Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Altıncılarda Enflasyon Muhasebesi

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

Sayın Meslektaşlarım altıncılarda (bilanço olanlar) enflasyon değerlemesi devam ediyor. Yalnız altın da başını aldı gidiyor. Şimdi ricam şu olacak sene sonu değerlemelerini yaparken Enflasyon muhasebesine göre çıkan rakamlara göre mi altını değerleyeceğiz? yoksa istanbul altın borsası 31.12.2005 Kapanış rakamlarına göre mi altını değerleyeceğiz. teşekkür ediyorum

Üye
    Nereden
    Türkiye
    Alıntı Seddar Büyükköm Nickli Üyeden Alıntı

Sayın Meslektaşlarım altıncılarda (bilanço olanlar) enflasyon değerlemesi devam ediyor. Yalnız altın da başını aldı gidiyor. Şimdi ricam şu olacak sene sonu değerlemelerini yaparken Enflasyon muhasebesine göre çıkan rakamlara göre mi altını değerleyeceğiz? yoksa istanbul altın borsası 31.12.2005 Kapanış rakamlarına göre mi altını değerleyeceğiz. teşekkür ediyorum

SEDDAR BÜYÜKKÖM MESLEKTAŞIMA YANIT :

Sayın Meslektaşım. Bilanço usulüne göre defter tutan altıncılar enflasyon düzeltmesi yapacaklardır. Bu düzeltme işlemi Altın Borsasına göre değil Devletin her ay açıklamış olduğu enflasyon endekslerine göre yapılacaktır.

Benim sanaönerim bu sitede bulunan ücretsiz programlar bölümündeki altıncılar için hazırlanmış olan ve 174'ncü sırada olan 2005/12 Enflasyon Düzeltmesi programını indirmen ve o programda enflasyon düzeltmesini yapman olur.

PROGRAMIN OLDUĞU LİNK: https://www.mustafagulsen.com/download/index.asp

Edited by: bolu_sx1