Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TEŞEKKÜRLER

Kıdemli Üye
    Nereden
    Turkey

TEŞEKKÜRLER MUSTAFA BEY..

YÜREĞİNİZE SAĞLIK..

BÜTÜN STAJER VE STAJER ADAYI ARKADAŞLARIMIZ.. DERTLERİNİZİ VE SIKINTILARINIZI BU FORUMDA PAYLAŞALIM..

DERTLER PAYLAŞTIKÇA AZALIR..SEVİNÇLER PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR..

HADİ ARKADAŞLAR BU FORUM BİZİM.

HERKESE KOLAY GELSİN

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Mesleğin geleceğini emanetalacak stajyer arkadaşlarımıza elimizden gelen desteği yapmaya hazırız.

------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Yeni Üye
    Nereden
    Turkey
    arkadaşım tesmere artık ben Tesmer A.Ş. diyorum çünkü bir ticarethaneden farkı kalmadı. Stajyer ler bu milyarları nerden bulacak onun yolunuda söyleseler bari. Bence acilen örgütlenmemiz gerekli. Kesinlikle bir dernek çatısı altında toplanmalıyız. Sesimizi bu yolla daha iyi duyururuz. Bu düşüncedeki arakadaşlara katılmaya ve çalışmalar yapmaya hazırım.
    bozokturk

Yeni Üye
    Nereden
    Turkey
    Alıntı bozok Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşım tesmere artık ben Tesmer A.Ş. diyorum çünkü bir ticarethaneden farkı kalmadı. Stajyer ler bu milyarları nerden bulacak onun yolunuda söyleseler bari. Bence acilen örgütlenmemiz gerekli. Kesinlikle bir dernek çatısı altında toplanmalıyız. Sesimizi bu yolla daha iyi duyururuz. Bu düşüncedeki arakadaşlara katılmaya ve çalışmalar yapmaya hazırım.

Yeni Üye
    Nereden
    Turkey
    ben smmm sınavlarını bitirdim nasipse belge alıcam ama 2250 YTL yibulursam. bi de ekimde zam gelecekmiş bu arada almam gerekiyo.bu kadar insafsızlık olurmu ya. acaba diyorum tesmer stajerler için eğitim amacıyla mı kuruldu yoksa stajyerlerini sırtından geçinmek için mi bu parayı verince yakamızı kurtarabilsek aidat ödemeye de devam edicez neden bu kadar yüklü bi para alıyolar anlamak mümkün değil.
    [b][i]chnmrt![/b][/i]

Yeni Üye
    Nereden
    Turkey

Öncelikle herkese selamlar,

Stajerler ile ilgili tüm görüşlerinize katılıyorum. Tesmer artık rantını düşünüyor. Bağlı odalarda ondan farklı değil tabi. Ne yaparsan yap sonu ücrete dayanıyor. Zaten staj yapıyorsun sigorta ve diğer sorunlar bulunmakta. Taşra kesimde iseniz sigortanız da var ise düşük ücretlere çalışmak zorundasınız. Staj süresince çeşitli seminerlere gidilmesi zorunlu tutulmakta senin işine gücüne bakmadan. Meslek mensubu ise gelmemekte özgür bu çifte standart "git büyü gel denmekte sonra aynı masada konuşuruz " Daha sonra sınav meselesi var tabi sınav a girmek için hakkının üzerinde ücret ödüyoruz dosya açtırıyoruz sınavı kazanıyoruz ardından staja başlıyoruz derken ara sınavlara giriyoruz (en az 4 kere) bunları aştığımız takdirde bitirme sınavları (en az 3 kere) sonunda cüzi bir rakam karşılığı ruhsatımızı alıp meslek yaşamımızı sürdürüyoruz. Sonra bizde arkadan gelenlerin meslek hayatına atılmasına engel olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Çünkü herkes pastayı seviyor ve kimseye pay vermek istemiyor. (Devletten tüm stajerlere elini uzatmasını bekliyoruz[img]smileys/smiley2.gif[/img] )

cüzi bir rakam : Ara sınav ve Bitirme sınavlarında aldıkları ücretlerin yanında ruhsat ücreti cüzi kalmakta.
    Saygılarımla,
    ibrahim toker

Üye
    Nereden
    Turkiye

Aynen katılıyorum. TESMER bir parayı düşünen AŞ durumuna gelmiştir.

Stajerdim vaz geçtim. Çünkü sınavda soruları yaptığım halde 60-70 geleceği yerde 10 puan veriyorlar yani annıcağınız ben şahsım adına TESMER güvenmiyorum. Yani Bu meslağin içine ettiler. Çok kişinin hakkına tecavüz ettiler.

Yeni Üye
    Nereden
    Türkiye
    - Değerli stajyer arkadaşlar; staj bence hem mesleki hem de yaşam anlamında bize gerçekten çok şeyler kazandırıyor. Bu kazanımları elde etmek için bizden istenen bedel bence hiçte ağır değil. Mesela ben annemle yalnız yaşayan evimi geçindirmekle yükümlü birisiyim maddi sıkıntılarım var yani. Ama Tesmer'in ve Türmob'un mesleki faaliyetleri yürütebilmesi, dayanışmayı ve disiplini organize bir hale getirebilmesi, mesleki örgütlenmeyi sağlaması ve haklarımızı savunabilmesi açısından bu ücretler kaçınılmazdır. Bence herşey karşıdan göründüğü gibi değil bu kuruluşlar bizim örgütlenmemizdir. Sonuçta bu paralar kimsenin cebine girmiyor, sadece bizim gücümüzü arttırıyor. Ayrıca böyle değerli, bilimsel bir mesleğin kanuni mensubu olmak için bedel ödemekten kaçınmamak gerekir. Bu mesleğin mensubu olmak için ödediğimiz her bedel ve her zorluk bizim sahip olduğumuz stajyerlik ve daha sonra meslek mensubu olma şerefini daha da değerli kılacaktır. Çünkü eğer bu yol bu kadar zorlu olmasaydı bu mesleğin mensubu olmayı haketmeyen, mesleki disiplini ve mesleki ahlak kurallarını kabul etmeyecek birçok kişi meslek mensubu olurdu.Bunun zararı yine bize, bu mesleğe gönül vermiş kişilere dokunacaktı. Bu anlamda TÜRMOB'u veTesmer'ikutluyorum ve bütün çalışanlarına ve üstadlarımıza başarılar ve sağlık dolu günler diliyorum.
    Marley

Üye
    Nereden
    Turkey
    Kimse alınan ücrete karşı değil ki, alınan ücretlerin çok yüksek olmasına karşı. Stajyer olarak çalışan bir Meslek Mensubu adayının aldığı komik ücretler ile istenilen bu bedeli karşılaması için (Eğer bekarsa) 10 ay süre ile para biriktirmesi gerekecek inanın rakamlar çok yüksek. Kimse Tesmer bizim hakkımızı savunuyor diye ortaya çıkmasın, şimdiye kadar hangi hakkımızı savunmuş. Eğer (Bu anlamda TÜRMOB'u veTesmer'ikutluyorum ve bütün çalışanlarına ve üstadlarımıza başarılar ve sağlık dolu günler diliyorum) diyorsanız, satajyerlerin aldığı ücretlerle bunları nasıl karşılayacaklarını da söyleyin[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Kıdemli Üye
    Nereden
    Turkey

tesmer bu gün stajyerlere hiç bir destek sağlamıyor sadece büyük şehirlerde oturan arkadaşlarımız tesmerin nimetlerinden yararlanırken bizim gibi ufak yerlerde bu işi ifa etmeye çalışan arkadaşlar hiç bir şeyden yararlanamıyor eğer örgütlenme olursa bende varım benide unutmayın ayrıca ruhsat için acayip paralar dönüyor bunun için daha şimdiden para biriktirmeye başladım yani bilmiyorum......
    SAYGILARIMLA