Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yapı kooperatifleri

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey

yapı kooperatiflerinin kuruluş şartları nelerdir, kuruluş işlemleri nelerdir ve nekadar tutuyor.

Üye
    Nereden
    Turkiye

BU KONUDA İLİNİZDEKİ SANAYİ TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜNÜ ARAYARAK GEREKLİ BİLGİYİ ALABİLİRSİNİZ.ZATEN BAŞVURU EVRAKLARINI DA(ANASÖZLEŞME VS.) ORADAN ALMANIZ GEREKECEĞİNDEN BÜTÜN SORULARINIZA DA ORADAN YANIT ALABİLİRSİNİZ.

İYİ ÇALIŞMALAR.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey

cevabınız için teşekkürler, noter kuruluş anasözleşme tastiği 1.700,00 YTL tutuyor dedibu doğrumu bana çok fazla geldi diğer ücretler ne kadar tutuyor bilgisi olan varmı.

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye
    geçtiğimizz yıl bir koop kurdum.yaklaşık masrafları 1400-1500 civarında tuttu.noterin söylediği raakam bu sene için yaklaşık noterin dediği kadar tutar.tic. sicilde fazla bi masraf tutmuyor.

Üye
    Nereden
    Turkiye

bu arada üst birliğe üye olmanız gerekmektedir.

olmadığınız zaman geçici vergi ve kurumlar vergisi mükellefi sayılıyorsunuz

hiç bir geliri olmasada verilmesi gerekiyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    Karabük

MERHABA;

Ben, 21.12.2005 tarihinde bir yapı kooperatifi kurdum. 20.00 YTL anasözleşme,592.00 YTL noter, 150 YTL vergi dairesine harç,ticaret sicil gazetesi ilan bedeli 20YTL, 235 YTL ticaret odasına kaydiye, 60 YTL defter bedeli, 80 defterlerin tasdik bedeli, imza onaylamamaları 50 YTL civarında, tekrar 135 YTL harç, tekrar ilan bedeli 20 YTL, 50 YTL alınan karar onaylaması olarak toplam 1.412.00 YTL harcadım. 2006 yılında % 10 artığını düşünerek işleminize başlayınız.Yardıma hazırım. BAŞARILAR DİLERİM.dursunsokel@hotmail.com

S.M.&n bsp;DURSUN SÖKEL

Üye
    Nereden
    Turkiye

sayın yeliz ceyhun

anladığım kadarıyla kooperatif alanına yeni başlıyorsunuz.

bende bir dönem sizin yaşadığınız zorlukları yaşamıştım. Kooperatifler çok hassas noktaları olan bir konu olduğundan bu konuda kaynakları klavuz almanızı öneririm. Benim kullandığım ve yararlı olduğunu düşündüğüm bir başucu kitabım var.edinmenizi öneririm.

ismini yazsam forum kurallarına aykırı olur mu acaba.

Müdavim Üye
    Nereden
    Karabük

SAYIN : greyishblue

sizin kullandığınız ve yararlı olduğunu düşündüğünüz bir başucu kitapından edinmek istiyorum ismini yazmamışsınız msn adresinizi bırakırsanız sizinle görüşmek istiyorum.&n bsp;&n bsp; dursunsokel@hotmail.com saygılarımla

Üye
    Nereden
    Turkiye

SAYIN SÖKEL,

KULLANDIĞIM KAYNAK KOOPERATİFLERDE UYGULANAN TEKDÜZEN MUHASEBE SİSTEMİNİ ANLATMAKTAN ZİYADE KANUNİ VE YASAL PROSEDÜRÜNÜ ANLATAN BİR KİTAPTIR.YARARLI OLACAĞI GÖRÜŞÜNDEYİM.

e-mail adresim,

www.realgreyishblue@hotmail.comdur.

saygılarımla. herkese iyi çalışmalar dilerim.