdi?
    \"Düşünceleriniz ne ise yaşamınız da odur, yaşamınızın gidişini değiştirmek istiyorsanız düşüncelerinizi değiştiriniz\"

Müdavim Üye
    Nereden
    METALLAND
    l yıldır hazırlanıyorum staja başlamaya bir sürü kitap aldım,her staj öncesi değiştiriyorum,cdlerde pahalı almadım inatla,1000lira haraç alıyorlar ilk seferde ,birazdaha vicdanlı olmalarını isterim ama bizim ülkede vicdan,ahlak ne gezer,kapitalist sistem olursa böyle olur.
    Tek DİL,Tek DEVLET,Tek ÖNDER
    ŞEREF,ONUR,FANATİZM,GÜÇ,İNANÇ
    Osttürkischen Waffen-Verbände der SS