Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni Muhasebeciyim !!!!

Yeni Üye
    Nereden
    Antalya

Ben bu mesleğin okulunu bitirmiş birisi olarak iş bulma olayının büyük bir sorun olğunu gördüm şuan bi büroda çalışıyorum fakat burayı bulana kadar uzun bi sre bekledim kimse yeni muh. mezununa iş vermiyor veya veriyor ama şartlar hiç uygun değil bunun nede ni nedir yada biz yeni mezunlar ne yapabiliriz cevap yazarsanız sevinirim !!!
    [img]smileys/smiley26.gif[/img] [img]smileys/smiley29.gif[/img] BüYüNCe MaLİ MüŞaViR oLuCaM [img]smileys/smiley26.gif[/img] [IMG]smileys/smiley29.gif\"

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    yeni mezun olmak önemli değiLdir kendinizi geliştirmek önemli
    muhasebe büroları genelde bilgili eleman alırlar
    yada stjer alara az paraya çok iş yaptırırlar
    eğer stajer olmak istemiyorsanız
    bunun içinde uzun yıllar bir büroda çalışmak lazım
    kendinzi iyi geliştirmek lazım.
    Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Yeni Üye
    Nereden
    Antalya

benim şuan bir işi var ama burayı bulana kadar canım çıktı kendini geliştirmekmi adam beleşe almıyo geliştirsen ne olacak.. bence bu cevap bütün mesleklerde kaçış cevabı cevap verdiğin için teşekkürler... kendimi geliştirem bari :P
    [img]smileys/smiley26.gif[/img] [img]smileys/smiley29.gif[/img] BüYüNCe MaLİ MüŞaViR oLuCaM [img]smileys/smiley26.gif[/img] [IMG]smileys/smiley29.gif\"

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    neden kaçış cevabı olsun arkadaşım
    sen kendini geliştirmedikten sonra istersen master yap ne anlamı varki okumanın yaşınn
    teoriden çok pratik bilmen önemlii
    okulu okuyon muhasebecilerin çoğu sadece belge almak için okuyorlar.
    okul bişey öğretmeyor yani.
    Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Yeni Üye
    Nereden
    Antalya
    aynen öle hüseyin bey okul hiç bir şey öğretmiyor ve hiç bir büro kolay kolay yeni elman almıyor ben 21 yaşındayım ve sdü muhasebe mezunuyum kendini geliştirmek derken neler olabilir mesela muhasebe için .. Genel olarak kendimi geliştirmeye çalışıyorum ama muhasebe bölümü çok farklı bir dal.. bilgisayar bilgim çok iyi fakat okulda gösterdikleri program beş para etmez bu yüzden işe girmede büyük problemler yaşıyoruz cevabın için teşekkürler saygılar.

Yeni Üye
    Nereden
    Antalya

sizde öğrencisiniz ve okulda ki eğitimin ne kadar kötü ve bi işe yaramaz olduğunu benim kadar iyi bilirsiniz .. tanıdık olmadı mı bu işte her şey yalan ... adam beleşe çalışmıya bile almıyor heralde boynuz kulağı geçer diye düşünüyor .. o almaz bu almaz sa biz ne yapacaz

Müdavim Üye
    merhaba arkadaşım

bende antalyada serbest muhasebeciyim öncelikle şunu söylemek isterim sen yeni muhasebeci değilsin özür dileyerek söylüyorum sen daha yolunda başında olan yeni mezun mesleğe yani atılmakda olan bir adaysın.

iş ararakende bu ibareleri kullandın isen alınmamış yada yadırganmışsındır hüseyin arkadaşımızın dediği doğru okul bitirmek önemli ama teknik donanım olsun bilgi olsun ve beceri olsun hepsi harman olur okulda evet sadece bilgi veriyorlar size asıl mesleği öğrenmek muhasebe bürosunda olur benim büroma giren ticaret lisesi son sınıf sıtajerleri 4 4 lük muhasebe öğreniyorlar ve hepside bugüne kadar üniversiyete gitti mezun oldu şimdi bu yıl birini daha gönderdim.

düşün bir kere yanımda teknik öğrendi şimdide akademik eğitim alıyor okul bitince düşün bakalım iş ararken sorun yaşayacak mı hayır yaşamayacak adım gibi biliyorum çünkü bizim burdan çıkan kimse işsiz kalmadı o yüzden EVET TECRÜBE DENEYİM olmak zorunda

adam beleşe çalışmıya bile almıyor heralde boynuz kulağı geçer diye düşünüyor .. o almaz bu almaz sa biz ne yapacaz

birde benim dediğim yönden iş aramayı deneyin ben yeni muhasebeciyim demeyin yeni okulu bitirdim iş öğrenmek istiyorum amacım bu deyin bakalım ne olucak

Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar.

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya
    birde benim dediğim yönden iş aramayı deneyin ben yeni muhasebeciyim demeyin yeni okulu bitirdim iş öğrenmek istiyorum amacım bu deyin bakalım ne olucak [img]smileys/smiley20.gif[/img]

birde ücret sorun değil diyede eklerse tabikide işiöğrenene kadar sonra hakkımı ver diyecek [img]smileys/smiley4.gif[/img]
    <font color=RED>DüN TarihtiR, YarıN BilinmeyendiR, BugüN BiR HediyediR....</font>

Üye

Değerli arkadaşım özellikle üniversite okumak bizim mesleğimiz için son derece önemlidir. Seni tebrik ediyorum. Ama maalesef iş bulma aşamasında bu önemliliğini kaybediyor. Eğer bir tanıdığın yoksa senin de dediğin gibi iş bulmak çok zor. Yeni mezun bir muhasebeci adayı için.
    İş ararken çok öğrenmek istiyorum, her işi yaparım hiç gocunmam üstelik parada istemem diyen bir sürü arkadaşın bu söyledikleri maalesef çalışmalarının1. veya2 nci ayında yerini bezginlik,bıkkınlık ve haliyle parasızlıkla dolu sözlere bırakmaktadır. Böyle oluncaişveren meslek mensupları daeleman alımlarında bilgili arkadaşlara yada stajyer öğrencilere yöneliyorlar. Benim piyasada edindiğim izlenim bu yönde.

Okul mezunu ama iş hayatında acemi olan vebir şeyler öğrenerek çalışmak isteyenlere piyasada verilecek ücret de maalesef bu durumdaki arkadaşları tatmin etmeyecek düzeylerde. Onun için benim sana nacizane tavsiyem;

İlk önce muhasebeyi öğrenmek yerine sabırlı olmayı öğrenmeliyiz. Yaptığımız iş hem başlangıcında hem de meslek yaşantısının ilerleyen dönemlerinde bizi sabırlı olmaya mecbur bırakmaktadır. Bulduğun işte sebat etmeni öneririm. Sana zarar geldiğini veya kendini geliştirme yolunda ilerleyemeyeceğini düşündüğün anda da; hiç düşünmeden o işyerinden ayrıl.

Hatta bence işi iyice kapmaya başladığında bir yere bağlanıp kalma. İşini değiştir. Değiştir ki çevreni geliştir. Farklı kollardaki firmaların işleyişini de görmüş olursun bu sayede. Yanlız bu değişiklikleri yaparken işverenlerinle aranı da bozma. İş ahlakı çerçevesinde bu değişiklikleri yap. Çünkü o insanlar senin meslektaşın ve onların düştüğü duruma sende düşebilirsin ilerleyen zamanlarda.

Hiç merak etme değerli kardeşim sen çalışmana devam et. Farkında olarak veya olmayarak bir sürü şey öğrenecek ve gelişeceksin. Ama dediğim gibi sabretmeyi öğrenmelisin.

Sana çalışma hayatında başarılar dilerim. Allah gönlüne göre versin.

Müdavim Üye
    çok güzel şeyler yazmışsınız tbr ederim bunun üstüne söz olamaz zaten arkadaşın hobiler kısmında bir yazısını okudum müzikle ilgilendiğini gurup kurduğunu ve gece barda çalıştığını söylemiş hem gece çalışacak gündüzde muhasebe bürosunda vücütta dayanmaz buna beyinde mesleğimiz çok zor çünkü ama yinede bu kadar enerji ve başarıyı ben taktir ederim .
    ne kadarda olsa melek diyorsa birinden birini feragat etmeli boş zamanları değerlendirmek için füzel bir uğraş ama iş çalışmay agelince çok zor. yeni olduğu için farkında değil kasım ayından mayıs ayına kadar geceyeleceğimiz günler bizi bekliyor o yüzden şimdiden kendine dikkat etmeli

kolay gelsin
    Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar.