Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sözleşme damga verileri

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Arkadaşlar bu konuda bir öneriyi görüşlerinize açmak istiyorum.

Sözşleşmenin arkasında yer alan Özel Hükümler bölümüne "Sözleşmeye ait damga vergisi müşteri tarafından ödenecektir" ibaresi koysak, sözleşmeye ait damga vergisini 151 nolu kodla muhtasar beyannameye dahil edip beyan etsek olmazmı.?

Değerli görüş ve önerilerinizi bekliyorum.....

Saygılarımla,
    </font>
    Mustafa YILMAZ

Saygılarımla,

Mustafa YILMAZ

Üye
    Nereden
    NAZİLLİ
    Alıntı mustafa Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar bu konuda bir öneriyi görüşlerinize açmak istiyorum.

Sözşleşmenin arkasında yer alan Özel Hükümler bölümüne "Sözleşmeye ait damga vergisi müşteri tarafından ödenecektir" ibaresi koysak, sözleşmeye ait damga vergisini 151 nolu kodla muhtasar beyannameye dahil edip beyan etsek olmazmı.?

Değerli görüş ve önerilerinizi bekliyorum.....

Saygılarımla,

Mustafa YILMAZ

Yeni Üye

evetttt

Üye
    Nereden
    Turkiye

Evet sayın Mustafa Üstadım bu düşünceniz uygun aslında

Ziyaretci

Sayın Mustafa Gülşen,

Sözleşmeler yıllık yapılıyor. Bu doğru ama biraz değişik formüller üretsek dedim. Sözleşme yıllık olsa bile aylık şu ücreti alacağız diye matrah bildirimi yapamaz mıyız?

veee Mustafa Bey (Tek a'lı Mustafa) fikriniz gerçektenhem güzel hem pratik, bu kadar angaryadan sonra öyle olsa iyi olurdu. Ama 15 günlük süreyi muhtasarla iyi dengelemek gerekir mi?Şu yoğunluğuatlatınca ilk işim bunu biraz araştırmak olacak...Herkese selamlar...

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Sayın Anne,

Aslında bakın sizde DV.22/b maddesine atıfda bulunmuşsunuz.( 15 günlük süreyi muhtasarla iyi dengelemek )

Aylık beyan etme fikrinize katılırım, olabilir. Ancak şu durumda damga vergisi kanunu hükümleri neyi emrediyorsa ona yapmak durumundayız. Yani Damga vergisi kanununda geçen 1 sayılı listedeki kağıtlarınüzerlerinde ihtiva eden değerden beyan edilmesi gerekir.

Umarım yanlış anlamamışımdır.

Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Keşke damga vergisini muhtasarın içinde ödeyebilsek bu konuda dün vergi dairesi şefiyle görüştüm muhtasarla ödenemeyeceğini belirtti kötü haber.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey

Dün yaşdığımız bir olay iki ayrı vergi dairesi iki farklı uygulama, ocak ayında kira sözleşmelerinin damga vergisi unutulmuş, bir vergi dairesi tahakkuku kesti vadesini 17/01/2006 attı öderken cezasını bu vadeden ödersiniz dedi, diğeri pişmanlıkla kabul edip usulsüzlük uyguluyor.