Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BANKA PROVİZYON MASRAFINA KARŞI AÇILAN DA

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    İzmir Barosu avukatlarından Hürriyet-Berrin Aygün çifti, bürolarının kirasını mal sahiplerine banka kanalıyla öderken kendilerinden tahsil edilen 20 YTL'lik provizyon (havale) ücreti için açtıkları davayı kazandı. Avukat çift, 20 YTL'yi yasal faiziyle birlikte geri alacak.Avukat Hürriyet-Berrin Aygün çifti, bürolarının 300 YTL olan kirasını banka aracılığıyla mal sahibi Dindar Gürel'e gönderirken banka 20 YTL havale ücreti tahsil etti. Aygün çifti buna itiraz etmesine rağmen banka parayı almak zorunda olduğunu, bu konuda genel müdürlüğün talimatı bulunduğunu bildirdi. Bunun üzerine İzmir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne dava açan Aygün çifti, parayı geri istedi. Mahkeme Başkanı Hakim Mustafa Aysal, bankanın havale ücreti adı altında aldığı paranın yasal dayanağının olmadığına karar vererek davayı Aygün çifti lehine sonuçlandırdı. Mahkeme, bankanın 20 YTL'yi yasal faiziyle birlikte Aygün çiftine geri ödemesine ve ayrıca 23 YTL'lik harç bedeli ve 125 YTL'lik de avukatlık ücreti ödemesine hükmetti. Avukat Hürriyet Aygün, mahkemenin verdiği kararın emsal teşkil ettiğini belirterek, "Biz yasal olmayan bir parayı bizden almalarını engelledik ve hakkımızı savunduk. Bu bir örnektir. Tüm vatandaşlarımızın buna dikkat etmelerini istiyoruz" dedi. Kaynak. www.mynet.com
    Saygılarımla,

Mustafa YILMAZ

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Mustafa Bey Merhaba,

İlginç bir karar; paylaşım için teşekkür ederim.
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Üye
    Nereden
    Turkiye

gayet yerinde bir karar bence. çünkü anladığım kadarıyla paranın yatırıldığı banka hesabı zaten aynı banka ve belkıde aynı şubeye ait.Bu anlamda masraf alınması son derece mantıksız.

Benim bu haksız alınan ücretlerde en son takıldığım olay bankamatik kartlarından alınan yıllık bedel. Vadesiz bir mevduat hesabı actırıyorsunuz ve o hesaba ait bankamatik kartı çıkaruyorsunuz.O hesaba para yatırıyorsunuz ve gerekince de çekiyorsunuz tabii.Fakat sonuçta bu parayı kısa bir süre içinde olsa banka kullanıyor.Ve yılsonunda sizin hesabınızda bulunan paradan tereyağından kıl çeker gibi hiç haber bile vermeden 15-20 ytl civarında değişen bir meblağı kesiyor. Bu bence hiç adil değil. Yanlışmı düşünüyorum acaba?

Herkese iyi çalışmalar.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    iş bankası kendi şubesinden ödediği çekler için bile provizyon alıyor bankalarda bu başı bozuk uygulamalara kim dur diyecek bilemiyorum amam bizler bu mucadeleyi surdurmeliyiz her tutuklarıdan alıyorlar soyguncu bu bankalar

saygılar
    ali ekber kartum

ali ekber kartum