Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ltd şti nin ferdi işletmeyi satın alması

Hybrid View

Yeni Üye
    Nereden
    Türkiye

bir ferdi işletme bilanço usülü defter tutmaktadır. ltd şti ferdi işletmeyi satın alacaktır. bu durumda asliye hukuk hakimliğine bilirkişi marifetiyle ferdi işletmenin özsermaye tespitini istedim. yalnız mahkeme özsermaye tespitini yaptırırken ;

ferdi işletmenin demirbaş ve taşıtlar hesabında kayıtlı kıymetleri envanter listeleri şeklinde açıkça göstermelidir çünkü aracın trafik tescilini yani ruhsatını şirket adına çevirmek gerekecek. trafik bunları bir şekilde isteyecektir.Bilirkişi tahminim ya vd.müdürünü atayacak yada bir muhasebeci kimi atayacağınıda bilmiyorum.

Konu hakkında hazırlıklı da degilim. Daha önce böyle bir tecrübem olmadı.aklımda bu şekilde çıkan soruları hakime iletmem mümkün degil adam beni konuşturmuyor bile malüm muhasebeciyiz yabuna benzer olayla ilgili tecrübe yaşayanlardan prosedürü anlatmasını rica ediyorum.
    CAFER SARI-SMMM
    HATAY

Üye
    Nereden
    Turkiye

Sayın Sarı;

0.266.7125186 telefonumu ararsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye
    ya abicim size zahmet prosedürü yazsanızda bizlerde ögrensek size zahmet lütfen bekliyorum şimdiden teşekür ederim allaha emanet olun
    selamun aleyküm Allah(cc) Türkü Korusun Ve Yüceltsin

Üye
    Nereden
    Turkiye

Sayın Sarı;

Kusura bakmayın iş yoğunluğundan ancak bugün kargoya verebildim evrakları.

Sayın Yabancı ; Arkadaşım şu işleri bir atlatalım. Gerekirse onu da yaparız, ya da benimle irtibata geç, sana da bir takım evrak göndereyim.

Saygılarımla,

Aydın ÇAKAR

Ziyaretci

Sayın cafer_sari31

Öz sermaye tespit raporunu Yeminli Mali Müşavir de yazabilir. Daha kolay olur.

Bilginize