Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sözleşme damga verileri

Ziyaretci
    ne olacak busözleşmelerin damga vergileri, hazırlayıp vergi dairesine veren arkadaşlar varmı?

Ziyaretci

evettt

Ziyaretci
    sadece 1 kişiden cevap geldiğine göre azınlıkta gibi gözüküyoruz

Üye
    Nereden
    Turkiye

evet sayın meslektaşım verdik

Ziyaretci
    ben hala d.v. beyannamesini vermedim. [img]smileys/smiley9.gif[/img]Şu konuda kafama takılan birşey var. Farklı görüşler alıyorum bir de sizlere sorayım, damga vergisini aylık ücret üzerinden mi yoksa yıllık ücret üzerinden mi hesaplayacağız? Bizim memlekette ikisini de uygulayan var.... karar veremedim... Ne dersiniz ???

Üye
    Nereden
    Turkiye

damga vergisi beyannamesini bende vermedim vermeyide düşünmüyorum müeyyidesi nedir
    aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun insana sevgi duy kalmasın alaka duymadığın bir mahsun gönül

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Sayın Anne,

Sözleşme üzerindeki yazan ücreti matrah kabul edeceksiniz. Sözleşmeleri yıllık yapmaktayız. Dolayısıyla yıılık ücret kendiliğinden beyan edilmiş olacaktır.

------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Kira kontralarınında damga vergisini öderken mülk sahibininkinide ödeyebilirmiyiz, 01/02/2006 tarihinde imzalanan kira kontaratının ödenme süresi 15/02/2006 'dır süresi geçtiğinde verilirse ne tahakkuk ettirilir.

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

Sayın arkadaşlar benim Sözleşme Damga vergisi ile ilgili bildiklerim şöyle:

Sözleşme damga vergisi sözleşme tarihinden itibaren 15 gün içinde vergi dairesine bildirilmeli.Sürekli damga vergisi mükellefi iseniz.Normal olarak damga vergisi defterine yazıp bir sonraki ayın 20'sine kadar bildirebilirsiniz.Ödemesinide 26'sına kadar yapabilirsiniz.Sürekli damga vergisi mükellefi değilseniz.Sözleşme tarihinden itibaren 15 gün içinde Vergi dairesine gidip orada beyanname doldurup ödeyebilirsiniz diye biliyorum.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    15 günlük süre içinde verilmesse geç verilirse ne olur.