Arkadaşlar hepinize sağlık sıhhat ve esenlikler dileğimle, mesleğimizin ne kadar acı ve ne kadar acımasız olduğunu bir kezz daha dile getirmek için, hem ileriye yönelik yapılabilirlik açısından hemde hzin sayılan bir konuyu dile getirmek istiyorum.
Benim ailemden tam 4 kişi bu ay ALLAHIN Rahmetine kavuştu, Onların Mekanı cennet olsun, umarım olmuştur, ama bizimkisi hiçde cennetlik dünya değil. Şöyleki böyle üzücü bir olay karşısında bile halen mükellefin bilançosu, mİzanı Ve beyannamesi diye uğraşıyoruz. Bakıyorum hemen hemen her meslekte bir mücbir sebep var ve bu mücbir sebepler nedeni ile işlerin ertelenmesi var. Ama malesef bizim mesleğimiz ne ölü ne kaza ne hastalık dinliyor. Hakeza ben beyannamelerimi bu sebeplerdenen acı olanı ilegeçiktirdim. Dileğim ve isteğim şu .......
Bizler meslektaş olarak bu acı durumun önüne nasıl geçeriz.. Hepimiz maliyeye ve odaya mükellef listelerini sadece süs olsun diye vermiyoruz. benim vermiş olduğum listemde kayıtlı olan mükelleflerin beyanlarını , biraz evvel aktardığım sebepler nedeni ile neden ertelemeye gidilmesin ...
işte birlik zamanı diyorum ve bu konuyu gündeme taşımanın zamanının geldiğini düşünüyorum
Saygılarımla