Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MESLEKTAŞLARDA MÜCBİR SEBEP

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul

Değerli meslektaşım başınız sağolsun. Kayıplarınızın mekanı cennet olsun. Sağlık ve sabır diliyorum.

Ülkemizin acı gerçeği, makamları olan yöneticilerimizin kendi rakiplerini veya daha üst makamlardaki insanları, kurumları karşılarına almamak için duruma uygun davranmaçabası içinde olmalarıdır. Başımızı her ortamda dik tutabilmememiz için ortakdeğerlerimize sonuna kadar sahip çıkmak zorundayız. Bunu sadece bir takım notlar hazırlayarak bunlara uyalım diyerek değil (Bugüne kadar hiçbir işlevi ve uygulanabilirliğini görmedik.) etkin kurallar oluşturup bunların denetlenmesi uymayanların da meslek dışına çıkarılması şeklinde olmasıdır.

Sıkıntılarımızçok. Mali tatil hikayemiz. Ücretlerimiz, haksız rekabet ortamlarının azalması gerekirken giderek yaygınlaşması, ROSC, mesleğin geleceği ve gelişmesi, üzerimize atılan angaryalarvb. Tabi bunlar içinde de hepimizin başına gelebilecek mücbir sebep sayılması gereken haller.

Saygılarımla, çalışmalarınızda başarılar dilerim..

AHMET TÜRKOĞLU
    Kolaylıklar Dilerim.

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye
    Sayın meslektaşım;

Ölenlere rahmet ve sizlerede sabırlar diliyorum.

Her meslekte mücbir sebep vardır ve geçerlidir. Bunun illa
    muhasebecilere özel bir yasa ile düzenlenmesinede gerek yoktur,
    düzenlenirse aferin diyecek halim de yok.

Bir Maliye teşkilatı düşünün; vergi mükellefi ile idare arasında köprü
    görevi gören biz meslek mensuplarını adam yerine koymuyor. (Münferit
    tek tük çıkanları tenzih ederim) O zaman bizler doğru bildiğimiz yoldan
    şaşmıyacağız.

Allah kimsenin başına vermesin ismi üstünde mücbir sebep. Mücbir sebep
    ortadan kalktığında yada hafiflediğinde (süre mücbir sebebe
    bağlı) verilmeyen beyannameler meslek mensubunun dilekçe ekinde
    tek tek değil toplu olarak ilgili il deftardarlığına gönderilir ve
    işlem tamamlanmış olur. Akıllara şu soru gelebilir süresinde verilmeyen
    beyanname şu olur bu olur dava konusu olur gibi bir inisiyatifi
    kullanabilecek bir defterdar düşünmek istemiyorum ama ola ki çıktı. O
    zaman sonuçlarına da katlanacaktır. Sonuç dava masraflarınıda o sayın
    defterdar aslanlar gibi karşılayacağı gibi büyük bir ihtimalle
    tahakkuklarıda size memur eliyle gönderecektir.

Şeriatın kestiği parmak acımaz değil acır, maliye en doğrusunu bilir değil bilmez dediğimiz an sorunlarımız çözülecektir.

Tüm meslektaşlarıma hayırlı günler diliyorum .

Saygılarımla.

Hasan İbrahim ÖZER

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

Sayın meslektaşım Allah sizlere sabır, vefat edenlerede Allahtan rahmet diliyorum.

Bugün sizin başınıza gelen olayın yarın bir başka meslektaşımızın başına gelmeyeceğinin garantisi yoktur. Maalesef maliye teşkilatımız muhasebeci hastalanmaz, kaza geçirmez, yakınını kaybetmez gibi olağanüstü bir güçle bedava hamallık eden vatandaş olarak gördüğü için ne bir mücbir sebep koymak nede bir tatil hakkı tanımak gibi bir derdi olmamış.

Mustafa Gülşen beye sonuna kadar katıldığımı belirtmek isterim. Artık ricacı olarak değilde oda ve üst kurullar olarak biraz da sert bir dille bir takım haklarımızın istenmesi zamanı geldide geciyor.

Sonuçta kanun koyucuların her birinin bir siyasetçi olduğunu ve oy kaygısı taşıdığının unutulmaması ve bunu her meslek nasıl kullanıyorsa bizlerinde kullanması gerektiği kanaatindeyim.

Yıl 1994..

O dönemki iktidar döneminde Taksilere yazar kasa mecburiyeti konmuş ve bunun ekonomik olarak ciddi bir maliyeti olmamasına ve kayıtdışını önlemede güzel bir adım olmasına rağmen Taksici esnafı kontak kapatma eylemiyle birlikte siyasi iktidar geri adım atmak zorunda kalmıştı...

Saygılarımla,

Nihat Akgün

SMMM - İstanbul

Yeni Üye

ÜZÜNTÜNÜ PAYLAŞIYORUM... ALLAH RAHMET EĞLESİN GERİDE KALANLARA ALLAH SABIRLAR VERSİN.....

EVET MAALESEF ÇOK TUHAF BİR MESLEĞİ İCRA EDİYORUZ...

BİR AVUKAT KADAR VE BİR DOKTOR KADAR İTİBARIMIZYOK...(ONLARDA SERBEST MESLEK) HALBUKİ ONLARINDA MALİ İŞLEMLERİ BİZLER YAPIYORUZ...

ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL.....

EN BASİT ÖRNEĞİ MALİ TATİL ÇIKACAK DENİLDİ AMA YOK...VS.VS.VS.

VE DAHA ACISI SİZİN GİBİ BİR DURUMA DÜŞTÜĞÜMÜZDE YAPACAK HİÇBİR ŞEY YOK.....ARTIK BİRİLERİNİN DÜĞMEYE BASMASI LAZIM.....BİZİMDE HAKLARIMIZI SAVUNMALI....

TEKRARDAN BAŞINIZ SAĞOLSUN......................

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Değerli meslektaşım Allah size sabır vefat edenlerede rahmet eylesin.

Saygılarımla,

Mustafa YILMAZ

Yeni Üye
    ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE HAFTANIN BU İLK GÜNÜNDE HEPİNİZE GÜNAYDIN. BOL KAZANÇLAR DİLİYORUM.
    GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ YOĞUN İLGİYE TŞK EDİYORUM. İÇİNİZDEN BİR ARKADAŞ DEMİŞKİİ.... ARTIK BİRİLERİNİN DÜĞMEYE BASMASI LAZIM... HEPİMİZ BUNU GERÇEKLEŞTİRDİK SANIYORUM... BUNDAN SONRASI ÇEVREMİZLE PAYLAŞMAMIZ VE BUNU OLGUNLAŞTIRMAMIZ VE ODA BAŞKANLIKLARIMIZ ÇABALARI. VE HAYIRLISI DİYORUM. ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN.
    SAYGILARIMLA
    yusuf

Üye
    Nereden
    Turkiye

Değerli meslektaşım, Foruma yenı gırış yaptığım için konuyu yenı okudum.

Öncelikle başınız saolsun allah rahmet eylesın.Maalesef bızım mesleğimizde çalışmak,çalışmak nehastalık ne ölum kendimizi unutup başkalarının sorumlulugunu sonuna kadar taşımak.Üzücü......
    zhlsyn

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa

günaydın arkadaşlar ;

yeni bir haftanın ilk gününde böyle acı haber aldığımız için üzüntüyüm ölenlere rahmet geride kalanlara allahtan sabır dilerim. bizim meslek böyle mucbir sebeb kabul etmiyor nedense, bir arkadaşımızın stresten dolayı bürosunda erken doğum yaptığını duymuştum. o zamanda böyle konuşmalar geçti ama maalesef herhangi bir yaptırım olmadı. inşallah bir çözümyolu bulabiliriz.
    S.M.M.M. ERDAL ERTAŞ - BURSA

Ziyaretci

Sayın Yusuf Mert

Herşeyden önce, Allah Sabır versin. Mali tatil ve mücbir sebepler binlerce kez konuşuldu ama hiçbir çözüm yolu bulunamadı malesef..Bursa SMMM Odasının konuyla ilgiliçalışmaları devam ettiğini biliyorum..Bizlerinde meslek mensupları olarak baskı grupları oluşturması ve konuyu sürekli gündemde tutması gerekiyor.Mücbir sebeplerdesadece mükellefin değil mali müşavirlerinde sebepleri olabileceğini gündeme getirmek, hatta gündemden inmemesini sağlamak gerekiyor...

Herkese iyi çalışmalar diliyorum

Yeni Üye
    teşekkürler necla hanım. Tüm arkadaşlara başarılı çalışmalar diliyorum. Bu arada arkadaşlar msn adresi yazma kampanyası başlatmışlar, bende yazıyorum. mertMM68æhotmail.com
    yusuf